PDA

Zobacz pełną wersję : Ćwiczenie na siłę uderzenia... Czy skuteczne



Conan
13-10-07, 15:13
Witam,

Otóż dużo myślałem nad ćwiczeniem dzięki któremu mogę poprawić siłę uderzenia i szybkość wyprowadzania ciosów.

Wpadłem na pomysł aby wykorzystać spężyny ( http://aycu39.webshots.com/image/31958/2002625072924266737_rs.jpg )
Jedną stronę mocuję do ściany a drugą łapię i wyprwadzam ciosy rozciągając sprężynę.

Co myślicie czy takie cwiczenie będzie skuteczne?

mały huba
13-10-07, 16:28
Ćwiczenie na siłę uderzenia nazywamy: Ćwiczeniami na skośne brzucha:P Nie jestem specjalistą ale każdy kto cokolwiek ćwiczył powie Ci ,że uderzenie wyprowadza się z biodra(przynajmniej cywilizowani ludzie tak robią :D ).Nie potrzeba ćwiczeń na biceps/triceps do tego bo wielka łapa daje Ci tylko tyle,że wyprowadzone uderzenie wspiera bezwładna masa :P Takie jest zdanie laika.

tom
14-10-07, 20:20
technika jednak i to nie wystarczy w realnej walce bo przeciwnik sie porusza...
chcesz miec udezenie?
zapisz sie na boks

paweleeekkk
15-10-07, 15:32
Moja rada (ja tak robie).
Pakuj, pakuj, jeszcze raz pakuj. :) Bedziesz duzy i silny.
Po jeden jak gosciu Cie zobaczy to sie troche wystraszy :).
Po dwa to za szmaty go jedną ręka (siła), a drugą po mordzie. :)
Po trzy: to wystarczy co napisałem. :)

Spahil
17-10-07, 21:07
na siłe uderzenia składa sie wiele czynników: prawidłowe ustawienie nóg, wykorzystanie skrętu tułowia, oraz dodatkowe "dobicie" barkiem. Zacznij trenowac na worku

tom
17-10-07, 21:48
tak pewnie niech moze wali w sciane....
jak napisalem - boks

temat do przeniesienia do sztuk walki

fox
18-10-07, 23:17
nie trenuj na żadnym worku, bo tylko narobisz sobie złych nawyków, a nawet kontuzji - jak chcesz się nauczyć poprawnie uderzać to zapisz się na jakąś sztukę/sport walki - jeśli chodzi o uderzenia najlepszy boks