PDA

Zobacz pełną wersję : Trening Ogolnorozwojowy Prosze O Pomoc Fachowaca :)



Sruba
15-09-07, 13:08
Witam.
Prosze kogos kto zna sie na ukladaniu rozpisek o porzady plan treningowy wiem o tym ze to musi byc ogolnorozwojowka poniewaz nie cwiczylem dosc dlugo jakies 3 lata a wiec narazie nie interesuje mnie trening na mase a tym bardziej rzezbe :) chcialbym wykonywac trening ogolnorozwojowy w domu a dopiero po jego skonczeniu zapisac sie ponownie na silownie a wiec narazie mam tylko do dyspozycji drążek zamontowany w futrynie, 2 hantle, sztange prostą, lawke keltona z mozliwoscia lezenia tak zeby wyciskac sztange na klatke prosto a takze z podniesieniem do gory czyli chyba 35stopni istnieje rowniez mozliwosc przekrecenia lawki tak zeby na niej usiasc jak na krzesle i wyciskac sztange ztylu glowy czyli chyba na barki ! Waze 73kg i mam 181cm wzrostu mysle ze to jest wazna informacja ! Prosze mnie nie krytykowac ze nie chce mi sie szukac informacji na forum poniewaz juz to robilem i nie moglem znalesc nic co by mi odpowiadalo ! Pozdrawiam wszystkich zarejestrowanych i z gory dziekuje za pomoc !

hooligans
15-09-07, 13:28
Poniżej znajduje się przykładowy trening ogólnorozwojowy. Trening należy wykonywać 2 lub 3 razy w tygodniu. Proszę o pamiętać o rozgrzewce przed treningiem, a także o rozciąganiu po treningu.

-podciąganie na drążku w szerokim nachwycie 3s max
-wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 3s 12-15p
-wyciskanie na suwnicy Smitha (barki) 3s 15-20p
-wypychanie na suwnicy płaskiej/skośnej 3s 12-15p
-uginanie sztangą łamaną stojąc 2s 12-15p
-prostowanie rąk na wyciągu 2s 12-15p
-wspięcia na palce z hantlami 2s 15-25p
-unoszenie tułowia z opadu 2s max
-skłony na ławce skośnej 2s max

hans87
15-09-07, 14:53
sądziłem że trening ogolnorozwojowy polega na robieniu "obwodów", wiec nie wiem hooligans dlaczego w twoim planie napisałes serie?.

Sruba, poczytaj sobie na temat ogolnorozwojówki i ułóż sobie plan do swoich możliwosci. Pozdro
http://www.kulturystyka.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=67

Sruba
15-09-07, 15:57
sądziłem że trening ogolnorozwojowy polega na robieniu "obwodów", wiec nie wiem hooligans dlaczego w twoim planie napisałes serie?.

Sruba, poczytaj sobie na temat ogolnorozwojówki i ułóż sobie plan do swoich możliwosci. Pozdro
http://www.kulturystyka.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=67
Dzieki hans87 za rade dalem Ci sog'a bo mysle ze to jest pozytywna ocena uzytkownika forum a jesli jest przeciwnie ze sog to jest krytyka wypowiedzi to sory !!!
to cos mi pomoglo i moze sobie sam uloze jakis plan treningowy ale nie wiem czy mi to dobrze wyjdzie wiec chcialbym zeby ktos ulozyl mi plan na kazdy z trzech dni i napisal ilosc powturzen bo nie wiem jak dzielic grupy miesniowe bo nie mam w tym doswiadczenia :) jeszcze raz dzieki za rade :) 3maj sie ! :)

Sruba
15-09-07, 16:03
hehe Tobie tez dziekuje za post ale napisalem jakim sprzetem dysponuje i suwnicy smitha nieposiadam wiec przydalo by sie czytac dokladniej posty :)

hans87
15-09-07, 17:37
dzieki za sogacza. Co do planu to tam masz napisane, ze wykonanie po jednej serii, (czyli 12 powtórzeń) każdego cwiczenia to jest 1 obwód i w pierwszy dzien treningowy to jest koniec. Na kolejny dzień treningowy znowu robisz 1 obwód, na 3 dzien tez 1 obwód. Kolejny tydzien tak samo jak w pierwszy, czyli po 1 obwód w kazdy dzien treningowy. 3 i 4 tydzien bedziesz robil 2 obwody, 5 i 6 tydzien 3 obwody, a w 7 i 8 tydzien 4 obwody. I to bedzie koniec treningu ogolnorozwojowego. Ustaw sobie ćwiczenia te które Ci odpowiadają i wrzuć na forum, a my ocenimy.

Ikar
15-09-07, 19:30
tutaj masz moj plan ktory wlasnie robie

Klatka
-wyciskanie sztangi na prostej
-wycisnanie sztangielek na skosniej
Plecy
-podciaganie na drazku
-podciaganie sztangi w opadzie
Barki
-wyciskanie sztangi siedzac
-unoszenie ramion ze sztangielkami bokiem
Biceps
-uginanie ramion ze sztanga stajac
-uginanie ramion ze sztangielkiem na modlitewniku
Triceps
-pompki szwedzkie
-prostowanie ramienia ze sztangielka siedzac
Nogi
-Przysiady ze sztanga
-wspiecia na palcach ze sztanga

oczywisice jest to trening obiegowy 3 obwody po 8 powtorzen 3 razy w tygodniu.

Sruba
16-09-07, 07:41
tutaj masz moj plan ktory wlasnie robie

Klatka
-wyciskanie sztangi na prostej
-wycisnanie sztangielek na skosniej
Plecy
-podciaganie na drazku
-podciaganie sztangi w opadzie
Barki
-wyciskanie sztangi siedzac
-unoszenie ramion ze sztangielkami bokiem
Biceps
-uginanie ramion ze sztanga stajac
-uginanie ramion ze sztangielkiem na modlitewniku
Triceps
-pompki szwedzkie
-prostowanie ramienia ze sztangielka siedzac
Nogi
-Przysiady ze sztanga
-wspiecia na palcach ze sztanga

oczywisice jest to trening obiegowy 3 obwody po 8 powtorzen 3 razy w tygodniu.
Dzieki Ikar mam juz kolejny punkt zaczepienia :D ale mam jeszcze jedno pyatnie czy wszystkie cwiczenia ktore rozpisales w ogolnorozwojowce powinny byc wykonywane podczas jedenego treningu, czyli 3 razy w tygodniu wykonuje te same cwiczenia ? czy trzeba je podzielic tak jak w treningu na mase ze w 1 dzien wykonuje np. klatke z tricepsem, 2 plecy z bicepsem...itd. i czy "podciaganie sztangi w opadzie" to inaczej martw ciąg ? Oczywiscie daje Ci sog'a i czekam na kolejne posty z waszymi radami fanatyczni kulturysci :))

Ikar
16-09-07, 21:42
Wszystkie cwiczenia wykonuszen na jednym treningu dlatego jest ich tak malo na jedna partie miesni. A martwy ciag to martwy ciag :P zobacz sobie jak wyglada tutaj --> www.kulturystyka.pl/atlas

Sruba
19-09-07, 21:00
Ludzie piszczie cos potrzebuje konkretnych rad i jak najwiecej odpowiedzi na moj post zeby miec w czym wybierac :)

Sruba
25-09-07, 17:26
widze ze na tym sie juz skonczylo, wiecej rad juz chyba nie dostane a wiec dziekuje tym ktorzy napisali cos od siebie i zamykam posta ! pozdrawiam !