PDA

Zobacz pełną wersję : do pw



MILAN
22-08-07, 20:15
Pamiętasz mniej więcej moją dietkę i sytuacje ;p
po odstawieniu biegania waga nadal stoji, dziwne bo zawsze raczej miałem tendencje do tycia, czy a6w jest na tyle aerobowe, że też trzeba odstawić, myśle żę nie ;p
A więc o ile kcal zwiększyć teraz, 300?

pw
22-08-07, 21:09
Nie pamiętam dietki ani sytuacji :D Opisz mi ją, Masa czy redukcja?

MILAN
23-08-07, 08:14
młody a skleroza ;p

78kg wagi po redukcji (ze100) i jechałem 3200kcal i bieżnia i a6w, masa stała, kazałeś odstawić bieganko, masa stoji dalej, więc wspominałeś, żeby dodać kcal, ile?
Dziwne, że masa nie idzie, przecież dużo jem, a jak wspomniałem wcześniej zawsze miałem skłonności do tycia ;p

pw
23-08-07, 08:53
Dodaj 300 kcal i po 2 tygodnaich sprawdź wagę, jeśli podrosło to znów oblicz zapotrzebowanie, i wedle zapotrzebowanie dodaj kaloorii.

Musiałeś już długo biegać że nic nie spada, organzim do aerobów przyzwyczaja się b. sybko (2tygodnie) po czym mniej się męczy, mniej spala kalorii by wykonać owy wysiłek. A6W jeśli robisz to między aerobami jest dobre (po 15 minut przed/po). Wykonuj jakieś biegi w miejscu etc przed lustrem.

MILAN
23-08-07, 10:54
o masowaniu mowa, więc dobrze, że nie spada... chociaż zważyłem sie teraz i jest o 1kg mniej niż przez wcześniejsze tygodnie, więc coś nie tak, musze coś wyraźniej zwiększyć węgle, a biegałem ze 4 miechy, więc organizm pewnie sie przyzwyczaił, ale musze zacząć przybierać masy, bo 77kg przy 193cm to nie przystoji ;p
kiedyś za dużo ważyłem, teraz za mało :D

pw
23-08-07, 11:47
Ile masz tłsuzczu, białka i węgli w diecie? w procentach i gramach

MILAN
23-08-07, 14:44
2850(2900) kcal:
t - 60g 10%
b - 230g 35%
w - 360(410)g 55%

To co w nawiasie to w nie które dni jak nie ma ziemniaków z obiadu to na II obiad tak jak na I jem drugi raz ryż.

+575kcal:
t -5
b -35
w -125 (posiłek potreningowy w dni treningowe)

pw
23-08-07, 15:26
masz za dużo białka daj 14% z białka (wyjdzie mniej niż 2g/kg) tłusczu daj 25-30% i reszta węgli

Nie jedz tłuszczu przed/po treningu

MILAN
23-08-07, 15:36
co daje w przeliczeniu
t: 0,8g/1kg
b: 3g/1kg
w: 5g/1kg tu myśle, żę można by do 5/kg zwiększyc

MILAN
23-08-07, 15:38
1,5h przed i godzine po treningu już można?

MILAN
23-08-07, 15:41
ale co można jesć zeby 3 razy wiecej tłuszczu było, co za tym idzie, żeby mi to w mase tłuszczową nie poszłą

pw
23-08-07, 15:52
co daje w przeliczeniu
t: 0,8g/1kg
b: 3g/1kg
w: 5g/1kg tu myśle, żę można by do 5/kg zwiększyc
Źle przeliczyłeś, nie pomyliłeś czasem 't' z 'b'?
Tłuszcz i białko są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, bez węgli roganizm potrafi się obejść. Aby zmieścić tyle tłuszczu: oliwa z oliwek, tran (ostrożnie), i tłuszcze nasycone (mięso tłuste, smalec), margaryny/masła, jeśli jeż kanapki smaruj grubo tłuszczem

MILAN
23-08-07, 16:12
nie pomyliłem!
Kierowałem sie tym, że endomorfik powinien spożywać 10% tłuszczu 30% białka 60% węgli, wszędzie tak pisze.

Na poczatek myśle nad zmniejszeniem białka jak mówiłeś zamiast ser b. i tuńczyk w ciagu jenego dnia, to będę jadł tylko raz dziennie na noc na zmiane raz ser raz tunczyk, w miejsce wsadze dzem niskosłodzony, bo jak wiadomo cukier mam niski, niech coś bedzie i jogurt light zamienie na zwykły i do tego więcej tłuszczy będę jadł, może być?

MILAN
25-08-07, 21:56
albo dzem na zmiane z jajeczniczką? :D
czekam na odpowiedź ;p

pw
25-08-07, 22:39
Milan zamiast dżemu możesz dać jakieś węgle złożone, ziemniaki? ryż brązowy? Więcej warzyw
białko i tłuszcz ok

mały huba
25-08-07, 23:34
Pw- nie rozumiem czemu zabraniasz jedzenia tłuszczy przed i po treningu(tak samo było z witaminami) .Tłuszcz jest zajebistym źródłem energii i przy ostrym wysiłku fizycznym spala się w całości więc odkładanie się jego nie wchodzi w grę.Pytam więc jaki jest powód takiego zakazu i podanie jakiś źródeł może ? Pozdrawiam.

pw
25-08-07, 23:45
Nie chce mi sięrozpisywać, tłsuzcz spowalnai metabolizm, co zwalnia wchłanialność pr. z posiłku przed tren
A więc mniej amino i cukru w krwiobiegu

Najlepiej niech raz weźmie przed tren łyżkę oliwy a raz sobie odpuści, ja jak wezmę tłuszcz przed tren czuje się lepiej na treningu

Z witaminkami to tylko z antyoksydantami
Magnez i witamny z grupy b są dobre po treningu

mały huba
25-08-07, 23:55
No nie do końca się zgodzę. Przecież to tylko niektóre grupy tłusczy spowalniają metabolizm.O ile dobrze pamiętam tłuszcze z oliwy z oliwek,rzepaku,słonecznika oraz generalnie omega 6 ,natomiast tłuszcze z ryb,soi przyspieszają go(omega 3 o ile się nie mylę ?). Po za tym samo spowolnienie nie jest złe ponieważ przy dłuższym treningu wszystkie aminy wyczerpują się dłużej(to nie tak ,że w ogóle ich nie ma:P) co jest jakimś tam plusem dla wytrzymałościowców. Także generalnie starałbym się nie uogólniać bo to ,że ktoś czuje się lepiej nic nie znaczy bo to twój organizm tak reaguje a inny zareaguje inaczej. Pozdrawiam tej. PS.Nie ma to jak dyskusja na temat diety :D

pw
26-08-07, 11:27
Racja huba, jeśli celem jest siła bądź rzeźba tłuszcz z przed wywalamy, ale dla wytrzymałościowych osób któe trenują długo do zawodów i przed zawodami (np. maraton 100km) tłuszcz jest zalecany

A na siłce im większe stężenie amino tym lepiej, a należy o to zadbać odżywką bądź posiłkiem wysoko białkowym

MILAN
26-08-07, 21:51
pw, mam takie pytanko, kończy mi sie białko(ostrowia) co myślisz dokupić białka, czy gainera 50/50 ?? :>

pw
26-08-07, 22:10
gainer, białka masz b. dużo w diecie bo aż 3g/kg