PDA

Zobacz pełną wersję : Bolesne ciosy...



zyktor
16-08-07, 00:00
Panowie chcialbym sie dowiedziec jakie warto zastosowac ciosy podczas spotkania, np. z zlodziejem... Chodzi mi o takie ciosy ktore beda przez jakis czas bolaly, ale nikomu nic nie zrobie... Oczywiscie chodzi mi o to , w co warto trafić naszemu napastnikowi... Pozdrawiam

Sonny_Black
16-08-07, 07:30
jaja, splot słoneczny, a jak chcesz go uśpić to w szczęke i całą głowe

Ariellka
16-08-07, 10:47
ja bym polecała to pierwsze co sony napisał..

Ciosy hm.. to musiałbys się zaczac bawić w sztuke i technike walki :)

Punisher
16-08-07, 10:48
Z całej siły w oko to go osłupi, a jak silny ból to z całej siły(najlepiej z nogi) w udo (boczną,zewnętrzną część). Możesz popróbować z pięści kogoś uderzyć a potem on Ciebie :)

Prezydent_1c
16-08-07, 15:48
Najlepiej uderzyć w jaja i spier.... jak najszybciej.

ubermas
16-08-07, 17:53
Zaczne od tego, ze ten temat jest debilny. Jakie zastosowac ciosy?? Polaskotaj go kurwa! Chlopie jak nie masz pojecia o samoobronie to nawet jakbys znal "cios wibrujacej piesci" Bruce'a Lee :) to i tak nic nie zdzialasz. Pozdro

Punisher
16-08-07, 19:26
hehe co racja to racja:p

_Karol
16-08-07, 20:27
podobno uderzenie na żuchwę jest skuteczne

wara
17-08-07, 15:19
gardlo jaja i nogi za pas bo jak cie zlapie to nie wiem czy bys wyszedl z tego calo ;]

Ariellka
17-08-07, 17:59
Najlepiej to za pasem nosić baseballa, a w kieszeni kastet, ot co :P

ubermas
17-08-07, 20:09
Najlepiej to nie szukac bojek. W 99% jak ktos nie chce dostac wpierdolu to go nie dostaje. Pozdro

nowin
17-08-07, 20:43
cios w szyje/ niebezpieczny ale wystarczy lekko uderzyć a przeciwnik kleka przed tobą i zaczyna się dusić bez względu czy ma 50 w bicepsie czy jest członkiem GROM'u. Zawsze działa, nie potrzeba praktycznie żadnych umiejętności można mieć 1,5m i ważyć 40 kg a 100kg chłopak i tak będzie przed tobą klęczał.

ale jak już wspomniałem jest niebezpiczny

HuGsoN
20-08-07, 22:40
http://img108.imageshack.us/img108/6618/sdsdsdrr5.png (http://imageshack.us)
Shot at 2007-08-20

Przydatnosc tego ciosu jest duza,a to dlatego ze skutecznie wymierzony ciosik w slpot momentalnie pozbawia przeciwnika tchu => zgiecie sie wpol,ponowna synchronizacja rytmu oddechowego, to dobre kilka sekund a co wtedy pozostale nam do wyboru => zrobienie `baleronu` z twarzy pochylonego tak przeciwnika wg wlasnego uznania czy stylu jaki sie uprawia :) BTW Jak to jest,czy cios osiaga lepszy efekt gdy przeciwnik jest na `wdechu` czy na `wydechu`?

Jeżeli jest przeciwnik zgięty, najlepiej go przewrócić, potem z impertem i całą masą ciała klęknąć mu na klatce piersiowej, następnie uciekać.

