PDA

Zobacz pełną wersję : Plan długoterminowy - prośba o radę



VESTO
17-10-07, 17:27
Witam, otóż jestem facetem,mam 31 lat, kiedyś ćwiczyłem na siłowni ale miałem ok 1,5 przerwy. Przez ten czas mięśnie "uciekły", oblało mnie trochę tłuszczem i chciałbym wrócić do formy. Generalnie moim celem jest atletyczna budowa ciała-nie chcę być przerośnięty ale też i chudy, myślę że 39 cm wyżeźbionego bicepsa było by rewelacyjnie (oczywiście pozostałe grupy proporcjonalnie) Teraz mam 35 cm:(, 95 cm w pasie, 180 wzrostu, waga 79kg http://forum.bodyzone.pl/images/smiles/icon_sad.gif((...tak wiem jest do stop...Od czego powinienem zacząć? mi się wydaje że od spalenia nadmiaru fatu i chciałbym przez ok. 1 miesiąc ćwiczyć 7 razy w tygodniu na przemian; w jeden dzień aeroby, w drugi trening interwałowy. Po ok. miesiącu mam nadzieję że uda mi się spalić trochę tłuszczu, złapać kondycji, i wtedy zamierzam zacząć trening siłowy na przemian z interwałowym w dni nietreningowe (3xtyg.siłownia, 2-3x interwałowy). Na tym etapie chciałbym złapać trochę masy, oczywiście jak najbardziej (na ile to oczywiście możliwe) suchej.Po ok. 4 mies. masy, trening siłowy ukierunkować na definicję mięśni (siłownia+interwały)przez ok. 2 miesiące. Czy uważacie to za dobry pomysł? czy cel jest realny? Na temat diety nie wspominam bo wydaje mi się ża mam na ten temat wystarczająco dużo wiedzy.Uważam że mam predyspozycję do budowania mięśni, ale niestety mam też predyspozycje do tycia.

AdRiAn
18-10-07, 17:06
ja bym zrobil tak : 2 miesiace - trening ogolnorozwojowy
pozniej masa ( 4 dni na silowni + w nietreningowe aeroby )

jest cos takiego jak pamiec miesniowa, wec bedzie troche szybciej szlo z wymiarami, zapodaj sobie jakas kreatyne po 3-4 miesacach cwiczen,