PDA

Zobacz pełną wersję : Wiciskanie w młodym wieku



Krawat123
21-10-07, 00:38
Chciałbym się spytać czy w wieku 14 lat mozna juz wyciskać na sztandze. Ciągle słucham ze jak sie ćwiczy w młodym wieku to sie potem nie rosnie. Czy chociarz 15 kg na klate moze sporządzić tyle szkód???

Krawat123
21-10-07, 00:41
Na dodatek dodam ze (chyba) nigdy nie bede bral zadnych odżywek

Zoth
21-10-07, 01:27
Chesz to taką ilość możesz podnosić nic ci to nie zaszkodzi... To że sie nie rośnie to prawda ale przy większych ciężarach... masz 14 lat i 15kg nie powinno sprawić problemów...

lo3
21-10-07, 02:09
Bierz 100 jak dasz rade ;] nie widze problemów. NIECH MOC BĘDZIE Z TOBĄ!

Robalo
21-10-07, 08:37
Od kiedy 14 to aż tak młody wiek :P Ja ćwicze bez przeszkód a widze tylko przyrosty. Pamiętaj jak chcesz się zabrać za trening to zacznij od obwodówki. To nie prawda ,że sie nie rośnie ćwiczenie na siłowni dokładnie ćwiczenia obciążające kręgosłup powoduje spowalnianie wzrostu a nie jego hamowanie. Poprostu unikaj ćwiczeń obciążających kręgosłup typu martwy ciąg. Napisz nam coś wiecej o sobie ile ważysz jaki masz wzrost itp.

KoVaL
21-10-07, 09:19
nie ma dużego problemu ja zaczołem jak miałem 15 lat i rosnę do tej pory a siłownia może pomóc w wykorygowaniu postawy jak masz np skolioze. Arnoldowi S. siłka pomogła bo miał wadę postawy a też zaczął w wieku 14 lat i jakie bydle wyrosło

pw
21-10-07, 10:25
1. Siłownia potęguje wzrost, chyba że ćwiczysz nie odpowiednio
2. Odżywki są zdrowsze od jedzenie (większość)
3. Zwisy na drążku, ćwiczenia na stojąco i będziesz rósł
4. A jak dodasz rozciąganie to jeszcze lepiej

rashido
21-10-07, 10:44
no ja zaczelem cwiczyc .. i narazie nic mi sie nei stalo :P
tylko bym uwazal na cwiczenia z kregoslupem :P

Yoshi
21-10-07, 12:17
nie ma problemow zebys nie mogl cwiczyć, poprostu nie przesadzaj z ciezarami i intensywnoscia. Co do tych 15 kg to nic Ci sie od nich nie stanie :)

motoboy
21-10-07, 15:07
brać na kalte mozesz sobie nawet 30, tylko pamiętaj nie obciazaj kręgosłupa- to jest bardzo warzne. dobre jest dzwiganie na drazku i poprostu wiszenie, wtedy kręgosłup jest wyprostowany i nic Ci nie grozi. No i zecz jasna wszystko z umiarem, i jak czujesz ze kręgosłup zaczyna cię boleć czy coś, daj luzu.

PuaPAj
21-10-07, 15:29
zrob soebie obwodowke cwicz tak z 3-6 miechow a pozniej zabierz sie za sztange pamietaj o dobrej rozgrzewce przede wszystkim stawow barkowych jesli chcesz wyciskac. Mozesxz nawet zaczac od tych 15 kilo ale zwiekszaj stopniowo i powoli obciazenie i bedzie git. Jak dla mnie 14 lat to troche za malo na rozpoczecie silowni ale byli i mlodsi od Ciebie i jakos dawali rade

lo3
21-10-07, 18:43
1. Ktoś gdzieś napisał, że Arni zaczął w wieku 14 lat, a z artów wynika, ze niał 16 prawdopodobnie, a 14 lat miał jak grał w piłke.

2. 3-6 miesięcy obwodowego? Przesada raczej. góra 6-8 tygodni i jedziemy z masówą :D

tom
21-10-07, 19:38
http://www.***.pl/1/images2004/20040525153832.JPG

http://www.***.pl/1/images2004/20040525153654.JPG

http://www.***.pl/1/images2004/20040525153633.JPG

http://www.***.pl/1/images2004/20040525153613.JPG

http://www.***.pl/1/images2004/20040525153539.JPG

http://www.***.pl/1/images2004/20040525153522.JPG

http://www.***.pl/1/images2004/20040525153319.JPG

z tego co wiem to zaczal w wieku 14 lat treningi choc jeszcze o kulturystyce nie myslal
macie tu pare jego fotek z mlodych lat

tom
21-10-07, 19:39
o nie znow cenzura...

pey
21-10-07, 23:18
Jeśli zacząłeś dopiero ćwiczyć to wstrzymaj sie narazie z wyciskaniem i wyrób sobie prawidłową technikę w normalnych ćwiczeniach. Wyciskanie to próba sił wytrzymałości i techniki, więc musisz połączyć jedno i drugie a napewno dojdziesz do tego po nieokreślonym okresie treningów.

