PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na rzeźbę do oceny.



Początkujący
23-08-07, 11:34
Siemanko, jestem nowy i po pierwsze witam wszystkich bardzo serdecznie. Po przeglądnięciu masy stron o kulturystyce postanowiłem dopasowac ćwiczenia do posiadanego sprzętu i ułożyłem sobie trening na rzeźbę, moglibyście go ocenić, ewentualnie skorygować co jest nie tak itp?
Mój wiek to 17 lat 175cm 74Kg a staż ok miesiąca.

Trening :

System 2 dni treningu 2 dni przerwy 2 dni treningu 1 dzień przerwy

PONIEDZIAŁEK klatka:

Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 serie po 20 powtórzeń
Rozpiętki 4 serie po 20 powtórzeń
Wyciskanie sztangielek 3 serie po 20 powtórzeń
Wyciskanie sztangielek chwytem neutralnym 3 serie po 20 powtórzeń

WTOREK Nogi i plecy:
Plecy :
Martwy ciąg 4 serie po 20 powtórzeń
Wiosłowanie sztanga podchwytem 4 serie po 20 powtórzeń
Nogi :
Wspięcia łydek siedząc 4 serie po 20 powtórzeń
Wpięcia łydek stojąc 4 serie po 20 powtórzeń
Więcej ćwiczeń na nogi nie mogę robić bo nie mam sprzętu np. uginanie i wyprosty

ŚRODA WOLNE

CZWARTEK WOLNE


PIĄTEK Bicepsy i tricepsy:

Triceps:
Wyciskanie francuskie sztangielki nad głowe jednorącz 4 serie po 20 powtórzeń
Wyciskanie w wąskim chwycie 4 serie po 20 powtórzeń
Wyprosty ze sztangielka w opadzie 4 serie po 20 powtórzeń
Biceps:
Uginania ze sztangą 4 serie po 20 powtórzeń
Uginania ze sztangielkami siedząc 4 serie po 20 powtórzeń
Uginania ze sztangielkami nachwytem 4 serie po 20 powtórzeń

SOBOTA barki :

Wznosy sztangielek przodem 4 serie po 20 powtórzeń
Wyciskanie sztangi z przodu 4 serie po 20 powtórzeń
Wznosy bokiem 4 serie po 20 powtórzeń
Szrugsy sztanga z przodu 4 serie po 20 powtórzeń

NIEDZIELA Brzuch:

Unoszenie nóg leżąc 4 serie po 20 powtórzeń
Spięcia 4 serie po 20 powtórzeń
Aerobiczna 6 Weidera

dexter
23-08-07, 13:59
brzuch raz w tygodniu? jeszcze przy rzezbie
brzuch cwicz codziennie
no i jeszcze jedno jak cwiczysz miesiac to czy aby na pewno masz co rzezbic?

ubermas
23-08-07, 14:44
Dobrze, ze napisales poczatkujacy. Chlopie rzezba to odltuszczenie miesni. NAjpierw trzeba miec miesnie zeby mu je pokazac. Zamiast rzezby to proponuje ci jakies roczek, a najlepiej dwa lata masy. Potem rzezb sie ile chcesz. Pozdro

Początkujący
23-08-07, 20:59
Mase to ja mam! Nie jestem na tyle głupi by nie mając masy robić rzeźbę. Po tym miesiącu robiłem jakieś tam ćwiczenia i mi się nawet ręce wyrzeźbiły. W bicepsie mam 36cm. Nogi masywne ( 6 lat grania w piłke ) a klatke też mam sporą. Chcę to tylko narazie wyrzeźbić. I zapewniam, że mam co rzeźbić.

Dawidek123
23-08-07, 21:05
mysle ze zrobie taki traning jak twoj przez okolo miesiac sam chodze na silke od maja poprzedniego roku i mam 110 kg i tez mam co zezbic ;p

Początkujący
23-08-07, 21:37
Spoko. Tylko chciałbym się dowiedzieć czy to jest dobry trening. Do treningu dołoże diete i TSE

ubermas
23-08-07, 22:01
Poczatkujacy wazysz 74 kg i mowisz, ze masz mase?? Ja waze 94 kg a ludzie mowia mi jaki ja jestem szczuplutki. Daj spokoj, domyslam sie, ze serio nie wiesz co to jest masa

Początkujący
24-08-07, 10:00
Matko Boska! Cholera wiem co to jest masa Jakbym miał fotki to bym wrzucił i byś zobaczył, że mase mam i to sporą! Są to spore mięśnie ale troche zalane tłuszczem. Wbrew mojemu nickowi, wiem co nie co o tym sporcie. Chcę się tylko dowiedziec czy jest to dobry trening a nie czytac, że ja to masy nie mam. Jakbym nie miał masy to bym robił masarnie przez rok albo i dłużej.Mam na tyle wystarczającą masę by robić rzeźbę.

ubermas
24-08-07, 14:21
Powiem tak, trening jest do dupy, bo zezre cie katabolizm. Widac, ze tylko co nie co wiesz o tym sporcie, a w zasadzie nic. Aha bylbym zapomnial chuja masz a nie mase chlopie. Zbuduja mase miesniowa tak na poziomie 85 kg i wtedy sie rzezb, a nie takie pierdolenie bzdetow

wara
24-08-07, 15:12
powtorze to samo plan do dupy a jak wazysz 70 pare kilo to masy tez nie masz wiec dzial dieta dla ciebie tez
chetnie zobacze jak wygladasz po takim planie ...
pozdr.

