PDA

Zobacz pełną wersję : Uraz kolana czy przemęczenie!?



MikeKSG
20-08-07, 21:52
Witam! Mam pytanie do ludzi którzy sie z tym zetkneli . Otóz 10 dni temu schodzac z Giewontu dośc intensywnym tempem poczułem nagły dyskonfort pod kolanem. Podczas przeskoku z kamienia na kamień. Na drugi dzień wszystko było ok. Tylko uczucie zmęczenia! Sześć dni po tym poszedłem biegać łacznie z technikami kopanymi. 2 godziny poźniej poczulem pod tym samym kolanem jaby osłabienie, i nagłe zmęczenie. Minelo ale ciagle czuje pod kolanem jakby taka "pustke" gilgotanie, uczucie lekkości iz wydaje mi sie że klekne i sie polamie. Nie mam problemu z chodzeniem ani wchodzeniem po schodach, zadnego obrzęku,zaczerwienienia ani ostrego bolu. Kolano nie ma zmienionego kształtu ani nie chrupie przy chodzeniu.NIgdy nie miałem urazu kolana. Stąd moje pytanie! Czy to przemęczenie,przeciażenie stawu czy może cos mogłem zbroić? Narazie biore Arthron i smaruje Ultrafastinem. Kolega mowi że jak moge chodzić i nie ma obrzeku ani krwi to jest ok i że panikuje. Ja jednak wole dmuchac na zimne! Jutro ide po skierowanie więc za posty: "Biegiem do lekarza" bardzo dziekuje;)

MILAN
20-08-07, 23:02
Zawsze warto pójść, tymbardziej jeśli jeszcze nic to nie kosztuje, ja miałem problem z kolanem, powód głupi lubiałem sobie na krześle siedzieć na nodze z giętej a że jestem wysoki no to coś tam mi sie zjeba... z chrząstką, przesrana sprawa, ale to zaczeło dokucząć i boleć kolano coraz bardziej, jak już szedłem na umówioną wizyte po jakimś czasie to już szedłem kulejąc na tą noge, itd A więc póki jak to kolega powiedział w niczym nie przeszkadza to nie ma sie czym zamartwiać :)

MikeKSG
22-08-07, 20:10
Dostałem skierowanie na USG! lekarz mówi że to może być kolano skoczka! Ktoś to mial??

MILAN
23-08-07, 08:11
nie słyszałem nic o tym ;p poszukaj sobie na necie coś o tym, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś ;p

pey
23-08-07, 21:58
Lekarz najlepiej będzie wiedział. Gdyby mi się takie coś przytrafiło stosowałbym maści rozgrzewające do skutku:) nie mam czasu na lekarzy!

MikeKSG
24-08-07, 22:30
Witam. NIe ma tak źle! Przeciażenie drugiego stopnia! USG nie wykazało zmian żadnych! Mam przez miesiąc nie biegac ani skakac i powinno przejść! Pozdrawiam!
Pey ja maści stosuje i jakoś nigdy mi nie pomagały! Wszystkie naproxeny,Fastumy i Pain Reliefy moim zdaniem mało warte! Jedynie Ben Gay czerwony -dobrze rozgrzewa!

pey
26-08-07, 22:58
Wiem, sam to stosowałem na po zerwaniu torebki stawowej i nawet się nie zawiodłem. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!