PDA

Zobacz pełną wersję : masowanie a kilka pytan



lucko89
23-08-07, 13:50
1.czy chleb razowy mozan zastapic bulka?
2.ile mozan jesc dziennie owocow i warzyw typu banan,jablko,pomarancz,kukurydza gotowana,ziemniaki??
3.czy mozna jesc musli?
4.czy mozna jesc miod,dzem,czekolade?
5.czy mozna pic kakao,kawe zborzowa,herbate??
6.czy mozna jesc makaron?
7.czy mozan jesc budyn,galaretke,biszkopty,herbatniki?
8.czy mozna slodzic?
9.czy mozna pic kooktajl typu banan+mleko itp.??
10.czy mozna jesc platki czekoladowe lub kukurydziane zamisat owsianych?
11.czy mozna pic jogurt?
12.czy mozna jesc pierogi,kluski,nalesniki,placki ziemniaczane?
13.czy mozna jesc podroby typu watrobka,zoladki?
13.czy mozna jesc jasny chleb?

pw
23-08-07, 14:03
1.czy chleb razowy mozan zastapic bulka?
Nie
2.ile mozan jesc dziennie owocow i warzyw typu
banan,jablko,pomarancz,kukurydza gotowana,ziemniaki??
Zawsze i wszedze tylko uważaj z owocami (mają dużo fruktozy) i nie jedz warzyw przed.po treningie

3.czy mozna jesc musli?
Można

4.czy mozna jesc miod,dzem,czekolade?
Miód tak, ale w okolicach treningowych, czekolade 2 kostki dziennie, dżem wywal


5.czy mozna pic kakao,kawe zborzowa,herbate??
Można pić wszystko tylko z umiarem, cherbaty, kawy etc. zawierają szczawiany nie korzystne dla zdrowia

6.czy mozna jesc makaron?
Można, ale ma dużo sodu

7.czy mozan jesc budyn,galaretke,biszkopty,herbatniki?
Nie, galaretki jedynie jako deser bo sa dobre na stawy

8.czy mozna slodzic?
Nie

9.czy mozna pic kooktajl typu banan+mleko itp.??
Można, warto robić koktajle, są lepiej trawione (szybciej) czyli po trneingu są ok

10.czy mozna jesc platki czekoladowe lub kukurydziane zamisat owsianych?
nie

11.czy mozna pic jogurt?
Naturalny/activia/kefir

12.czy mozna jesc pierogi,kluski,nalesniki,placki ziemniaczane?
Można ale ostrożnie ze smażeniem na tłuszczu

13.czy mozna jesc podroby typu watrobka,zoladki?
nie

13.czy mozna jesc jasny chleb?
nie

lucko89
23-08-07, 14:08
1.a czy na sniadanie zamisat platkow owsianych moge zjesc musli z jogurtem bez cukru i 0% tluszczu??

2.czyli nie musze codzinnie jesc ryzu,kaszy,makaronu??

3.moge jes tesz inne produkty typu pierogi fasolke bo bretonsku,nalesniki??

4.a czy np. do kaszy i miesa moge jesc sos?

5.a pizze moge jadac??

6.a orzechy,suszone owoce,rodzynki,slonecznik?

pw
23-08-07, 14:17
1. za mało białka, ogólnie możesz
2. jeśli amsz czym zastąpićto nie
3. możesz
4. nie za bardzo, domowy tak
5. nie
6. jak najbardziej

lucko89
23-08-07, 14:20
a czy mozesz mi napisac jak mozna wyliczyc swoje bf??

podczas masownai powinno byc 4-6 posilkow co 3-4godz??

