PDA

Zobacz pełną wersję : Jestem mały pomocy !!!



krolik
02-09-07, 14:04
Witam mam problem, jestem mały (chudy). Mianowicie mam 14 lat, ważę 50kg i mój wzrost to 165 cm. I mi się wydaje ze jestem porostu mały, i w końcu powiedziałem sobie dość muszę przytyć, ale z umiarem więc ułożyłem dietę, nie wiem czy jest skuteczna ale wydaje mi się ze tak :

śniadanie: kluski lane z mlekiem (słyszałem ze są skuteczne )

2 śniadanie (ok 30 min-1 godz. po śniadaniu) 3 kanapki z serem białym.

obiad- a tu już zależy co mama ugotuje (zupa , ziemniaki z jakimś mięskiem. A jeśli nic nie ugotuje to 5-6 kanapek z szyneczką albo z czymś innym .

podwieczorek - jakieś warzywo albo owoc i słodka bułka .

kolacja- 4-5 kanapek z szyneczką albo z czym innym .

no i do tego jeszcze codziennie wieczorem robie 20 pompek i 40 brzuszek i jeszcze prawie codziennie gram w piłkę nożną . Są jakieś efekty ale bardzo bardzo małe proszę doradzicie mi czy to jest skuteczne i co muszę zmienić .

Ps: i jeszcze jedno pytanie , kiedyś przed dietą chciałem chodzić na siłownie (podnosić ciężary itd.) ale starsza siostra mi odradziła mówi żebym nie dźwigał ciężkich rzeczy ponieważ jak się podnoś coś ciężkiego to się nie rośnie do góry tylko w szerz a ja nie che byś mały wiec nie chodziłem i się staram nie podnosić zbyt dużo więc moje pytanie jest proste czy to jest prawda tylko proszę mi powiedzieć z własnego i czyjegoś doświadczenia i lekarskiego punktu widzenia bo ja nie chce popełnić błędu którego będę żałował do końca życia .
Z góry dziękuje.
możecie też pisać do mnie na gg :3887340
Pozdrawiam

szumek
02-09-07, 18:15
Witam mam dla ciebie kilka propozycji .
Po pierwsze posiłki bym rozłożył innaczej :
1. Sniadanie jakies płatki owsiane z siemieniem lnianym i mlekiem .
2. 2 Śniadanie moga byc te 3 kanapki z serem ale najlepiej z chlebem sojowym (jest wysokobiałkowy)
3. Na obiad staraj się zjeść paczkę ryżu lub kaszy gryczanej z jakimś sosem do makaronów.
4. Podwieczorek jesli owoc to dobrze byłoby zjesc banana + bułka razowa.
5. Kolacja to 4 białka jajek i 1 żółtko.


Jeśli chodzi o tą siłownie to nie jestem pewien, że stwierdzenie twojej siostry jest prawdziwe ja mam 16 lat i 185 cm wzrostu i ćwiczę juz ...jakis czas ze wzrostem nie mam problemów bo jestem wysoki ale polecic Ci moge na pewno podciąganie się na drążku w szerokim uchwycie.

pw
03-09-07, 07:05
krolik poczyataj diety na mase i zobacz jak powinno się odżywiać

hooligans
03-09-07, 19:34
To Ci powinno pomóc http://bigpaker.net/dieta-na-mase.htm