PDA

Zobacz pełną wersję : Lapa ?



rashido
20-10-07, 08:55
Szukajac na forum czegos o powiekszeniu lapy nic nie znalazlem ...
i tu pytanie do was .
Jakie cwiczenia na powiekszenie lapy ?
w sesie Biceps itp ...
Bo jak narazie cwiczac nie powiekszyl mi sie zabardzo ..
moze sa jakies specjalne cwiczonka ?
mam 4 miechy stazu prawie 5

Conan
20-10-07, 10:26
Masz fajny plan. Po 6 tygodniach miałem +1,5cm z 37,5 do 39cm.

Armagedon

Tytuł artykułu nie był w zamierzeniu grą słów (arm po angielsku znaczyramię, przyp. tłum.). Ma natomiast być niczym ostateczna rozgrywka,ostatnie słowo, decydujące posunięcie w sprawie potężnych ramion. Topoważna rzecz. W tym specjalnym wydaniu wzięliśmy pod uwgę każdy aspektdotyczący wzrostu mięśni ramion, przeanalizowaliśmy każde ćwiczenie natę partię umięśnienia, zsumowaliśmy wszystko a następnie poddaliśmy toobróbce kolektywnemu redakcyjnemu intelektowi. Tak powstał"Armageddon", sześciotygodniowy program składający się z dwóchtrzytygodniowych faz zawierających Priorytetowe Zasady TreningoweWeidera.
Podzieliśmy muskulaturę rąk na cztery oddzielne grupy - tricepsy,bicepsy, mięśnie ramienne i przedramiona po to, aby określić ćwiczenianiezbędne do uzyskania optymalnego wzrostu włókien mięśniowych. Na dwiefazy programu treningowego składa się 16 ćwiczeń. Trzy z nich sąstosowane zarówno w fazie pierwszej jak i drugiej. Każdej fazieprzepisujemy 8 ćwiczeń: trzy na tricepsy, dwa na bicepsy, jedno namięśnie ramienne i dwa na mięśnie przedramion.
Program treningowy "Armageddon" rzuci Cię w kierunku spełnieniamożliwości rozwoju twoich ramion, ale najpierw musisz zapoznać się zkilkoma podstawowymi uwagami.

Sekretnym życzeniem każdego kulturysty jest mieć największy na świeciegrzbiet, klatkę, barki i nogi. Jest jeszcze coś czego pragnie onnajbardziej. Gotów byłby dać się zabić byleby tylko mieć ramionadwukrotnie większych rozmiarów w porównaniu do innych grup mięśniowych.Każdy normalny facet, który ćwiczy nie chce osiągnąć doskonałejsylwetki lecz nadludzkie rozmiary tak przerażające, że odstraszą odniego wszystkie formy życia. Która grupa mięśniowa symbolizujenajbardziej taką potęgę? Ramiona. Jedynie potączenie siły ramion idłoni potrafi zmiażdżyć czaszkę lub połamać kości besti, a im większesą twoje ramiona tym bardziej obrazowo daje się to przekazać.

Zapomnij o próbach rozwinięcia bicepsów tak wypiętrzonych jak uRobby'ego Robinsona lub okrągłych jak u Arnolda Schwarzeneggera. Tewłasności określają warunki genetyczne i są one uzależnione również odwyjątkowego położenia punktów zaczepienia mięśni. Poza tym rozmiar tonie kształt, wysokość czy szczyt, to objetość. W tym programietreningowym myśl jedynie o masie. Oznacza to pompowanie tricepsów,bicepsów, mięśni ramiennych i przedramion i jeśli nie będziesz ichwszystkich ćwiczył do końca, nie będziesz miał dużych ramion.