pw
23-08-07, 14:24
5-6 posiłków co 2-3 godziny
bf musisz miećsprzęt bądź idź do NFZ

ubermas
23-08-07, 14:27
Ja ci napisze, ze mozna jesc wszystko z twojej listy, ale z umiarem. pw co z ciebie za ekspert, ktory pisze, ze owoce maja duzo fruktozy? Owoce maja BARDZO MALO fruktozy, tylko ze jest kilkakrotnie slodsza od cukru rafinowanego. Czekolade mozesz jesc, ale najlepeij gorzka i to w malych ilosciach, doslownie 2 kostki jak napisal pw, chleb mozesz smialo zastapic grahamka, dzem niskoslodzony jak najbardziej, mozesz go dodac do makaronu z np serkiem wiejskim jako posilek przedtrenigowy. WIelu kulturystow tak robi Herbatniki, biszkopty-nie. Budyn na chudym mleku jak najbardziej, nie jest to moze najzdrowsza forma weglowodanow (maka pszena), ale raz na jakis czas jako deser prosze bardzo (od tego sie nie umiera pw), tylko poslodz go slodzikiem, najlepiej aspratamem, bo jest najdrowszy :) z wszystkich dostepnych. Watrobka drobiowa ma bardzo duzo dobrego bialka, takze polecam. Jasny chleb jest pozabawiony witamin, ale ja go jem czesto, bo zapominam kupowac zytniego chleba. Pizzy jepiej nie jedz, bo ma w cholere tluszcu, a co za tym idzie kalorii, orzechy, rodzynki, slonecznik jak najbardziej. Sos mozesz jesc, ale nie jakis na mace i smietanie. Dobre sa sosy ze Stryjka Benka... Mozesz jesc wiele, ale wszystko ma byc z UMIAREM, np rodznki sa zdrowe, maja dobre weglowodany, ale nie zapominaj tez, ze maja kalorie... Pozdro

lucko89
23-08-07, 14:27
isc do NFZ i co powiedziec?

pw
23-08-07, 15:23
uber ależy iole je owocó, wątroba zmagazynuje 100g glikogenu (przekształcony z owocym w tmy momencie) jeśli juzbędzie pełan pójdzie w tłuszcz. Im owoc słodszy tym fruktozy więcej, dużo nie mają ale i tak można przedobrzyć sprawę z nim
DO NFZ wchodzisz i pytasz czy jest możliwość pomiaru tkanki tłusczowej podskórnej

ubermas
23-08-07, 16:16
pw takei pytanko, powiedz mi ile gram wegli to jest mniej wiecej 100 gram glikogenu? A moze 100 gram ww = 100 gramom glikogenu (??)... chyba nie

pw
23-08-07, 16:19
nie znam takich szczegółów
Zależy o jakim dwucukrze mówimy etc.
Złapałeś mnie :)

lucko89
23-08-07, 18:06
1.czyli spokojnie moge zjesc bulke razowa zamiast chleba??
2.czy kolo godz 19-20 moge zjesc kukurydze gotowana czy pozniej tez czy nie?bo przed snem kolo22-23 bede jadl sam ser bialy no wiadomo bialko a kukurydza to weglowodany/!!
3.dzem moge sobie rano zjesc z buleczka i mleczkiem albo musli z jogurtem?ale czy tylko rano?

ubermas
23-08-07, 18:57
Dzem z rana i przed, albo po treningu to dobry pomysl, bo wegle z niego szybko sie wchlonia. O 19 mozesz zjesc smialo kukurydze, zreszta to wszystko zaelzy od tego kiedy idziesz spac. Ostatnie wegle powinny byc okolo 4 godzin przed spaniem a bialko 1 godizne przed spaniem

dexter
23-08-07, 19:11
ja bym miał pytanie z innej beczki
jeżeli przy masowaniu widzimy ze nadmiernie nas zalewa tłuszcz to wystarczy np zmniejszyc ilosc weglowodanów o np 50g ? czy nic nie zmniejszac i potem wszystko spalic przy redukcji??

lucko89
23-08-07, 19:21
Dzem z rana i przed, albo po treningu to dobry pomysl, bo wegle z niego szybko sie wchlonia. O 19 mozesz zjesc smialo kukurydze, zreszta to wszystko zaelzy od tego kiedy idziesz spac. Ostatnie wegle powinny byc okolo 4 godzin przed spaniem a bialko 1 godizne przed spaniem

czyli przed treningiem tak 30min moge zjesc cala razowa bulke z dzemem a po treningu np nalesniki z serem lub dzemem?
a na rano zamiast owsianych moge zjesc kukurydziane platki z miodem i orzechami?

