PDA

Zobacz pełną wersję : po treningu



lucko89
10-09-07, 20:56
mam takie pytanie bo w ponidzialek trening mi wypada dosc pozno 17.45-19.00 i posilek potreningowy jem o 20.20-20.30 wczesniej jakies 15min przed posilkiem bialko i czy jak zjem o 20.30 kasze+kurczka a spac ide o 23-24.00 to jesc tego kurczaka i kasze czy od razu ser bo ser jem tak polgodziny przedspaniem!???????????

SEBAN
10-09-07, 21:25
Ja bym nie rezygnował z mięcha,skoro idziesz tak późno spać(najpózniej 4 godz. przed snem można zapodać węgle),wiec chyba ok.A przed snem to pij białeczko i w kimono.Pozdro!!!!

Z kaszą nie przesadzaj i będzie git.

lucko89
10-09-07, 21:31
Ja bym nie rezygnował z mięcha,skoro idziesz tak późno spać(najpózniej 4 godz. przed snem można zapodać węgle),wiec chyba ok.A przed snem to pij białeczko i w kimono.Pozdro!!!!

Z kaszą nie przesadzaj i będzie git.

no nie wiem jak z tym bialkeim bo dzis np wziolem tak:
10min po sniadaniu czyli 8.45
20min po kanapce czyli 14.30
po treningu 40min czyli 20.00

czy dobrze wziolem dzis?

roznie mowia zeby nie brac na noc bo szybko sie wchlnia.itd.!!!

a na 15min przed spaniem mam 150g chudego twarozka moze byc?

lo3
10-09-07, 21:43
Twaróg wg mnie powinien być brany na noc, więc myśle, że możesz.

sławo
12-09-07, 11:03
jak masz tak puźno trening i puźno jesz

to nie możesz zrezygnować z posiłku potreningowego jest on najważniejszy w całym dniu

a tak puźno to nie jedz tej kaszy chyba że nie łapiesz łatwo fatu
kuraka jak najbardziej wcinaj

pw
12-09-07, 14:01
Posiłek potreningowy ma być zawsze węgle + białko nie ważne jaka pora treningu
Mięśnie wołają o węgle i tak zostaną dostarczone. Trzeba jedynie skupić się by nie było ich nadmiaru, białko/węgle 1/2 z czego posiłek po treningu ma być wraz ze śniadaniem jednym z największych kaloryczniościwo

dexter
15-09-07, 17:01
czyli tak : po treningu jemy ww proste bo szybko sie wchłona i do tego białko w proporcji 2:1 czyli np 200kcal z wegli prostych i 100 kcal z białka i co do tych węgli prostych to mogą byc one z kakao ? bo jest ich tam sporo
czy dobrze mysle??

dexter
15-09-07, 17:03
jeszcze jedno : przed treningiem jemy ww złożone i białka nie trzeba ?
czyli same ww to np sam ryż ?

lucko89
17-09-07, 21:02
a moze byc po treningu tak:
10min po treningu 1-2banany
5-10min po bananach bialeczko z mlekiem
10min po bialku ryz,kasza,makaron z cyckiem,badz dzemem

oczywioscie niezaleznie od pory chyba moze byc???

pw
17-09-07, 21:26
dexter przed tren białko i węgle złożone /proste zlaeży od oczasu międzi siłką a posiłkiem
Oraz po treningu jemy ww proste + złożone + białko
lucko jedz wszystko na raz w posiłku a nie trzymaj się minut

lucko89
17-09-07, 21:31
nie no tylko tak pisze ale banany raczej bezposrednio po treningu potem za chwile bialko i po bialku tez po pewnej chcwili ryz z cyckiem badz z dzemem lub makaron z dzemem!!

ps.moze byc to do jezenia?czy banany mozna zastapic jablkiem a ryz pieczywem z jajkiem??lub ser do makaronu??a dzem do makaronu moze byc?i moge to jesc po treningu niezaleznie od pory treningu?

lucko89
19-09-07, 19:33
prosze o odpowiedz na wczesniejsze pytanie!!:p

i mam jescze jedno czy wegle powinny byc bezposrednio po treningu(np. w formie owocow)??potem po weglach w jakim odstepie czasowym odzywke bialkowa?a nastepnie w jakim odstepie po bialku posilek potreningowy??

pw
19-09-07, 22:00
lucko białko bądx inną odżywke dajesz od razu po treningu przed posiłkiem

Po tren może być jakikolwiek owoc, nie musi to być banan, banan oraz winogrona sa najczęściej polecane bo mają najwięcej cukru glukozowego

Posiłek po treningu jedz nie zależnie od treningu, do 30 minut po nim. Ale pytanie wnioskuje że masz albo błędny trening albo rozkłąd dnia, trening niech trwa u Ciebie przeciętnie jakiś okres czasu i trenuj w tych samych porach

Odżywka białkowa od razu po siłce musi być, węgli z odżywek supli w treningu siłowym nie musisz uzupełniać ob nie dużo glikogenu spalimy, posiłek potreningowy w zupełności wystarczy. Skup się pierw przedewszystkim na dostarczeniu pełnej puli aminokwasów proteogennych, możesz nawet po zjedzeniu mięsa bądź wypiciu mleka odczekać 20 minut i zjeśc ryż/kasze - tak mi przyszło na myśl :)

lucko89
19-09-07, 22:57
lucko białko bądx inną odżywke dajesz od razu po treningu przed posiłkiem