Wiki
11-10-07, 17:59
najlepiej zrobic pare unikow, potem pare prostych, sierpowych, podbrodkowych, high kicka w łepetyne z obrotu, wywrocic go, usiąsc na nim, i okładac go techniką młotkową ;D jak wszystko sie uda to goscia karetka zabierze :D

nowin
11-10-07, 18:49
najlepiej zrobic pare unikow, potem pare prostych, sierpowych, podbrodkowych, high kicka w łepetyne z obrotu, wywrocic go, usiąsc na nim, i okładac go techniką młotkową ;D jak wszystko sie uda to goscia karetka zabierze :D

jasne
nawet dziecko tak potrafi :)

Kamil1991
11-10-07, 20:03
nie najlepiej wal w nos potem podchodzisz mozesz poprawic z bani i skrec mu kark

Wiki
11-10-07, 20:36
no ja jestem jeszcze dzieckiem zgodnie z prawem, 16lat a potrafie;d;d;d

HuGsoN
12-10-07, 10:57
no ja jestem jeszcze dzieckiem zgodnie z prawem, 16lat a potrafie;d;d;d


Jak trafisz na kozaka i będziesz próbował to zastosować to Ci się nie uda.
W sumie dla laika to najlepsze będzie kopnięcie w krocze i potem nos.

Wiki
12-10-07, 11:06
Kozaka:P? kogo masz na mysli? :D andrewa golote;D?

HuGsoN
12-10-07, 17:06
Mam na myśli osobę która ma trochę pojęcia na temat jakieś ze sztuk walk :0

Wiki
12-10-07, 20:45
No to w takim razie polecam low kicki na uda ;d;d;d

Sonny_Black
12-10-07, 22:18
żałosne

HuGsoN
13-10-07, 09:37
No to w takim razie polecam low kicki na uda ;d;d;d

zal.
Jak nic nie cwiczysz to predzej sobie piszczel zlamiesz, niz ktos poczuje twoj low kick :)

Wiki
13-10-07, 17:59
:D

rashido
14-10-07, 08:20
chodz nie cwicze zadnej sztuki walki :D
potrafie z duza sila kopac na wysokosc ttwarzy :D jesli pan to potrafi proponuje kopa w szczene ;]
lub
mocny cios w nos xD albo takeigo jak by chaka od dolu w kinola ;] slyszalem ze mozna od tego zabic ale to tylko pogloski

Wiki
14-10-07, 10:48
Przez kinola mozna zginac:D? brednie, jeden strzal w nos od dolu raczej by nikogo nie zabil, chbya ze jakeis odlamy po 40kg z kruchliwoscia kosci:D.

Sonny_Black
14-10-07, 12:07
panowie to ja spierdalam z tego tematu bo mnie jeszcze pobijecie FIGHTERZy -.-'

wara
14-10-07, 15:24
co wy wogole smarki gadacie smiac mi sie chce rzuca sie na ciebie jakis np najebany klocek bierze cie za szmaty rzuca toba czy cos w tym stylu a ty mu kopa w uda chyba by sie ze smiechu zlal w gacie piszcie na zal.pl

HuGsoN
14-10-07, 17:54
Dzieci neostrady, apeluję o zakończenie rozkminki, czego to wy nie potraficie.
Co z tego, że umiesz podnieść nogę na wysokość głowy ? Jak nawet nie wiesz jak się stopę układa przy jakim kolwiek geri, a co dopiero jodan.

TYLE z mojej strony.

Wiki
14-10-07, 18:19
:D

Punisher
14-10-07, 18:28
:D
i to

:D
Powiedz mi ku&wa co to wnosi do tematu?

HuGsoN
14-10-07, 20:56
i to

Powiedz mi ku&wa co to wnosi do tematu?

Do tematu nic, ale post jest xDDD

Punisher
14-10-07, 21:05
Do tematu nic, ale post jest xDDD
Ostrzeżenie też jest.