To jest tautologia. W naszym "Armageddonie" każda seria z definicjizmierza do wyczerpania. To jest walka do końca. W dalszej częściartykułu wyłożymy przed tobą uniwersalą prawdę o dużych ramionach aponieważ uniwesalna prawda jest logiczna w swojej prostocie nie ma jużnic więcej do dodania jak tylko to, że prostota jest łatwa. To jest jakbokserski nokaut, jak walka przeciwko słabości niesmiałości. To odwagaprzeżycia przejmującego bólu od zimnych, okrutnych ćwiczeń z wolnymiciężarami wygrzebanych z popiołów historii. To nasz "Armageddon".

Program ćwiczemowy "Armageddon'" jest potężnym przykładem działaniajednej z PODSTAWOWYCH ZASAD WEIDERA - ZASDY PRIORYTETU W TRENINGU.

Aby dać mięśniom ramion potężną dawkę wysiłku trzeba im nadać priorytetw ćwiczeniu. Oznacza to trenowanie tej partii umięśnienia na osobnejsesji treningowej bez tracenia energii na inne grupy mięśniowe. W tymprogramie idziesz do klubu z wypoczętymi mięśniami rąk po to aby je zapomocą określonych ćwiczeń niemal spalić. Tylko mięśnie rąk.

Wskazówki niezbędne do pełnego wykorzystania programu "ARMAGEDDON".


- Sześć tygodni podzielone na dwie trzytygodniowe fazy - to wszystko cozalecamy. Dłuższy okres może spowodować zjawisko spalania tkankimięśniowej.

- Faza pierwsza (patrz Tabela Pierwsza) wprowadzi cię w intensywny trening mięsni ramion i przedramion.

- Faza druga (Tabela Druga) zwieksza "ciepłotę" ćwiczeń jeszczebardziej kiedy zmniejszasz liczbę powtórzeń i jednoczesnie dokładaszobciażenia.

- Program jest tak pomyślany aby pracowały wszystkie mięśnie rąk - odnadgarstkow aż po barki. Opracowano to w celu uzyskania równowagiumięsnienia.

- W obu fazach treningowych zalecamy, aby ćwiczenia na bicepsy itricepsy wykonywać na przemian. Ćwiczenie w ten sposób pozwala naużywanie większych obciążeń podczas trwania całego treningu, ponieważmięśnie szybko się nie zmęczą.

Jesli na przykład bedziesz wykonywał trzy ćwiczenia na tricepsy pokolei to siła twoich tricepsów w tym trzecim ruchu będzie już znaczniezmniejszona. To się nie stanie jeżeli będziesz robił ćwiczenia nabicepsy i tricepsy na przemian. Inną korzyścią płynącą z takiej metodyjest to, że krew będzie napływać do całych ramion. Przyczyni się to dozwiększenia procesu wzrostu tkanki mięśniowej.

- Poza rozgrzewką każda seria powinna być wykonywana do momentuosiągnięcia stanu wyczerpania mięśni. Fizycznie po zakończeniu takiejserii nie powinieneś być zdolny do wykonania jeszcze jednegopowtórzenia. Jeżeli pokonasz ustalony limit ruchów, zwiększ wtedyobciążenie, aby wyczerpać mięśnie przy określonej liczbie powtórzeń.

- Nie zwiększaj zbytnio tempa. Odpoczynek po serii (od 90 do 120sekund) powinien dawać zdolność wykonania następnej serii ruchow zestuprocentową intensywnością.

- Zakres powtórzeń dla tricepsów jest nieco większy niż dla bicepsow.Tricepsy są większymi mięśniami niż bicepsy i dlatego potrzebują wiecejwysiłku aby pobudzić proces optymalnego wzrostu.

- Trening przedramion skłiada się z trzech superserii. Wykonaj jednąserię uginania nadgarstków podchwytem i natychmiast po jej zakończeniuzrób jedną serię uginania nadgarstków nachwytem. Przedramiona sąpoddawane wysiłkowi podczas ćwiczenia tricepsów jak i bicepsów. Z tegopowodu mięśnie przedramion reagują najlepiej na dużą liczbę ruchówwykonywanych w superseriach.

