PDA

Zobacz pełną wersję : Trening!



zyga
28-09-07, 22:19
Witam wszystkich na forum!

Mam wielką prośbę czy mógłbym prosić o ułożenie planu treningowego. Wiem ze jest duzo tematow ale nie ma to jak indywidualny plan i to jeszcze ulozony przez specjalistow. A wiec przejde do szczegółów.

Wiek: 17
Wzrost: 190cm
Waga: 78kg

Ćwiczę od okolo dwoch miesiecy ogolne cwiczenia rozwojowe (klatka, barki, biceps, brzuchy, plecy itd). Czy mozecie dobrac dla mnie plan na trzy dni w tygodniu (czy to jest optymalnie)? Poza tym co uwazacie za dobry plan na wyrobienie ABS-u?(Katuje brzuch codziennie(od dwoch miesiecy) 4x25 brzuchow rano i 5x25 wieczorem ale nie ma jakis wiekszych efektow ).

Co do jedzenia to staram sie jesc duzo bialego sera, jajek i ogolnie nabialu.

Na koniec dodam, że biegam dlugie dystanse (od 5 do 10 km) kilka razy w tygodniu min. 3.

Z gory dziekuje za wskazowki.

Zyga

TomekŁDZ
29-09-07, 21:58
Nie rób 2x w jednym dniu wystarczy 4 x 30( 2 x ze skrętami, 2 x normalnie)
Co do treningu 3 dni w tygodniu proszę bardzo:
Poniedziałek: Klatka + Triceps
Środa: Plecy + Kaptury
Piątek: Barki + Biceps + Przedramię
I brzuch możesz robić na koniec trening zawsze.

Co do jedzenia Dieta, Dieta, Dieta ........

Kakashi
29-09-07, 22:23
nikt Ci sam planu nie ułozy...zrób sobie go sam i daj do oceny my go ewentualnie poprawimy powiemy jakie cwiczenia lepsze itp:D

zyga
29-09-07, 23:45
Wedle wskazówek ułożyłem plan:


I dzień:
Klatka:
1.WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ:
2..WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ WGÓRĘ:
3.ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ:
4.ROZPIĘTKI W SIADZIE NA MASZYNIE
5.WYCISKANIA POZIOME W SIADZIE NA MASZYNIE

Triceps:
1.WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE:
2.WYCISKANIE „FRANCUSKIE” SZTANGIELKI W LEŻENIU:
3.POMPKI W PODPORZE TYŁEM:
4.WYCISKANIE W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ WĄSKIM UCHWYTEM:

II dzień:
Plecy i kaptury:
1.PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE):
2.PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE):
3.ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT)
4.WZNOSY BARKÓW ”SZRUGSY”

III dzień:
Barki:
1.WYCISKANIE SZTANGIELEK
2.ARNOLDKI
3.UNOSZENIE SZTANGIELEK BOKIEM W GÓRĘ
4.UNOSZENIE RAMION W PRZÓD ZE SZTANGIELKAMI

Biceps:
1.UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM:
2.UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ” NADGARSTKA):
3.UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY”):
4.UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO:


Mógłby ktoś go przejrzeć i skorygować. W jakiej ilości (ile serii ile powtórzeń) najlepiej cwiczyc. Czy wszystkie partie mięśni zawarłem w planie? Czy niektore cwiczenia moze lepiej innymi zastapic Poza tym nie zamierzam rezygnowac z biegania i po kazdym treningu jak i w reszte dni bede cwiczyl miesnie brzucha.

Jaką diete mozecie polecic?

Dzieki z gory

Kakashi
30-09-07, 00:25
jeszcze szybkie pytanie zanim udziele wskazuwek to napisz dokładnie w jakie dni chcesz cwiczyc bo to tez ma znaczenie!!

zyga
30-09-07, 11:42
Zamierzam ćwiczyć w wtorek, czwartek i sobote.

TomekŁDZ
30-09-07, 11:45
To jak wt, czw, sob, to masz dobry trening :)

zyga
30-09-07, 11:47
Tylko jeszcze ile powtorzen ile serii. I czy macie moze jakąś konkretną diete??

TomekŁDZ
30-09-07, 11:51
Serii 4 - 5 powtórzeń ( 12 - 8 ) dieta masz ich dużo w dziale dieta ułóż sobie dietę, zrób posta i ją najwyżej skorygujemy.

Kakashi
30-09-07, 13:49
Serii 4 - 5 powtórzeń ( 12 - 8 ) dieta masz ich dużo w dziale dieta ułóż sobie dietę, zrób posta i ją najwyżej skorygujemy.

TomekŁDZ pomyśl najpierw... jakby miałrobic 5 serii to na klatke ma 25 seriii łądnie doradzasz!!

klatka wyciskania rób 12,10,8,6 i usun ostatnie 2 cwiczenia rozpietki rób 4x10-12

trica rób francuz lezac pierwszy potem jednoracz siedzac a potem pomki i to wystarczy rób 4 serie po 10 ruchów

plecy masz ok ale ja bym zamienił jedno wiosłowanie na podciaganie w szerokim uchwycie:D i rób podciaganie 4 serie max a reszte cwiczen 12,10,8,8

barki albo arnoldki albo wyciskanie hantelek:D poza tym nie masz nic na tył barków wiec zamiast tego ( albo arnoldki albo wyciskanie ) rób wznosy ramion w opadzie tułowia rób po 3 serie 10-12 powtórzen

biceps usun albo 3 albo 4 cwiczenie rób 3 serie po 10-12 powtórzen:D

TomekŁDZ
01-10-07, 20:23
Sorry ale nie napisałem ze ma robić pięć tylko 4 - 5 a to jest różnica między 16 seriami a 25 seriami

Kakashi
01-10-07, 20:26
nie bo jakby robił po 4 to wtedy ma i tak 20 serii na klate...a to o wiele wiele za duzo

TomekŁDZ
01-10-07, 20:28
Rozumiem ale miał 5 ćwiczeń dlatego to tak wyszło że aż tyle ale teraz jak ma robić 3 ćw. to będzie OK

Kakashi
01-10-07, 20:38
dlatego tomek mowie zeby najpierw dokłądnie przeczytac co on pisał i to przemyslec:D bo moze dosc do niefortunnej pomyłjki:D

TomekŁDZ
01-10-07, 20:41
Fakt.