HuGsoN
14-10-07, 21:11
I dobrze, a tak w ogóle to przydałby się mod do tego działu.
Nic się tu nie dzieje, a taka zajebista kategoria. Wiem, że kiedyś był chyba snajper, ale nie wiem czy się zgodzi.

paweleeekkk
15-10-07, 20:47
Jak jesteś w chwycie z nim (tak przeważnie jest np. po lekcjach :D) to z całej siły kolanem w zewnetrzna czesc uda. Jak walniesz pożądnie to napewno poczuje i sie za udo złapie (kretyn :D).
Wtedy buta na morde. I raczej niewstanie jak dobry kop :).
Druga opcja to jak walka w pojedynke jest to w uchwyt go na rozbiegu, wbij go w sciane najlepiej z calej sily. Wtedy za tylna czesc ud złap i do góry. Gościu leży. Zakładasz dźwignie na ręke i łamiesz mu ją. A jak niechcesz złamac to napnij tak zeby jeczal. Wtedy druga reka po ryju mu z calej sily. Wtedy spokojnie wstajesz i odchodzisz :)

ubermas
15-10-07, 21:23
Ja wogole zamknalbym ten chory temat. Ludzie pisza jak komus krzywde zrobic... chore to z lekka

Sonny_Black
15-10-07, 21:35
ludzie piszą jaką mają wyobraźnie, ciekawe jak na prawde im to wychodzi w walce :D

Punisher
15-10-07, 21:51
to z całej siły kolanem w zewnetrzna czesc uda. Jak walniesz pożądnie to napewno poczuje i sie za udo złapie
Pisałem o tym:p
No przydałoby się zamknąć, bo już wiem jak się obronić i jakie ciosy stosować.

rashido
16-10-07, 15:21
ten temat robi sie bezz sensu i bez celu proponowal bym zamknac go ;]

HuGsoN
16-10-07, 18:40
Bo się zrobił Off Topic. Dzieci neo zaczeli opisywać jak to kogoś załatwić...
Miały być jedynie dobre ciosy. Zastosujcię się np. do tego, który ja uwzględniłem.

Robalo
19-10-07, 17:51
Ja ci dam rade stary zapisz się poprostu na cos np krav mage chociaż proponuje muay thai i tam ci pokażą co robić. Bo nawet jak ktoś ci napisze jakiś mega super cios to co ci to da ?? Pochodzisz z 2 miechy to obronic się już będziesz umiał. A co do ciosów to każde dobre techniczne ciosy są bolesne.

Yoshi
20-10-07, 14:52
W walce średniego zasięgu, dwóch przeciwników są już w dystansie dotknięcia. Arsenał ciała włącza krótkie uderzenia i uderzenia łokciami, kolanami i dłońmi. Uderzenia głową są także efektywne; nie zapominajmy o nich podczas walki średniego zasięgu. Należy użyć swojego własnego osądu sytuacji w celu obrania celów na przeciwniku i obrania właściwego celu. Należy być także agresywnym i skoncentrować się na punktach witalnych, aby zakończyć walkę tak szybko jak to jest tylko możliwe.

A. Sekcja Górna. Sekcja górna włącza głowę i szyje; to jest najbardziej niebezpieczna kombinacja celów.

(1) Czubek głowy. Czaszka jest słaba gdzie przednie kości czaszki się stykają. Silny cios może spowodować uraz czaszki, jak i wnętrza, co może spowodować starte przytomności i krwiaka. Silny cios może pozbawić życia.

(2) Czoło. Silny cios może spowodować utratę przytomności; silniejszy cios może spowodować krwiaki na mózgu i śmierć.

(3) Skroń. Czaszki kości są słabe w skroni, w dodatku tętnica i duży nerw leżą blisko pod powierzchnia skory. Silny cios może spowodować nieprzytomność i wstrząs mózgu. Jeżeli tętnicą zostanie przerwana, dając masywny krwiak uciskający mozg, powodując śpiączkę i możliwą śmierć.

(4) Oczy. Lekkie uderzenie w oczy powoduje niekontrolowane łzawienie i rozmazanie wzroku. Silny cios lub pchnięcie może spowodować czasowa ślepotę, lub oczy mogą być wydłubane. Śmierć może nastąpić, jeżeli palce zostaną wepchnięte przez cienka kość za oczami do mózgu.

(5). Uszy. Cios w ucho z dłoni lekko ułożonej na kształt "miseczki" może spowodować pękniecie bębenków, jak i wstarząs mózgu.

