PDA

Zobacz pełną wersję : Trening dla młodzika :P



rafal93
13-10-07, 21:54
Witam jestem tu nowy,
mam:

14.5 lat
189cm wzrostu

Chciałem zacząć ćwiczyć ponieważ przy takim wieku i takim wzroście gdybym nabrał na siebie to niema mocnych :D Jestem narazie dość słaby, nie jestem gruby ani nie jestem szkieletorem jestem taki średni. Muszę sie zważyć ale myśle że ok 77kg. Co mi radzicie? Od czego zacząć ponieważ mogę chodzić na siłownie.

iTunes
14-10-07, 14:21
pierwsze co to dbaj o kregoslup, nie wykonuj cwiczen obciazajacych kregoslup poniewaz jestes mlody to mozesz sobie zaszkodzic a po drugie nie zakladaj duzych obciazen z ktorymi sobie nie poradzisz. Tak poza tym to chyba mozesz cwiczyc, moze jeszcze ktos cos dolozy...

Seweryn11
16-10-07, 16:20
Poczekaj może z siłownioł z rok

amanskiusz
16-10-07, 17:25
niech cwiczy ale niech sie nie obciaza bo to moze mu wyjsc w pozniejszym wieku majac slabe stawy... ja mam 14 lat i cwicze ale sie nie obciazam i oczywiscie nie robie plecow

Robalo
17-10-07, 12:28
Możesz ćwiczyć nic ci się nie stanie jestem w twoim wieku i ćwicze już jakiś czas i powiem ci ,że widze tego same plusy tylko nie przesilaj sie zbytnio. Narazie wracam po kontuzji nadgarstka (muay thai) bo z 2 miesiące przerwy miałem i troche masy nabrałem szkoda ,że nie mięśniowej :P Dodam jeszcze ,że dobrze by było zacząć od treningu ogólnorozwojowego tzw. obwodówki.