PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Klatka :(:(



Godlike
19-08-07, 22:16
WItam jestem tu nowy ale nie znalazłem interesujacej mnie odpowiedzi,a chodzi mi oto cwicze juz troszke czasu na siłowni głownie u siebie to jest ławeczka z skosem modlitewnik sztangla łamana chantle i sztangla i sprezyny,a mam taki problem z klatka ze mam zbyt rozwinięte zewnętrzne miesnie a w srodku jakby dziura była dolne częsci sa pokokogóry w sumie tez wogóle niema i srodkowych czesci take wiec moje pytanie brzmi jakie zastosowac cwiczenia oczywiscie za pomoca tego sprzetu jaki posiadam ze rozrosły mi sie srodkowe częsci klatki i górne,a nie rozrastały zewnętrzne i dolne niewiem jak to okreslic inaczej, i jeszcze jedno jak fajnie wyzezbic klatke zeby była widoczna róznica między brzuchem a klatka chodzi mi o taka bruzde jakby,wszystkie cwiczenia głowa w dół odpadaja niestety, przepraszma ze tak sierozpisałem ale chciałem to wyjasnic jakos wzglednie i prosił bym o jakies opinie byłbym bardzo wdzieczny poniewaz zalezy mi na tym bardzo z góry dziekuje

Godlike
20-08-07, 20:35
Widze ze nikt nie odpowiad to uprosze to pytanie bo troszke namieszałem to tak mam zabardzo rozwiniete zewnętrzne miesnie klatki piersiowej a za słabo srodkowe i jakimi cwiczeniami moze poprawic srodkowa czesc klatki górna przypominam ze mam tylko ławeczke sztangle i chantye dziekuje za odp

Warlord
20-08-07, 20:53
bardzo dobrym cwiczeniem na srodek klatki piersiowej jest sciaganie linek wyciagu w pozycji pochylonej do przodu - niestety jak widze nie masz takiej mozliwosci (warto byloby sie przejsc na silke)

mozesz za to robic rozpietki, ktore bardzo dobrze modeluja miesien piersiowy wiekszy i to zarowno zewnetrzna czesc jak i wewnetrzna czyli srodek klaty
mozesz je robic na lawce poziomej jak i skosnej glowa do gory

Godlike
20-08-07, 21:09
Ok dzieki za pomoc ale własnie mam zabardzo rozwinięte miesnie zewnętrzne ,to wzieło sieod tego ze jak zaczynałem cwiczyc miałem moz z 15 albo 16 lat to cwiczyłem tylko i wyłacznie wyciskanie sztangli na płasko bo poprostu niemiałem innych przyborów do Ciczeń a po drugie to z zupełnej niewiedzy ja siecwiczy i chciałbym teraz jakos górna czesc klatki rozwinac i najwazniejsze srodkowa zeby nabrały masy te czesci

Warlord
20-08-07, 22:27
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
dodaj ta strone do zakladek i korzystaj z niej bo dosc dobrze pokazuje jakie cwiczenia na jakie partie miesni i na gifach widac jak nalezy wykonywac

na gorne partie klaty- cw. na lawce skosnej glowa do gory to podstawa, zarowno sztanga jak i hantle

btw. mozesz rzucic sogiem ;)

oSiŁeK_sNd
21-08-07, 09:54
tez mialem ten problem,twoj problem polega na tym ze nawet jesli cwiczyles tylko zwykle wyciskanie to wyciskales w zbyt szerokim uchwycie jedynie i z tad rozwiniete partie zewnetrzne klatki a po srodku jak to nazwales dziura hehe wiec zacznij czwiczyc w wąskim uchwycie i jesli masz odpowiednia ilosc obciaznikow to moze przerzuc sie na wyciskanie hantlami bo to dobrze modeluje cycki.Ja zaczolem cwiczyc w waskim uchwycie sztanga i powoli wyrownuje,do tego koniecznie rozpiętki.Tez cwicze w domu na atlasie i nie mam mozliwosci ogarnąc linek wyciagu.A jesli chodzi o gorne partie to po prostu wyciskaj na skosie w gore i rob rozpietki tez w skosie,gorne partie ciezko ruszyc...dosyc dlugo to trwa,szczegolnie jesli sie to zaniedbalo wczesniej.No i nie rob za duzego kąta nachylenia przy wyciskaniu w skosie bo wtedy zamiast cyców przejma ciezar naramienne,szczegolnie przedni akton,wiec ok 45stopni norma.

Chris
21-08-07, 15:48
Dołączę się do pytania - mnie interesuje jak bardzo wąski powinien być uchwyt przy wyciskaniu przy ćwiczeniach środkowych częściach klatki ??