(6). Nos. Jakikolwiek cios może łatwo połamać cienkie kości nosowe, powodując silny ból i załzawienie oczu.

(7). Pod nosem. Cios w centrum nerwowe, które jest blisko powierzchni pod nosem, może spowodwać wielki ból i załzawienie oczu.

(8). Szczęka. Cios w szczękę może ją połamać lub, sprawić żeby wyskoczyła z zawiasów. Jeżeli nerw twarzowy zostanie przyciśnięty dolną szczęką, jedna część twarzy zostanie sparaliżowana.

(9). Broda. Cios w brodę może spowodować paraliż, silny wstrząs i nieprzytomność. Kość szczękowa służy jako lewar, który może transmitować silne uderzenia do tyłu mózgu, gdzie mechanizmy sercowe i oddechowe są kontrolowane.

(10). Tył uszu i podstawa czaszki. Średniej siły cios z tylu uszu lub w podstawę czaszki może spowodować nieprzytomność przez "słoikowy" efekty na tył mózgu. Jakkolwiek, silny cios może spowodować wstrząs, lub krwiaki na mózgu i śmierć.

(11). Gardło. Bardzo silny cios w przód gardła może spowodować śmierć przez zmiażdżenie tchawicy. Silny cios powoduje wielki ból i dławienie się lub wymiotowanie.

(12). Strona szyi. Ostry cios w bok szyi powoduje nieprzytomność przez szok do tętnicy, żył i nerwu. Dla maksymalnego efektu, cios powinien być zadany poniżej i lekko przez uchem na szyi. Lżejszy cios powoduje niekontrolowane skurcze mięsni i intensywny ból. Bok szyi jest jednym z najlepszych celów do użycia, jeżeli chodzi o jak najszybsze wyeliminowanie przeciwnika, lub wyeliminowanie go chwilowo, w celu zakończenia z nim później.

(13). Tył szyi. Silny cios w tył szyi może spowodować utratę przytomności, wstrząs, lub nawet złamanie karku i śmierć.

B. Środkowa Sekcja. Środkowa sekcja rozszerza się od ramion, do powierzchni sięgającej do okolic bioder. Większość ciosów w punkty witalne w tym regionie nie powodują śmierci, ale mogą mieć poważne, długoterminowe komplikacje, które rozciągają się od wstrząsu organów wewnętrznych do urazów rdzenia kręgowego.

(1) Przód mięśnia karku. Duży splot nerwów przechodzi przez przód stawu karkowego. Silny cios powoduje silny ból i może zostawić całe ramie nieefektywne, jeżeli nerwy zostały uderzone we właściwy sposób.

(2) Obojczyk. Cios w obojczyk może spowodować jego pęknięcie, powodując intensywny ból i zostawiając ramie po stronie pęknięcia nieefektywne. Pękniecie może także spowodować przerwanie nerwu oddechowego lub jednej z tętnic.

(3). Pacha. Duży nerw leży blisko skóry pod każdą pachą. Cios w ten nerw powoduje silny ból i częściowy parazliż. Nóż wbity pod pachę jest śmiertelny, ponieważ przecina tętnice prowadzącą z serca.

(4) Kręgosłup. Cios w kolumnę kręgową może przerwać rdzeń kręgowy powodując paraliż lub śmierć.

(5) Sutki. Duża siec nerwowa przechodzi blisko skory w sutkach. Cios może spowodować ekstremalny ból, jak i wewnętrzne krwawienie wielu żyłek tam umiejscowionych.

(6) Serce. Cios wypychający w serce może wstrząsnąć przeciwnika i dać więcej czasu na dalsze lub wykańczające techniki.

(7) Splot słoneczny. Splot słoneczny to centrum nerwowe, które kontrolują system sercowo-oddechowy. Cios w tą lokacje jest bolesny i może także spowodować trudności przy oddychaniu przez przeciwnika. Silny cios powoduje nieprzytomność przez szok w centrum nerwów. Penetrujący cios może także zniszczyć wewnętrze organy.