- Mówimy o priorytecie treningu ramion, a nie o trenowaniu ich zwyłączeniem innych grup mięśniowych. W ostatniej częsci naszegoprogramu pokazujemy jak można połączyć trening pozostałych partii ciałaz naszym "Armageddonem".



Tabela 1

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia
Tricepsy Prostowanie tricepsów w leżeniu 2* 20
3 12,10,8
Bicepsy Uginanie ramion ze sztangą 1* 20
3 10,8,6
Tricepsy Wyciskanie na wyciągu do dołu 3 12,10,8
Bicepsy Uginanie ramienia w podporze 3 10,8,6
Tricepsy Prostowanie rąk ze sztangą nad głową 3 12,10,8
Mięśnie ramienne Uginanie ramion z naturalnym ułożeniem dłoni 3 12,10,8
Przedramiona Uginanie nadgarstków podchwytem w superserii z Uginaniem nadgarstków nachwytem 3 12


*-Rozgrzewka z lekkim obciążeniem.


Tabela 2

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia
Tricepsy Wyciskanie na ławce z wąskim uchwytem 2* 20
3 10,8,6
Bicepsy Naprzemienne uginanie ramion na ławce 1* 20
3 8,6,6
Tricepsy Wyciskanie na wyciągu do dołu 3 10,8,6
Bicepsy Uginanie ramionna modlitewniku 3 10,8,6
Tricepsy Prostowanie rąk ze sztangą nad głową 3 10,8,6
Mięśnie ramienne Uginanie ramion nachwytem 3 8,6,6
Przedramiona Uginanie nadgarstków podchwytem w superserii z Uginaniem nadgarstków nachwytem 3 12


*-Rozgrzewka z lekkim obciążeniem.

Uwagi: Wykonuj ten zestaw ćwiczeń dwa razy w tygodniu. Oprócz seriirozgrzewającej każda inna ma doprowadzić do wyczerpania mięśni.Odpoczynek między seriami powinien wynosić od półtorej do dwóch minut.

Aby wspomóc intensywność tego specjalistycznego programu treningowegona mięśnie ramion, sugerujemy rozdzielenie treningu pozostałych grupmięśniowych na dwie części. Ćwicz każdą grupę raz w tygodniu za pomocąpodstawowych ruchów. Oto proponowany przez nas podział treningów innychpartii ciała.


Trening 1

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Seria Powtórzenia
Brzuch Spięcia 3 15
Grzbiet Podciągnięcia sztangi w opadzie 3 8-10
Ściąganie wyciągu górnego z przodu 3 8-10
Barki Wyciskanie z przodu na siedząco 3 8-10
Wznosy ramion ze sztangielkami bokiem 3 8-10





Trening 2

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia
Łydki Wspięcia na palcach stóp stojąc 3 12
Czworogłowy ud Przysiady ze sztangą 3 8-10
Wyciskanie nogami 3 8-10
Dwugłowy ud Uginanie nóg w leżeniu 3 12
Klatka Wyciskanie na ławce skośnej 3 8-10
Rozpiętki na ławce poziomej 3 8-10





Rozklad treningow


Dzień Grupa mięśniowa
1 dzień Trening pierwszy
2 dzień Armageddon
3 dzień Odpoczynek
4 dzień Trening drugi
5 dzień Armageddon
6 dzień Odpoczynek
7 dzień Odpoczynek

milosc309
20-10-07, 19:03
czy to jest wskazane dla osoby która dopiero nabiera masy. Ma około 180 i 70KG 30cm łapa?

lo3
22-10-07, 16:52
Miłość właśnie też jestem ciekaw :D

Robalo
22-10-07, 18:00
Też chciałbym wiedziec bo wracam po przerwie i chciałem sobie zarzucić taki plan ale nie wiem czy powinienem.

