PDA

Zobacz pełną wersję : kiełbasa



polo
20-08-07, 14:07
co sadzicie o włączeniu do diety na mase zwyklej pospolitej kiełbasy cienkiej (wiejskiej ), ile ona moze miec białka i czy nadaje sie jako posiłek potreningowy ?

ubermas
20-08-07, 14:13
Jako posilek potreningowy sie nie nadaje, bo takowy powinien zawierac glownie same wegle, a mieso to bialko. Pewnie ludzi napisz ci, ze kielbasa jesty tlusta i niezrowa. Jest w tym wiele prawdy, ale przeciez idzie kupic w miare chuda kielbase. Ja np taka kilebase przekrajam wzdluz na cienkie plastry i podsmazam je na patelni bez tluszczy, a wytopiony tluszcz odlewam. Jest smacznie i w miare zdtrowo. Takze smialo jedz kielbase

polo
20-08-07, 14:31
ja to w mikrofalowce podgrzewam i jest najlepsza bo bez zbędnych tłuszczy,
To jest moja dieta na mase, czy mogłbym prosić o ocene i poprawke jak coś zle rozpisałem
1) posiłek , rano jak wstane
mleko 0,5 l + platki ile wlezie do tależa + gainer 70 g -100g
2) gdy jestem w szkole
jogurt 500ml i bułki z wedliną i serem ,
3) po szkole
jakaś zupa i gainer 70- 100 g
jakaś kiełbasa w miedzy czasie

trening 1,5 h po tym posiłku
4) po treningu
gainer omlet z 4 jajek lub ziemniaki z miesem/kasza i salatka - zalezy od tego co na objad bedzie
5) z godzine przed snem
najlepiej jakaś ryba ale nie zawsze jest :/ jak nie ma to jem kiełbase cięką i potem jakieś kanapki z warzywami \owoce i pije oliwe z oliwek 20ml ( nie wiem gdzie tą oliwe wstawić, pomyslałem ze najlepiej bedzie przed snem,)

ubermas
20-08-07, 15:15
Twoja dieta nie jest za dobra. Przed snem jedz samo bialko. Wogole policz sobie ile potrzebujesz wegli, bialka i tluszczu, a nastepnie zrob sobie konkretna diete. Nie mozna jesc tak, ze "ile wjedzie na talerz", bo moze sie okazac, ze jesz za duzo albo za malo. Podstawa jest wazenie produktow i znajmosc wlasnego zapotrzebowania na kalorie

polo
20-08-07, 15:31
waze mało bo 70 kg przy 189 , nie wiem jak to sie liczy i nie chce mi sie z kalkulatorkiem latać i wagą do posiłkow, jem w kazdym posiłku ile sie da , bo chce przytyć jak najwiecej , tłuszczu nie łape wcale , w kwietniu wazyłem 77 ale wakacje dały sie we znaki (brak treningu, czeste melanze może za częste itp) i zostało tylko 70 kg , od września mysle sie wziąsc za siebie

pw
20-08-07, 15:46
Po treningu ww+białko, 0 tłuszcz, 0 warzyw

Odradzam kiełbasy oraz szynki

polo
21-08-07, 11:57
a czy po treningu mozna robić tak gainer ( to weglowodany ) + ta nieszczesna kiełbasa (białko )

czy po treningu na posiłek moze nadawać sie jajecznica ?

pw
21-08-07, 12:29
Jajecznica nie, jajka na twardo jużlepiej. Kiełbe wyrzuć, to nie białko tylko woda, syf, galareta i kawałek mięsa świni która zdechła do góry nogami rażona zbyt małą ilością prądu (by zaoszczędzić oczywiście)