RockyBalboa
29-07-08, 14:29
Czesc.
Sorki ze sie wtracam do tematu ale nie chcialem robic smietnika piszac nowego podobnego
Tez mam 14 lat i przewaznie robie cwiczenia na biceps, barki i triceps.
Wyciskam tez sztangielki (2x5 kg) na leżaco, cwicze chyba juz okolo rok
i ciogle slysze teksty ze powykszywiam sobie kosci i w przyszlosci bede znieksztalcony i wogole zniszcze sobie zdrowie, czy to prawda? jesli tak to chyba bede musial zaprzestac..

Pozdrawiam

terrorsiejem
29-07-08, 16:06
narazie trening ogólnorozwojowy. Broń boże trening na mase/siłe.

RockyBalboa
29-07-08, 18:04
czyli? jaki trening?

terrorsiejem
29-07-08, 23:15
lekki trening po jednym cwiczeniu na każdą partie mięśni kilka razy w tygodniu. Z biegiem czasu wchodz na split ale z lekkim obciążeniem większą wage przywiązuj do wykonania technicznego niż z obciążeniem. Ćwiczenia typu martwy ciąg ,dzien dobry pożegnaj te cwiczenia są dla ludzi z wyrobionymi nawykami treningowymi i znającymi jako tako swoje ciało i jego zachowanie.

RockyBalboa
30-07-08, 13:33
1. a jak intensywnie to mam robic? bo narazie cwicze okolo 4 godz dziennie (z przerwami oczywiscie).
2. jakie to sa cwiczenia na mase/siłe ?
3. co moge robic na miesnie skrzydlowe?(do dyspozycji mam tyko 2 sztangielki i ławeczke)

terrorsiejem
30-07-08, 17:55
poczytak podwieszone tematy w dziale trening i dla zielonych to rozwiąże twoje problemy :)

RockyBalboa
30-07-08, 18:46
ok ;) zerknę

Firma
20-01-09, 12:39
no mnie tez właśnie straszyli jak miałem 14 lat i około 160-165cm wzrostu ze nieurosne no ale ja w sumie nie słuchałem bo wtedy to musiałem patrzeć na to bym miał siłe sie bronic bo miałem sporo wrogów chodzby w szkole i zaczełem intensywnie ćwiczyć w tym sztangami bo na siłownie wtedy jeszcze niechodziłem generalnie pakowałem całymi niemal dniami jak jakiś maniak pocwiczyłem np godz i godz przerwy i tak całymi dniami i tak mi mina rok do 15 lat od 15 lat chodziłem juz na siłownie ale wiadomo ze niezawsze miałem mozliwośc dlatego uzupełniałem dalej cięzarkami i cwiczyłem ok 10 kg ciężarkami podnosząc 20 razy przerwa i znowu i nieraz jak już nie mogłem to na siłe noi przyniosło mi to wielkie skutki bo biceps i triceps wycwiczyłem wsumie niedopoznania z ładną żeźbą ale teraz mam 16 lat mam 175 cm wzrostu wiec moze miałem farta bo cwiczyłem niemysląc ale urosłem teraz wyjechałem do innego kraju i znów poczatkowo niechodze na siłownie rozleniwiłem sie i postanowiłem sie na nowo za siebie wziąć i znów zaczełem 13 kg ciezarkami trenowac biceps ale to samo chaotycznie kiedy mam czas bez zadnego grafiku i zaczeli mnie straszyc ze pospalam mięsnie i wtedy chodzbym nie wiem ile pakował to juz nic mi w mięśniach nie przybędzie to się troche zniecheciłem bo moze juz sobie spaliłem a i moze cała praca na marne znów pójdzie a tu kurde tłuszcz na mięsniach rosnie czas mija a ja kurde nie wiem jak zacząć ćwiczyć bez siłowni zeby chodźby podtrzymać stan żebym się niezflaczył bo żeźba mi juz pomału zanika a zanim się dobrze języka naucze i pójde na siłownie z instruktorem to jednak troche minie . wiec pytanie czy nadal moge ćwiczyć ciezarkami na biceps np 13 kg po załużmy 20 powtórzen pare min przerwa i znowu ?czy do tego powinienem co drugi dzien robic odpoczynek żeby mięsnie miały czas na regeneracje ?czy poprostu poćwiczyć 2 godz w dniu np 1 godz rano drugą wieczorem bez przerwy albo 2 godz odrazu ? czy może inny sposób? bo nie mogę przestać ćwiczyć a nie wiem co robić jestem w kropce.

