PDA

Zobacz pełną wersję : Cykl z kreatynka



ciacho
20-09-07, 19:28
Witam;) Ostatnio zakupilem sobie kreatyne z olimpa monohydrat mega caps do tego chce dokupic glutamine 4000 i system protein 80 wszystko z olimpa. Czy moglby mi ktos powiedziec jak to wszystko polaczyc i jak dawkowac?? z gory dzieki daje sogi oczywiscie;) A i cos zrobic zeby w jaknajwiekszym stopniu ograniczyc spadki po cyklu?? Noi czy to w ogole dobry cykl bedzie?? POZDRO

Prezydent_1c
20-09-07, 20:19
Jaki masz staż ? Ile masz lat i ile ważysz ?

HuGsoN
20-09-07, 20:57
j/w to pomogę.

ciacho
20-09-07, 22:00
Waga to 52 kg. Wzrost 163. Wiek 16 lat. Staż kilka miesiecy.

ogrodnik
20-09-07, 22:21
Witam;) Ostatnio zakupilem sobie kreatyne z olimpa monohydrat mega caps do tego chce dokupic glutamine 4000 i system protein 80 wszystko z olimpa. Czy moglby mi ktos powiedziec jak to wszystko polaczyc i jak dawkowac?? z gory dzieki daje sogi oczywiscie;) A i cos zrobic zeby w jaknajwiekszym stopniu ograniczyc spadki po cyklu?? Noi czy to w ogole dobry cykl bedzie?? POZDRO

Ile masz tej glutaminy? jak 100 kapsów to bedziesz miał mało
jedz na czczo 2 kapsy glutaminy tj. 1,9 grama tak?
godzine po posiłku przedtreningowym zjedz 3 kapsy kreatyny, w twoim wypadku 3,7 grama powinno spokojnie starczyc, po pól godzinie trening,
pozniej od razu po treningu znowu 3 kapsy kreatyny (możesz popijac sokiem owocowym, lepiej sie bedzie wchłaniać) i po poł godzinie białko 30g+2kapsy glutaminy
na noc 2 kapsy glutaminy
chyba tyle powodzenia jak na pierwszy (domniemam) cykl masz lux dieta+ conajmniej 2 litry wody i rośniesz:)

ciacho
21-09-07, 20:30
Kapsow bedzie 200;) Nie raz slyszlalem ze rano na czczo kretynke sie powinno brac. Czy jednka lepiej tak jak mowisz przed posilkiem przedtreningowym?? A co zrobic zeby spadki byly jak najmniejsze?? Jest jeszcze cos co byc mi mogl przed tym pierwszym cyklem poradzic??:) Pozdro

Kakashi
21-09-07, 22:55
orodnik skad zes sie urwał??

kreatyna rano na czczo 4-5g i po treningu 4-5g a nie pół godziny przed treningiem...:D

ogrodnik
21-09-07, 23:06
Hmmm dzień dobry!
Są dwie szkoły brania kreatyny, jedna tak jak piszesz a druga tak ja ja!
Osobiście znam pare osób które tak brało kreatyne, również mozesz o tym poczytać na wielu forach.
Poza tym po co przy jego wadze 52 kilo zalecasz mu brac 10g kreatyny dziennie? Według ciebie nie ma róznicy miedzy osobą ważącą 80 kilo i 50, powinni brać tak samo? 8 gram spokojnie mu wystarczy nie ma sensu brać wiecej...
Po drugie przy tym cyklu który chce robić, korzystniej bedzie robić tym sposobem, który przedstawiłem bo kreta nie bedzie kolidować z glutą przez co oba suple sie lepiej wchłoną tyle!

ciacho
22-09-07, 08:11
No wiec w koncu jak??:p I pytam jeszcze raz co mam zrobic zeby moje spadki byly jaknajmniejsze i czy musialbym wiedziec cos jeszcze bedac na cylku??:) POZDRO

Sonny_Black
22-09-07, 08:30
cwiczyc

ogrodnik
22-09-07, 11:11
kreatyny to nie koks, jak bedziesz dalej ćwiczył i trzymał diete to nie bedziesz miał żadnych spadków ani w sile ani specjalnie w masie :)
a bierz jak ci najlepiej pasuje, ja brałem tak jak ci mówiłem pierwszy raz i nie było źle, pamiętaj robić pół godziny przerwy po kreatyni zeby wypić białko
powodzenia

