PDA

Zobacz pełną wersję : Która ze sztuk walki jest najniebezpieczniejsza??



orzol
29-04-06, 23:14
w której sztuce walki ciosy moga wywołać smiertelny skutek a w której tylko obezwładniają przeciwnika??

snajper88
30-04-06, 13:13
No wiesz w kazdym sporcie walki (i wogule sporcie) moze sie tak zdazyc ale najbardziej mozliwe jest to w MMA tym bardziej jak kiedys walczyli na gole piesci.

Raskus
30-04-06, 21:21
Obezwładniające to: Grappling
Sambo, Judo, Zapasy...
uderzane: Boks, kk, k1, bjj, walka bronią, style tradycyjne czyli karate i...

Są sztuki którep olegają na obezwładnieniu c\przeciwnika a są sztuki które polegają na wykończeniu przeciwnika...

Yoshihiro
01-05-06, 16:37
Hmmmm...to nie tak panowie :roll:
W kazdej sztuce walki ciosy moga mieć efekt smiertelny oraz efekt obezwładniajacy!
Spóżmy na Box - jaki tam ciosy maja efekt?
Silne udezenie w podstawe czaszki(na zawodach zabronione, na ulicy nie) moze skończyć...i pewnie skończy sie smiercią!!!
A teraz cios w wątrobe...nie zabije, ale po nim szybko nie wstaniesz!

W systemach pochosnych od Jujitsu wystepuje 'atemi' pewnie to autor miał na mysli - sa to udrzenia/kopniecia w punkty witalne - niektóre obezwładniaja, inne koncza się kalectwem oponenta lub jego smiercią - np. cios w krtań, oczy itd.

Inna sprawa to zastosowanie 'atemi' w walce - szanse są praktyczne zerowe...szczelna garda, przeciwnik w ruchu itd. Odsyłam do pojęcia "Paradoks Kano"...

Kolejna rzecza są turnieje MMA - rzekomo najniebezpieczniejsze...bzdura!
Wiele(większość) walk w MMA kończy się przez 'submission' - poddanie przeciwnika, ilość ciosów na głowe jest znacznie mniejsza niż np. w Boxie!
Jak dotąd odnotowano 1 przypadek smierci na zawodach MMA(Rosja) jednak wynikał on z dopuszczenia do startu zawodnika który startować nie powinien! W Boxie zgonów było około 50...jednak historia Boxu jest tropche dłuzsza niż MMA...za kilkanascie lat bedzie można zrobic jakieś konkretne statystyki

Mam nadzieje ze nieco wyjaśniłem...
PZDR

Jose
01-05-06, 18:17
sporo wyjasniles... ;)
pozdrawiam

sławo
01-05-06, 18:59
Yoshihiro, no widac że pojęcie masz w tym nie bylejakie
nawet przyjemnie sie to czyta zresztą jak ktoś mądrze pisze to i sie przyjemnie czyta :razz:

Jose
01-05-06, 23:59
wiedzialem ze sie przydasz na tym forum i ze wprowadzisz sporo ciekawych informacji :)
Pozdrawiam i zaczecam do dalszego wypowiadania sie ;)

_Knife_
02-05-06, 17:53
Najskuteczniejsze są chwyty- każde duszenie może prowadzić do śmierci, każda dźwignia do złamania. Co nie zmienia faktu, że walka grapplingowa jest dość bezpieczna. Jednak uderzeń lekceważyć nie można.

Co do śmierci - to były w MMA/VT - niewiele (2 lub 3) ale jednak.

Danio
20-02-07, 22:58
na trening trzeba sobie troche na luz włączyc bo inaczej to zdeka lipka :d a jesli chodzi o bezpieczenstwo to chyba karzda sztuka walki jest po to aby nauczyc sie walczyc aby twoj przeciwnik przegral z toba w walce :p ja bynajmniej tak to dla siebie odbieram :d i moja marzenie to gdzies walczyc na aranie :d typu k1 MMA ja mieszkam w malym miasteczku i trenuje ki kuszin i narazie dobrze jest ale wiruje gdzie indziej na wale tudo :ppozdrawiam