PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc w doborze ćwiczeń



nickt
05-09-07, 17:49
Witam wszystkich

Jestem now na forum i szczerze mówiąc jestem nowy w temacie.
Mam 188cm wzrostu, 72kg żywej wagi i nie mogę przytyć!!
Co prawda jem co lubię i żadnej diety nie stosuję, piję też kiedy lubię i tego też nie zmienię.
Gram dużo w siatkówkę ale obawiam się, że praca wyjazdowa może mi to uniemożliwić i w końcu okaże się, że zaczne tyć nie tam gdzie trzeba tak więc postanowiłem wziąć się za ćwiczenia
Kupiłem sobie ławeczkę i teraz proszę o rozpiskę ćwiczeń i może jako "dietę" zakupić sobie jakiś środek??
Myślałem o zakupie Mass xxl, mam nadzieję że nie jest to bardzo niedobre (jaki smak polecacie??)
Natomiast co do ławeczki to kupiłem taką:
http://www.allegro.pl/item230008963__nowy_kelton_zestaw_z_lawka_hyperion _i.html
Są tu spore możliwości ale gubię się zupełnie jakie partie i kiedy trenować. Czy może robić wszystkie codziennie, czy jakoś rozdzielać i w ogóle nie wiem jak to zrobić...POMOCY

areneusz
05-09-07, 18:16
Mass xxl to bym ci polecil smak czekoladowy smakuje jak kakao, duzo masy po nim nabralem ale tez troche tluszczu, co do ławeczki to spoko sprzęt tez bym chcial miec taką, duza wytrzymalosc.

nickt
17-09-07, 22:03
Jestem już po oględzinach forum, naczytałem się o treningu, odżywianiu itd..
Kupiłem Mass XXL czekoladowy i uważam że w smaku jest wypasiony...z tym, że albo mi się wydaje albo nabieram po nim brzucha... a piję dopiero tydzień!!! Ale może to tylko złudzenie po napiciu się...
Co do ćwiczeń to zacząłem już trening ogólnorozwojowy, proszę tylko o ewentualną weryfikację:
Ćwiczę 3-4 razy w tygodniu zawsze z dniem przerwy pomiędzy ćwiczeniami. Rano piję Mass ok 6:30, póxniej śniadanie - duży jogurt z pieczywem, później ok 13:30 normalny obiad, bo taki mam w pracy, i na wieczór Mass ok 18:00, ok 20:00 ćwiczenia, i ok. 22:00 ponownie Mass.
Mam nadzieję, że to w porządku.
Ćwiczenia robię następująco:
1 Klatka - wyciskanie sztangi na ławce płaskiej

nickt
17-09-07, 22:27
Jestem już po oględzinach forum, naczytałem się o treningu, odżywianiu itd..
Kupiłem Mass XXL czekoladowy i uważam że w smaku jest wypasiony...z tym, że albo mi się wydaje albo nabieram po nim brzucha... a piję dopiero tydzień!!! Ale może to tylko złudzenie po napiciu się...
Co do ćwiczeń to zacząłem już trening ogólnorozwojowy, proszę tylko o ewentualną weryfikację:
Ćwiczę 3-4 razy w tygodniu zawsze z dniem przerwy pomiędzy ćwiczeniami. Rano piję Mass ok 6:30, póxniej śniadanie - duży jogurt z pieczywem, później ok 13:30 normalny obiad, bo taki mam w pracy, i na wieczór Mass ok 18:00, ok 20:00 ćwiczenia, i ok. 22:00 ponownie Mass.
Mam nadzieję, że to w porządku.
Ćwiczenia robię następująco:
1 Klatka

wyciskanie sztangi na ławce płaskiej - 12-15 powtórzeń
wyciskanie sztangielek na płaskiej ze zbliżaniem do siebie dłoni - 12 powtórzeń2 Nogi

Prostowanie nóg w siadzie - 20 powtórzeń
Wspięcia na palce w staniu - 15 powtórzeń
Przysiady ze sztangą - 12 powtórzeń3 Ramienne