Ja robię to na ok 16 cm odstepu między kciukami (sztanga prosta) - bo jak wezmę wężej to na ok 41 kg obciążenia po serii odczuwam duży ból w nadgarstkach :/

Czy może warto w tej sytuacji zainwestować w sztangę łamaną ?? A jak tak to który typ - delikatnie łamana czy mocno łamana ??


Proszę o pomoc.

cygan1991
21-08-07, 19:54
waski chwyt powinien byc na szerokosci barkow i lokcie szeroko na boki a na srodek klaty jeszcze moga byc krzyzowane rozpietki

Kakashi
22-08-07, 00:32
skoro zadajesz takowe pytanie wnioskuje ze nie masz wiecej niz 3-4 miesiace stazu wiec ty na razie nie patrz co masz bardziej rozwiniete bo jeszcze nic nie jest rozwiniete...jak ja zaczynałem cwiczyc to miałem zapadnieta klatke i bez rzadnych dodakowych cwiczen na srodek czy co tam sie wyrobiła i jest gitez:D pozdro:D

ubermas
22-08-07, 00:36
Dokladnie tak jak pisze radar. Ludzie lamentuja, ze maja krzywe cycki, ze srodek nie jets roziwniety. Ludzie na to wszystko trzeba czasu. Ja np mam prawy motyl w cholere wikeszy, cycki mi troche wisza (poprostu popalilem kiedys klate), ale wiem, ze za rok, dwa to sie zmieni... Takimi rzeczami moga sie przejmowac zawodowi kulturysci, a nie ludzie ze stazem kilku miesiecy z niewielka masa miesniowa

Chris
22-08-07, 14:39
A ja ponowię może pytanie odnośnie ćwiczeń na wąskim uchwycie :
Czy może warto w tej sytuacji zainwestować w sztangę łamaną ?? A jak tak to który typ - delikatnie łamana czy mocno łamana ??

ubermas
22-08-07, 16:49
Jeszcze nie widzialem nikogo kto wyciskanie robilby gryfem lamanym. Normalnie rob na zwyklym prostym gryfie

oSiŁeK_sNd
22-08-07, 19:38
ja tez nie widzialem zeby ktos wyciskal lamanym gryfem haha...wiec do klatki lamany gryf ci sie raczej nie przyda.szerokosc uchwytu przy wyciskaniu to tak jak ktos wyzej napisal ze na szerokosc barkow i lokcie na boki nie do srodka bo wtedy adoptujesz do cwiczenia triceps bardziej, ale ja osobiscie robie jeszcze wężej niz na szerokosc barkow,nie za bardzo ale tak zebym po prostu czul ze pracuje srodek,to da sie wyczuc,nawet w ostatnich powtorzeniach w serii czuc delikatne pieczenie w srodku klaty,wiec znak ze dziala :] Ubermas ja tez spalilem klate i teraz mam wyjebane lapy a klata jak u malolata, tzn teraz juz lepiej,musialem odpoczac..pracuje nad nia teraz zeby wyrownac do reszty,ale mam pytanie...kiedys byl temat wlasnie apropos motyli nie wiem czy w nim brales tez udzial nie pamietam juz a nie chce mi sie szukac, probojesz w jakis sposob wyrownac lewy do prawego motyla ?? bo ja mam identyczny problem i tez jest to duza roznica miedzy lewa i prawa strona.Jesli tak to moglbys mi wrzucic jakis patent jak to wyrownac,cwiczenia znam...nie wiem czy dobrze robie ale przestalem cwiczyc prawy motyl bo ta roznica mnie po prostu przeraza, chociaz pewnie tak tragicznie nie jest, ale jak ktos jest poje*any na punkcie swojego ciala to tak ma :]

ubermas
23-08-07, 14:49
Mi motyl pomalu sie wyrownuje. Metoda jest prosta, robic wszystko tak jak zawsze, a samo sie wyrowna, nie ma na to zlotego srodka. Jest jednka jeden maly wyjatek. Jesli robisz wioslowanie hantelkiem w opadzie tulowia to zacznija najpierw od tej reki, gdzie masz mniejszy motyl. Naprawde pomaga. Pozdro

ubermas
23-08-07, 14:51
Pod zadnym pozoem nie przestawaj robic prawego motyla, bo bedziesz mial na odwrot. Jedz oba tak jak wyzej napisalem. Ja to sprawdzilem i pomaga. Poprostu slabiej roziwnieta czesc dogoni slabsza, poprostu prawy motyl szybciej zlapie stagnacja...

oSiŁeK_sNd
24-08-07, 09:45
dzieki za porade,sproboje tak jak mowisz,skoro sprawdziles.pozdro