Po tren może być jakikolwiek owoc, nie musi to być banan, banan oraz winogrona sa najczęściej polecane bo mają najwięcej cukru glukozowego

Posiłek po treningu jedz nie zależnie od treningu, do 30 minut po nim. Ale pytanie wnioskuje że masz albo błędny trening albo rozkłąd dnia, trening niech trwa u Ciebie przeciętnie jakiś okres czasu i trenuj w tych samych porach

Odżywka białkowa od razu po siłce musi być, węgli z odżywek supli w treningu siłowym nie musisz uzupełniać ob nie dużo glikogenu spalimy, posiłek potreningowy w zupełności wystarczy. Skup się pierw przedewszystkim na dostarczeniu pełnej puli aminokwasów proteogennych, możesz nawet po zjedzeniu mięsa bądź wypiciu mleka odczekać 20 minut i zjeśc ryż/kasze - tak mi przyszło na myśl :)

czyli najpierw bialko czy wegle??

ps.jezeli zjem wegle na godz. przed spaniem to co wtedy??

pw
20-09-07, 07:06
Pierw białko.
Co do węgli zależy czy zjesz je na spokojnie czy po treningu, po treningu pójda w mięśnie jako glikogen a bez treningu organizm nie będzie potrzebował energii z węglowodanów, mięsnie nie będa 'wołały' o węglowdoany aby uzupełnić glikogen i nie pozostanie inne miejsce jak ulokować sięw tkance tłuszczowej.

lucko89
20-09-07, 21:43
wiec jak zjem na noc to w tluszc?
teraz bede jadl normalnie do poniedzialku czyli beda ciacha,szynki,itp czy jak bede tak jadl do poniedzialku to nie przytje chyba co nie??

ps.od wtorku zaczynam nowa profesjonalna diete na powaznie:p:p

pw
21-09-07, 06:56
Ciekawe podejście

lucko89
21-09-07, 13:37
co masz na mysli mowiac o ciekawym podejsciu?

ale chyba nie przytyje przez te 3dni?

pw
21-09-07, 14:06
Dlaczego nie przytyjesz?
Jeśli będzie nadwyżka i NEAT nie skompensuje nadwyżki aklorii to pewnie że przytyjesz

ubermas
21-09-07, 14:22
7000 lub jak podaja inne zrodla 9000 nadwyzki kalorii zamienia sie w 1 kg tluszczu. Czytalem jakis czas temu ciekawy artykul polskiego lekarza mieszkajacego w USA, pisze on, ze jelsi zjemy naraz np o te 7000 kcal wiecej to nie ma bata, ze utyjemy o ten kilogram. Jesli zas bedziemy spozywac coidziennie o 1000 kcal wiecej to wtedy na bank przybedzie nam ten jeden kilogram. Ogolnie jepiej najesc sie raz na tydzien lub dwa tygodnie niz podjadac cos codziennie. Wiec masz weekend na szalenstwa, ale pamietaj o rozsadku

lucko89
21-09-07, 14:53
nie mowie o takim przekroczeniu tylko 50-100kcal!!

a podczas masowania do zapotrzebowania podstawego ile trzeba dodac kalori bo wyszlo mi podstawoowe 1965,5 liczylem tak 63kgx24=1512x1,3=1965,5 i ile kalori do tego dodac?

pw
21-09-07, 15:18
Musisz jeszcze obciązenei pracą, treningiem i przyśpiesenie metabolizmu dodać do tego zap. podstawowego

Później w zależności od budowy ciała
200-400 kcal - endomorfik
700-900 kcal - ektomorfik
400-500 kcal - mezomorfik

dexter
21-09-07, 16:47
o tych kaloriach to nie wiedziałem że trzeba dodać hehe jestem ekto czyli jeszcze jakies 700 kcal...

pw
21-09-07, 16:56
lucko 50-100 kcal wyliczone z deity ok możesz dać, ale normalnie te wartość może być nawet +\- 300kcal większa !

lucko89
22-09-07, 15:58
Musisz jeszcze obciązenei pracą, treningiem i przyśpiesenie metabolizmu dodać do tego zap. podstawowego

Później w zależności od budowy ciała
200-400 kcal - endomorfik
700-900 kcal - ektomorfik
400-500 kcal - mezomorfik

no ale jak robie mase to do tego 1900kcal mam dodac ile??

i jak dodam do 1900kcal te co mam dodac podczas masowania to wtedy mam dodac jeszcze te 200-400kcal bo jestem endo i ze niby te 200-400kcal po dodaniu podstawowoego do masy moge przekroczyc?

pw
22-09-07, 16:36
Ile dodać musisz to trzeba obliczyć, nei wiem co robisz w ciau dnia itp. Oblciz sobie masz temat podwieszony

Wyliczysz wszystko i na końcu dodajesz/odejmujesz kcal ze względu na to jaki masz cel

lucko89
24-09-07, 08:19
cel to masa wiec do podstawowoego ile mam dodac?