PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania do speców ;)



hans87
01-09-07, 01:24
Obecnie ćwicze trening na mase (2 miesiąc) i chciałbym zmienić troche plan i mam kilka pytań:
1. Znacie jakies, oprócz szrugsów ćwiczenie na kaptury?
2. Jakie radzicie robić przerwy miedzy ćwiczeniami i jakie między seriami? (obecnie to między ćwiczeniami robie 1min, a seriami 2 min)
3. Ile mam sobie dokladac cięzaru co serie? (jak narazie to dokladam sobie 2 kg)
4. Czy oprocz zmian ćwiczeń w planie, mam sobie zwiększyć ilosc cieżaru w poszczególnych ćwiczeniach, czy jeszcze zostać przy tym co teraz robie?

Prosze o konkretne odpowiedzi. Peace :D

ubermas
01-09-07, 10:57
1. Zamiast hantlami zacznij robi sztanga trzymana albo z przodu albo z tylu.
2. Miedzy cwiczneiami ja bym wydluzyl do 2-3 minut, a miedzy seriami 1,5-2 minuty.
3. Przy masie mniej wiecej wyglada to tak:
I seria 60% maxymalnego ciezaru
II seria 65%
III seria 70%
IV seria 75%
wiec oblicz sobie sam ile masz zakladac, ale to tez nie jest do konca dobre, najlepiej samemu zobaczyc metoda prob i bledow ile nam odpowiada
4. Ciezko powiedziec, jelsi ostatnia serie wykonujesz bez klopotow to z pewnoscia musisz dolozyc ciezau, jesli nie to pozostan jeszcze przy starym. Obciazenie nie zmienia sie tak jak planu co 2 miesiace, ale wlasne wtedy, gdy jest ono za male, to jest zasada treningu instynktownego. Zmien aczej cwiczenia albo kolejnosc ich wykonywania

hans87
01-09-07, 12:06
dzięki ubermas, przydadzą mi sie Twoje wskazówki ;) Powiedz mi jeszcze jeśli nie mam diety (a nie mam), to moge cos osiągnąc czy bedzie cieżko?
I po ilu miesiącach bedą widoczne efekty w posturze i w sile? Pozdro

hans87
02-09-07, 16:33
Odpowie ktos? ;)

areneusz
02-09-07, 18:31
W jakim sensie nie masz diety? Nie musisz miec diety po prostu jak bedziesz wiedzial co jesc i kiedy to przypakujesz, a jezeli chodzi o taki brak diety jak np ze opychasz sie fast foddami na okrąglo nie dostarczasz bialka to malo da ci taki trening

hans87
02-09-07, 21:05
Nie mam jakiejs specjalnie ułożonej diety. Jem 3 posiłki dziennie. Jeśli chodzi o fast foody to raz w tygodniu jem kebab :) moim żródłem białka jest pierś z kurczaka, do tego jem jeszcze ryż.
Chciałbym wiedzieć mniej wiecej po ilu miesiącach można zobaczyć jakies efekty? Narazie ćwicze 2 miesiące i jeszcze nic nie urosłem:\ Pozdro

hans87
04-09-07, 13:00
przegląda ktoś to forum :)

hans87
05-09-07, 18:47
Mam kolejne pytania, a nie chce zakladac nowego wątku:
1. czy podczas podnoszenia na klatke, trzeba spiąc łopatki?
2. czy dobrze mowie ze wdycha sie powietrze kiedy opuszcza sie ciezar, a wydycha kiedy sie go podnosi?
3. Po ilu miesiącach sa widoczne efekty w sile i budowie ciała? mowa o cwiczeniu bez dopingu i odzywek.
Z gory dzięki za odpowiedz.

SEBAN
05-09-07, 19:28
Nie mam jakiejs specjalnie ułożonej diety. Jem 3 posiłki dziennie. Jeśli chodzi o fast foody to raz w tygodniu jem kebab :\ Pozdro

I ty sie dziwisz ze nie tyjesz????Na trzech posilkach chcesz robic mase?????
Poczytaj dzial Dieta.

Odn pyt2 Tak,masz racje.

hans87
06-09-07, 01:05
No wlasnie ze tyje, mam 174 cm i 77 kg tylko ze troche brzuszek wystaje, zdjeta bedzie ciezko bo nie pozwala mi na to tryb zycia (praca, szkola)

hans87
06-09-07, 01:36
* z dietą - sorki za błąd

SEBAN
06-09-07, 15:02
Jak tak sie bedziesz odżywiał,jak dotąd to urośnie ci tylko brzuch,a przecierz nie o to chodzi.pozdro!!!!