Uginanie ramion ze sztangą łamaną stojąc (7+7+7 - do połowy, powyżej połowy, całość) - razem 21 powtórzeń
Uginanie naprzemienne ramion ze sztangielkami z supinacją nadgarstka - 12 powtórzeń
Pompki w podporze tyłem - 12 powtórzeń4 Grzbiet

Podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie) - po 12 powtórzeń na każdą rękę
Ściąganie drążka wyciągu górnego na przemian do klatki i pleców - po 12 powtórzeń
Wznosy barków ze sztangą (szrugsy) - 12 powtórzeń5 Naramienne

Arnoldki w siadzie - sztangielki siedząc nad głowę z obrotem - 12 powtórzeń
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia - 12 powtórzeń
Unoszenie ramion w przód ze sztangą - 10 powtórzeń6 Brzuch

Ściąganie nóg do klatki leżąc - 2x20 - wolne
Brzuszki z nogami uniesionymi - 2x20 - szybkieWykonuję takie 2-3 serie i poprostu umieram

Dodaję czasami zamiennie inne ćwiczenia, np. na biceps - sztanga łamana na modlitewniku, ściąganie wyciągu górnego wąskim podchwytem.
Dodatkowo dokadam wyciskanie francuskie sztnagielki oburącz w siadzie...
Dodatkowo nie w każdej serii mam siłę zrobić wszystkie ćwiczenia w podanej kolejności i podanymi powtórzeniami ale w zasadzie staram się tego trzymać
Co o tym sądzicie??
Aha oczywiście najpierw robię rozgrzewkę (skakanka, skip A, skip C, rozciąganie, wymachy, kilka pompek) Po trenigu również
Proszę o ewentualną weryfikację aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty na tej ławce co mam. Przede wszystkim chodzi mi o nabranie masy i wyrobienie sylwetki bo jestem za chudy...

nickt
20-09-07, 10:25
Nikt nie pomoże??
Może chociaz skieruje mnie na tematy podwieszone lub do opcji szukaj
nie no proszę napisać czy robię właściwe ćwiczenia?? Czy coś zmienić??
Zlitujcie się...

sławo
20-09-07, 11:59
na razie zrób ten trening ogólnorozwojowy
pojedź nim jakieś 5-6 tygodni

ten trening ma na celu przygotować twoje mięśnie stawy ścięgna do cięższej pracy w przyszłości
robi się w jednym dniu wszystkie partie mięśniowe ale za to po jednym ,dwóch ćwiczeniach i po dwóch trzech seriach

coś więcej znajdziesz w podwieszonym trening dla początkującego

co do tego gajnera to uważaj na niego bo bardzo łatwo na nim złapać brzuch
a skoro łatwo łapiesz tłuszcz to pewni było by lepsze jakbyś jadł białko

z tego co widać bardzo mało jesz zwykłych produktów
a bardzo oparłeś się na tym gajnerze właśnie
a to gajner o wysokim indeksie glikiemicznym

nickt
20-09-07, 13:02
Dzięki za odpowiedź.
Na moderatorów zawsze można liczyć

Tak więc treningu nie zmieniam, natomiast będę spożywał mniejsze ilości gainera a wrócę do normalnej kolacji. Może w okresie zimowym zmieni mi się trochę tryb pracy, bo póki co w godzinach 7:00-18:00 mam ograniczone możliwości kombinowania z posiłkami...
Co do tłuszczyka to ja nie mam skłonności nabierania go...wręcz przeciwnie, całe życie mam bardzo szybką przemianę materii... ale w sumie nie zależy mi na szybkim nabraniu masy. Będę sobie ćwiczył, odpoczywał, jadł i dodatkowo 2 razy dziennie popijał gainera. Oprócz ćwiczeń 2 razy w tygodniu gram intensywnie w siatkówkę.

Dzięki jeszcze raz

sławo
20-09-07, 13:57
jeśli ci chodzi o budowanie masy
to ciężko będzie ze względu na ta siatkówkę

co do tej kolacji
a w sumie do posiłku po treningowego ,bo trening masz dość późno
a posiłek po treningowy jest bardzo ważny
a więc po treningu od razu w szatni ten mass a kolacyjka w domu
raczej z dużo przewagą białka