PDA

Zobacz pełną wersję : jaki ciezar?



lucko89
29-08-07, 18:56
jaki stosowac ciezar podczas masowania tak aby zwiekszyc mase miesniowa i sile?

chodzi glownie o wyciskanie na klate,na biceps,triceps i plecy jaki ciezar stosowac??

Punisher
29-08-07, 19:03
Albo masa albo sila. Jest teoria ze to idzie razem w parze, albo albo jedziesz trening silowy, albo masowy.
Masa: Cwicz takim obciążeniem, aby wykonać 8-10 powtórzeń z zapasem 2-3-4 powtórzeń. Na klatke mozesz zrobic piramidke, czyli zwiekszasz 1-2kg z kazda seria, i bazuj na tym jak wyzej napisalem.

lucko89
29-08-07, 20:34
podcas masowania wykonywac takim ciezarem zeby wykonac poprawnie technicznie cwicenia?a cioezar co ile zwiekszac w kazdym tygodniu na coraz wiekszym czy jak?bo zalezy mi zeby troche urosnac a czy podczas gdy bede sie skupial na masie to sila tez pojdzxie???

ubermas
29-08-07, 21:21
Oczywiscie, ze pojdzie. Sila idzie razem z masa. Jesli uprawiasz kulturystyke to nie ma raczej sensu robic treningu na sile, on jest raczej przeznaczony dla ciezarowcow. Ciezar zwiekszaj wtedy, kiedy poczujesz, ze ostatnia serie wykonujesz juz bez najmniejszego oporu. Ciezko okreslic to w czasie i ilosci treningow, bo to jest wlasnie zasada treningu instynktownego, dokonujesz zmian, czy to ciezaru czy cwiczen kiedy czujesz, gdy ten przestaje na ciebie dzialac, badz mozesz wiecej dac z siebie

Punisher
29-08-07, 21:27
Święta racja. Z treningiem na trening coraz bardziej się poznaje swój organizm. Najpierw trzeba popróbować, kombinować.

AdRiAn
30-08-07, 14:53
z jakim zapasem ? trening na mase ma byc maxymalnie wyczerpujacy, do upadku miesniowego, i ostatnie powt musi byc juz duszone. Nie ma co zostawiac zapasu na kolejne powt, jest dieta z duzo ww to i sila jest.

oczywiscie technika idealna i ostatnie powt moze byc wymuszone lub niepelne. pozdro

lucko89
30-08-07, 18:26
z jakim zapasem ? trening na mase ma byc maxymalnie wyczerpujacy, do upadku miesniowego, i ostatnie powt musi byc juz duszone. Nie ma co zostawiac zapasu na kolejne powt, jest dieta z duzo ww to i sila jest.

oczywiscie technika idealna i ostatnie powt moze byc wymuszone lub niepelne. pozdro

ja wykonuje np na klatke wyciskanie 1 seria po 10powtorzen,2 seria tez 10pow , 3 seria tez 10 powtorzen na plasko tak wykonuje,na skos w dol i gore czy wystarczy???czy za malo seri i powtozen??

Punisher
30-08-07, 19:46
z jakim zapasem ? trening na mase ma byc maxymalnie wyczerpujacy, do upadku miesniowego, i ostatnie powt musi byc juz duszone. Nie ma co zostawiac zapasu na kolejne powt, jest dieta z duzo ww to i sila jest.
Sorki ale ja niemiałbym siły jechać na maksa każde ćwiczenie w każdej serii, np. na klate, aby było 8-8-8-8

AdRiAn
30-08-07, 20:19
to dlatego jest piramidka 12, 10, 8, 6 i dusisz ostatnie powt

lucko89
31-08-07, 09:34
to dlatego jest piramidka 12, 10, 8, 6 i dusisz ostatnie powt

wiec przy treningu na klate to ile robic serii 3 czy 4??

dodam ze podczas treningu na klate mam 4cwiczenia!!!
wyciskanie na plask,skos w dol i gore,rozpietki na plaskiej