ubermas
23-08-07, 21:58
Kurcze to, ze ja napisalem ze mozesz jesc dzem nie znaczy, ze mozesz zjesc na dzien caly sloik... Na sniadanie zjedz lepiej platki owsiane, poprawiaja perystaltyke jelit i ogolnie sa kurewnie zdrowe, najlepsze co moze byc na sniadanie

pw
23-08-07, 23:16
dexter jak za dużo rośnie to zmneijszasz kcal z węgli

dexter
24-08-07, 00:33
tak włąsnie myslałem hehe

lucko89
24-08-07, 17:21
ale nalesniczki tak ze 3 z serem mozna sobie zjesc chyba nie zaszkodzi??

a na wieczor to ser mozna jesc z bulka czy tylko sam???

ubermas
24-08-07, 19:01
To zalezy o ktorej jesz ten ser, jak przed spaniem to zapomnij o bulce

lucko89
24-08-07, 21:26
To zalezy o ktorej jesz ten ser, jak przed spaniem to zapomnij o bulce

tak okolo 1-1,5godz przed spaniem!!

a czy na sniadanie moze byc jogurt z platkami owsianymi ale prazonymi,koosem i rodzynkami??????

ubermas
24-08-07, 21:42
To o bulce zapomnij. Jasne, ze moze byc takie sniadanie, tylko ze kokos i platki maja duzo tluszczu, policz sobie ile tego wyjdzie tak zebys nie przesadzil

lucko89
24-08-07, 22:13
bulke jzu zjadlem a nawet 2 z serkiem,szyneczka,i warzywkiem bo o 17 zjadlem nalesniczki z serkiem!!!

raczyj chyba mi nie zaszkodzi cos takiego co nie???w tluszcz chyba nie pojdzie??

ubermas
24-08-07, 22:33
Jesli nie przekraczas liczby kalorii to na bank ci w tluszcz nie pojdzie, tzn przy maei ma sie przekraczac liczbe kalorii o okolo 500, a jelsi bedziesz przekraczal o wiecej niz tez 500, to prawdopodobnie nadmiar odlozy sie w postaci tluszczu. Tak jak wczesniej mowielem staraj sie jesc ostatnie wegle 4 h przed spaniem

lucko89
24-08-07, 22:42
a jak wyliczyc swoje podstawowe zapotrzebowanie na kalorie??

ubermas
24-08-07, 22:55
W dziale dieta jest temat podwieszony by pw. Stamtad idzie latwo wyliczyc

lucko89
24-08-07, 22:57
ja wyliczylem sobie tak 24x63x1,3 i mi wyszlo 1950!!!

chyba cos nie tak

to ten temat by donleone ukladamy diete na mase

ubermas
24-08-07, 23:05
Nie temat od pw. pw to taki nick

Młody
25-08-07, 11:25
heh smieszą mnie te diety :P popatrzcie na typów co wychodzą z puchy oni tam nie mają diet sterydów odżywek i są ogromni jak wychodzą i nie dla tego że nie mogą jeść bułek czy drzemu ale właśnie dla tego ze jedli wszystko bo wsumie wyboru i tak nie miali zbyt ogromnego

mały huba
25-08-07, 12:08
I tu się mylisz. W więzieniu(zakładam ,że nie mówisz o takim z aostrzonym rygorem) dostęp do sterydów jest ogromny :) Po za tym w normalnym pierdlach ludzie nie jedzą wcale tak źle(kilkukkkrtonie lepiej niż parenaście procent polskich rodzin, z powodu takich posiłków właśnie wielu ludzi w tym ja uważa ,że w kiciu powinno isę pracować na swoje utrzymanie.)

pw
25-08-07, 12:31
j/w