Dawidek123
24-08-07, 21:41
Siemanko, jestem nowy i po pierwsze witam wszystkich bardzo serdecznie.Po przeglądnięciu masy stron o kulturystyce postanowiłem dopasowacćwiczenia do posiadanego sprzętu i ułożyłem sobie trening na rzeźbę,moglibyście go ocenić, ewentualnie skorygować co jest nie tak itp?
Mój wiek to 17 lat 175cm 74Kg a staż ok miesiąca. on to napisal prosil o pomoc i poprawke to jego problem ze nie ma masy najwyzek mu cos pier...olnie juz nic nie mowie ;D

Początkujący
25-08-07, 10:53
ubermas ty weź się lepiej nie udzielaj w tym temacie bo nic dobrego nie wnosisz. Znam swoje ciało lepiej niż ktokolwiek inny i uwierz mi albo i nie(mam to w dupie), że te 74 kg to w 80% mięśnie. Gdybym miał zdjęcie to bym wkleił i byś zobaczył korku jak wyglądam a potem pisał czy nie mam masy. Mamusia w domu kultury nie nauczyła? jestem nowy zadaje pytanie a ten odpowiada, że do dupy! Cholera widzisz, że jestem dopiero początkujący więc troche więcej wyrozumiałości. Ale co ja ci będę tłumaczył. A tłuszczu mam mało bo skoro grałem przez 6 lat w piłke a przez ostatnie dwa sezony dwa razy w tygodniu mieliśmy trening siłowy na siłce to masa mięśinowa mi się co nieco wyrobiła. Hans dzięki, że choć Ty nie jesteś wrogo nastawiony do "raczkujących" w tym sporcie. Trening wydaje mi się bardziej przyjemniejszy niż ten mój. Z miłą chęcią go wypróbuje. Tylko mam problem, nie mam drążka :/ i jakim ćwiczeniem mogę to zastąpic??

hans87
26-08-07, 21:57
Prosze bardzo, możesz tamte ćwiczenia zastąpić tymi, tylko ustal sobie serie i powtórzenia. Pozdro
- podciaganie konca sztangi w opadzie
- wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia
- podciaganie sztangielki w opadzie tulowia

ubermas
26-08-07, 23:50
Dobra powiem tak. Chesz zrobic rzezbe, ogranicz kalorie z diety, doloz jakies cwiczenia aerobowe. Ten trening, ktory podal ci hans jest raczej dla zawodowych kulturystow, takich z potezna masa (dalej twierdze, ze ty jej nie masz). Dla nas, czyli zwyklych amatorow tego sportu trening na rzezbe to zwykly trening na mase z paroma zmianami. Robisz przerwy 1 minutowe, a kazde ciwcznie robisz w 4 seriach po 12 powotrzen, nie wiecej nie mniej. Po 3 cwiczenia na kazda partie miesniowa. Duze partie jak plecy, klatka, nogi, barki (chcoc to nie jest duza partia) po 12 serii, czyli po 4 serie na cwiczenia. Male partie jak biceps, triceps po 3 cwiczenia, kazde po 3 serie. Lydki i przedramie 2 cwiczenia, po 3 serie, tylko ze tutaj okolo 20-30 powtorzen. Hans nie kopiuj artykulow zywcem z innych stron (www.kulturystyka.pl), bo w ten sposob mu nie pomozesz. Poczatkujacy zastosuj sie do moich rad a bedzie dobrze, w innym przypadku popalisz tylko to co masz

hans87
27-08-07, 14:14
ubermas spoko kolego nie skopiowalem tego z (www.kulturystyka.pl (http://www.kulturystyka.pl)), wziąłem to z pewnej stronki dzięki ktorej jak to ująles tacy amatorzy jak my mozemy nauczyc sie układać wlasne plany treningowe. Nie mówilem ze kolega ma cwiczyc dokladnie jak jest w tym planie, ma poprostu ustawic sobie go do swoich mozliwosci. a ten plan ma sluzyc jako przyklad. peace ;)

ps. Początkujący jak masz jakies swoje focie to wrzuc na forum, wtedy Ci co nie wierzą w Twoja mase, moze wreszcie zmienia zdanie.

duzen
28-08-07, 01:47
Zrób trening obwodowy, ćwiczenie partiami tym bardziej, że jesteś początkujący nie da Ci takich efektów jak obwodówka. Udowodnione ...

Wg. powinieneś ćwiczyć 3 x w tyg z 2 dniową przerwą w weekend np. Miej na uwadze że przy robieniu rzeźby miesień jest bardziej obciążony niż w trningu na masę więc daj mu odpocząć. Pozdro


p.s TSE to syf :)

Początkujący
28-08-07, 10:23
Dzięki uber, że w końcu wyluzowałes :) Hmm tak sobie myślałem, że może zamiast tych powtórzeń ustalonych robić do upadku?? A czy moge ćwiczyć w systemie 2 dni treningu 2 dni przerwy[aeroby(bieganie, jazda na rowerze, a6w itp.)] 2 dni treningu i dzień przerwy?? Co o tym sądzicie???

AdRiAn
30-08-07, 15:07
ostatni raz usuwam tego typu posty, nastepnym razem poleci ostrzezenie.
Mam nadzieje, ze Marcin szybko poprawi ten system ostrzezen bo robicie burdel. Piszcie jasno i bez pierdolenia glupot.

dziekuje za uwage