PDA

Zobacz pełną wersję : trening a ból pleców.



hans87
18-08-07, 19:20
Mam dwa pytania. Od jakiegos czasu często mnie bolą plecy po ćwiczeniach i po bieganiu, w odcinku lędźwiowym (ten nad tyłkiem), czym to moze być spowodowane i ewentualnie co zrobic aby nie bolało? (jakies mascie albo co) i czy zrobic sobie przerwe w cwiczeniach na jakis czas?

Druga sprawa to napiszcie mi czy robiąc trening na mase, moge chodzic na plywalnie raz w tygodniu i biegac 2 razy w tygodniu, chcialbym troche zrzucic oponke i zwiększyć swoja wytrzymałość. Z gory dzięki za odp. Pozdro :)

areneusz
18-08-07, 20:46
Prawdopodobnie ból plecow jest spowodowany złym cwiczeniem, mozesz źle wykonywać ćwiczenia na plecy jak wioslowanie sztangą, martwy ciąg, najczęsciej one są przyczyną bólu idz na najblizsza silownie i spytaj się jak poprawnie wykonywac te cwiczenia, albo masz zly dobór ciężaru.

pw
18-08-07, 20:48
Ćwicz na stojąco, ćwicz prostowniki, rób tzw. grzbietniki w domu

lo3
19-08-07, 01:08
Jak z pływaniem to Ci nie powiem, ale ja robie trening na mase, a biegam 4-5 razy w tygodniu i jest dobrze ;)

hans87
19-08-07, 14:09
a możesz dać przykład jakis ćwiczeń na prostowniki, no i co to są te grzbietniki?
Arneusz jak na początku wykonywalem cwiczenia w opadzie tułowia (wiosłowanie, albo podciąganie końca sztanki) to często miałem koci grzbiet, dopiero od niedawna popracowałem nad techniką.
pozdro

Ariellka
19-08-07, 16:12
Mogles albo przecholowac,albo zła technika ćwiczeń..

Ja raz przecholowałam. Powyskakiwały mi dyski w kregosłupie..