SEBAN
22-10-07, 18:15
Z tego co wiem Armagedon nie jest treningiem dla początkujących....

nowin
22-10-07, 18:43
armgadeon jest raczej dla osób ze stażem ponad rok, jeżeli ćwiczycie mniej niż rok i nie ma efektów to wina leży w diecie lub treningu

Conan
22-10-07, 20:01
ja właśnie od Armagedonu zacząłem moje ćwiczenia na łapy, więc można powiedzieć że byłem początkujący. Wcześniej ćwiczyłem tylko na klatę. Mogę powiedzieć że armagedon dał mi "kopa" i motywację do ćwiczenia wszystkich partii ciała. Po 6 tygodniach ćwiczeń +1,5 cm na samej dietce, więc byłem bardzo zadowolony. Fakt ze ja nigdy nie miałem problemów z masą. Jak zaczynałem miałem 37,5 cm, teraz po prawie 4 miesiącach ćwiczeń mam ponad 40cm. Ale to armagedon dał mi najwięcej. Dlatego polecam ten trening. Radzę wam spróbować zawsze możecie sobie odpuścić po paru tygodniach jeżeli nie będziecie widzieć efektów, a przez te parę tygodni to na pewno się nie przetrenujecie.

Robalo
22-10-07, 20:20
A właśnie spróbuje bo brakuje mi czegoś nowego stary plan nie zbyt sie sprawdza więc czemu nie zmienie to troche na swoje potrzeby i myśle ,że bedzie git bo chociaż mam motywacje a to już połowa sukcesu.

Punisher
22-10-07, 20:28
Ten armagedon jest już na forum wpiszcie w wyszukiwarke.

Jak ktoś nie jest (tak jak mówi nowin,seban):

armgadeon jest raczej dla osób ze stażem ponad rok,

Armagedon nie jest treningiem dla początkujących....
Jest TYLKO dla profesjonalistów, bo inaczej tylko spalisz mięsień i będziesz miał odwrotny wynik.

Kakashi
22-10-07, 21:12
brawo conan tym postem zrobisz tylko ała koledze!! pan jest idiota!! zaczynac od czegos takiego...o boze!!

rok...no tez bym nie przesadzał...ja osobiscie chce sie zabrac za to zaniedługo:D jak juz bede miał 2 latka na siłce:D

Conan
23-10-07, 09:02
Przecież jak nie chce to nie musi stosować tego treningu. Ja napisałem swoje doświadczenie. Od armagedonu zacząłem ćwiczenia na łapy i jakoś nic mi się nie popaliło, co więcej efekty były tak jak pisałem, czyli bardzo dobre. Więc nie nazywaj mnie idiotą, bo pisze o faktach czyli +1,5cm w 6 tygodni armagedonu, a nie swoje niepotwierdzone teorie że mięśnie się popalą. Oczywiście na innego ten trening może działać inaczej, ale ja opisałem jak działał na mnie.

Pozdro

oSiŁeK_sNd
23-10-07, 12:07
nie wazne czy chce czy nie chce zaczynac od tego, po prostu nie poleca sie rzeczy ktore moga komus zrobic krzywde, a ze ty zaczoles od takiego to tez widac zbyt madry nie jestes...moze chciales przeskoczyc poziom poczatkujacy i pokazac ile to ty mozesz zrobic, a ze uroslo Ci 1,5 cm w 6 tygodni to wynik wcale nie zaskakujacy, bo skoro zaczynales to cwiczyles malymi ciezarami a po 6 tygodniach po prostu byles napuchniety co i tak zaraz spadlo, napewno nie 100% ale czesc...wiec nie doradzaj koledze ze to taki wspanialy trening skoro on tez dopiero zaczyna bo 4 miechy to poczatek

rashido
24-10-07, 20:29
a co by sie nadalo na 5 miechow ztażu :P ?

milosc309
28-10-07, 00:51
heh i w końcu bez planu zostałeś...

sławo
28-10-07, 08:16
dla kogoś co ma tyle stażu nadawałoby sie

przyłożenie się dobrze do treningu zwykłego typowego treningu na biceps jakich tu wiele

do tego otwórz kolego szeroko lodówkę i efekty na pewno będą