Firma
20-01-09, 12:44
właśćiwie chyba pomyliłem forum ale jak cos to pisać

Firma
20-01-09, 12:45
no mnie tez właśnie straszyli jak miałem 14 lat i około 160-165cm wzrostu ze nieurosne no ale ja w sumie nie słuchałem bo wtedy to musiałem patrzeć na to bym miał siłe sie bronic bo miałem sporo wrogów chodzby w szkole i zaczełem intensywnie ćwiczyć w tym sztangami bo na siłownie wtedy jeszcze niechodziłem generalnie pakowałem całymi niemal dniami jak jakiś maniak pocwiczyłem np godz i godz przerwy i tak całymi dniami i tak mi mina rok do 15 lat od 15 lat chodziłem juz na siłownie ale wiadomo ze niezawsze miałem mozliwośc dlatego uzupełniałem dalej cięzarkami i cwiczyłem ok 10 kg ciężarkami podnosząc 20 razy przerwa i znowu i nieraz jak już nie mogłem to na siłe noi przyniosło mi to wielkie skutki bo biceps i triceps wycwiczyłem wsumie niedopoznania z ładną żeźbą ale teraz mam 16 lat mam 175 cm wzrostu wiec moze miałem farta bo cwiczyłem niemysląc ale urosłem teraz wyjechałem do innego kraju i znów poczatkowo niechodze na siłownie rozleniwiłem sie i postanowiłem sie na nowo za siebie wziąć i znów zaczełem 13 kg ciezarkami trenowac biceps ale to samo chaotycznie kiedy mam czas bez zadnego grafiku i zaczeli mnie straszyc ze pospalam mięsnie i wtedy chodzbym nie wiem ile pakował to juz nic mi w mięśniach nie przybędzie to się troche zniecheciłem bo moze juz sobie spaliłem a i moze cała praca na marne znów pójdzie a tu kurde tłuszcz na mięsniach rosnie czas mija a ja kurde nie wiem jak zacząć ćwiczyć bez siłowni zeby chodźby podtrzymać stan żebym się niezflaczył bo żeźba mi juz pomału zanika a zanim się dobrze języka naucze i pójde na siłownie z instruktorem to jednak troche minie . wiec pytanie czy nadal moge ćwiczyć ciezarkami na biceps np 13 kg po załużmy 20 powtórzen pare min przerwa i znowu ?czy do tego powinienem co drugi dzien robic odpoczynek żeby mięsnie miały czas na regeneracje ?czy poprostu poćwiczyć 2 godz w dniu np 1 godz rano drugą wieczorem bez przerwy albo 2 godz odrazu ? czy może inny sposób? bo nie mogę przestać ćwiczyć a nie wiem co robić jestem w kropce.

mmllooddyy5
17-05-09, 00:08
Ja zaczynałem ćwiczyc jak miałem 12 lat. Miałem wtedy 147 wzrostu.. a teraz mam 14 lat i mam 165.
Ale są ze tak to nazwę skutki uboczne.. :(

I proszę o odpowiedź..
Gdy robię brzuszki lub podnoszę prawą nogę do góry to mi coś w kręgosłupie strzela.. tak bardziej na dole. Co to może być.? I od czego.? Raczej unikałem ćwiczeń obciążających kręgosłup. :(

mmllooddyy5
17-05-09, 00:31
Jak ja zaczynałem ćwiczyc to mialem 12 lat i mialem 147 wzrostu teraz mam 14 lat i mam 165.. i pakuje ostro.. Ale są ze to tak to nazwę skutki uboczne.. :(
Jak robię brzuszki lub podnoszę lewą nogę do góry to mi cos w kregosłupie strzela.. tak bardziej na dole.. prosze o odpowiedź. :(

Początkująca
17-05-09, 13:37
Firma (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=11877) a co z innymi partiami? ja! co godzinę? faktycznie mogłeś się "pospalać"

3x w tyg wystarczy!

a na tłuszcz polecam aeroby jakieś? biegi, rowerek?

KowalX
17-05-09, 15:30
rowerek nie jest dobry na spalanie tłuszczu ,a raczej mięśni ,bo np nie można schudnąć z tyłka siedząc
jest dobry do podtrzymania już spalonej tkanki tłuszczowej
spalamy tkankę tam gdzie wykonujemy ruch dlatego polecany na schudnięcie jest trening ogólny na wszystkie partie