Seweryn11
22-09-07, 12:44
Przykładaj się do ciwiczeni i będzie ok

ciacho
12-10-07, 18:01
Ok mala zmiana: do tej kreatynki (mega caps 1250 mono) dokupilem glutamine (mega kaps 1400) i whey pro matrix. Jak to wszystko ze soba pomieszac?? Z gory dzieki za odp

SEBAN
12-10-07, 18:23
Ciacho kup sobie jeszcze tauryne ok100 kaps. zamiast tej glutaminy.

tom
12-10-07, 20:16
czemu tauryne zamiast glutaminy???
mozesz sprecyzowac?

ciacho
12-10-07, 20:34
No wlasnie??:p Wiec co z tym dawkowaniem??:)

tom
12-10-07, 20:57
tauryne stosuje sie glownie bo posrednio poprawia transport kreatyny co nie jest az tak znaczacym elementem przy wspomaganiu kreatyna , natomiast glutamine stosuje sie w celu poprawienia bilansu azotowego glownie w porach okolotreningowych i moim zdaniem jesli masz wybierac to glutamina ma wiekszy +
co do dawkowania kreatyny to przeprowadzano wiele badan i zarowno stale dawki jak i dawki przeliczone na kg. cieszyly sie b.dobrymi opiniami
roznica jest taka ze przy stalej dawce nasycenie kreatyna nastapi predzej u osoby wazacej mniej ale a u osoby wazacej wiecej nieznacznie pozniej
nawet 3-4gr /dziennie w jednej porcji beda wystarczajace
przy wiekszych dawkach efekty beda predzej zauwazalne ale i krocej sie utrzymaja-krotszy cykl
co do tego ze kreatyna i glutamina ze soba nie koliduja - tak to prawda ale czas wchloniecia kreatyny bedzie nieco dluzszy ale to nic:)

ciacho
12-10-07, 21:17
Ja waze cos kolo 52 kg;) I jakbys mi mogl powiedziec ile g gluty i krety brac i kiedy??:) I co z DN??:p

tom
12-10-07, 21:45
na twoim miejscu bralbym ok. 4 gr/dziennie
DT po treningu
DNT na czczo
gluty 5gr w porcji po treningu
przed treningiem nie radze lub polowe ze wzgledu na mozliwe zbyt duze obciazenie organizmu azotem
na noc cos bialkowego np. twarog
a z rana rowniez mozesz glute brac ale nie koniecznie

Kakashi
12-10-07, 21:49
bo glutamina to szajs:P proste:D

tom
12-10-07, 21:57
w czasie treningu ok.70% aminokwasow uwalnianych z miesni to wlasnie alanina i glutamina - bardzo szybko hamuje katabolizm
ale cuz kazdy ma swoje zdanie

ciacho
13-10-07, 08:07
To kreatyne brac tylko po treningu?? Czy rano tez?? A glutamine przed snem tez moge??:) Glutamine tez w dni DNT??

Kakashi
13-10-07, 13:25
kreatyne
DT
rano na czczo 5g
po treningu 5g
DNT
rano na czczo 5g
popołudniu 5g

Punisher
13-10-07, 13:49
A glutamine przed snem tez moge?? Glutamine tez w dni DNT??
Tak, możesz. W DT i DNT. Dziennie około 5-6g glutaminy. np 3 rano 3 przed snem itp. Ale 5g po treningu zalecam osobiście.,

tom
13-10-07, 19:51
glutamine w dnt mozesz ale to jest suplement ktory sie stosuje glownie w porze okolotrenigowej w dnt rano jest sens brac ale wieczorem zjesc cos bialkowego i spac wtedy nie ma sensu brac glutaminy
co do stosowania kreatyny 10gr /dzien przez 52kg osobe to mozna tak stosowac pod warunkiem ze bedzie to z faza nasycenia - po 10 dniach zmniejsz dawke do 3 gr dziennie taki sposob pozwoli ci sie dluzej cieszyc plusami suplementacji kreatyny
w twoim przypadku przy stalej suplementacji 10 gr dziennie efekty stos. kreatyny beda widoczne max miesiac wiec albo rob tak jak wyzej napisalem albo przyjmuj 5 gr dziennie w jednej dawce dnt-na czczo dt -po treningu