(8) Przepona. Cios w dolny przód żeber może spowodować relaks przepony i innych mięśni kontrolujących oddychanie. To powoduje utratę oddechu i może spowodować nieprzytomność przez niewydolność układu oddechowego.

(9) Żebra. Cios w żebra może spowodować ich łatwe pęknięcie. Połamane żebra po prawej stronie mogą spowodować wewnętrze obrażenia dla wątroby; pęknięte żebra po drugiej stronie mogą prawdopodobnie przebić lub opuścić płuca.

(10) Nerki. Silny cios w nerki może spowodować szok i prawdopodobne wewnętrzne obrażenia tych organów. Pchniecie w nerki powoduje natychmiastowy szok i może spowodować śmierć przez silne wewnętrzne krwawienie.

(11). Podbrzusze. Silny cios w podbrzusze powyżej kroczy może spowodować szok, nieprzytomność i wewnętrzne krwawienie.

(12). Bicepsy. Uderzenie w biceps jest bardzo bolesne i zostawia ramie nieefektywnym. Biceps jest specjalnie dobrym celem, kiedy przeciwnik jest uzbrojony.

(13). Mięśnie przedramienia. Nerw, który kontroluje większość ruchów w dłoni, przechodzi nad kością przedramienia w miejscu zaraz pod łokciem. Uderzenie w ten nerw zostawia ramie i dłoń nieefektywna. Przeciwnik może być rozbrojony przez uderzenie w przedramię; jeżeli uderzenie jest wystarczająco silne, może nawet zostać pozbawiony nieprzytomności.

(14) Tył dłoni. Tyły dłoni są czule. Jako że nerwy przechodzą nad kośćmi dłoni, uderzenia w tą część jest intensywnie bolesne. Małe kości z tylu dłoni mogą być bardzo łatwo połamane i takie uderzanie może zostawić dłoń nieefektywna.

cdn...

Yoshi
20-10-07, 14:53
C. Dolna Sekcja. Sekcja dolna ciała włącza wszystko od kroczy do stop. Uderzenia w te części są znikomo zagrażające życiu, ale mogą doprowadzić do obezwładnienia jak i inwalidztwa.

(1) Krocze. Średni cios w krocze może obezwładnić przeciwnika i spowodować intensywny ból. Silny cios daje rezultat w nieprzytomności i szoku.

(2) Zewnętrzna część uda. Duży nerw przechodzi blisko powierzchni zewnętrznego uda, mniej więcej odległości czterech palców nad kolanem. Silny cios w ten region może zostawić cala nogę nieefektywna, powodując upadek przeciwnika. Ten cel jest wyraźnie przystosowany do uderzeń kolanem lub piszczelem.

(3) Wewnętrzna część uda. Duży nerw przechodzi nad kością mniej więcej na środku wewnętrznego uda. Cios w tą część także obezwładnia nogę i może spowodować upadek przeciwnika. Uderzenia kolanem lub z obcasa są bardzo efektywne na ten cel.

(4) Ścięgno. Silne uderzenie w ścięgno może spowodować skurcze mięsni i trudności w poruszaniu się. Jeżeli ścięgno zostanie przecięte, noga jest bezużyteczna.

(5) Kolano. Ponieważ kolano jest ważną podtrzymującą strukturą ciała, zniszczenie do tego stawu jest wyjątkowo porażające dla przeciwnika. Kolano może łatwo być wybite, kiedy uderzenie jest wykonane w kacie odwrotnym jak normalny zakres ruchu kolana, wyjątkowo, kiedy utrzymuje wagę przeciwnika. Kolano może być wybite lub przegięte przez kopniecie i uderzenia całym ciałem.

(6) Łydki. Silny cios w górną część łydki powoduje bolesne skurcze mięsni i sprawia trudności w poruszaniu się.

(7) Piszczel. Średni cios w piszczel powoduje wielki ból, wyjątkowo, kiedy cios jest zadany twardym narzędziem. Silny cios może prawdopodobnie spowodować pęknięcie kości, która podtrzymuje większość wagi ciała.

(8) Ścięgno Achillesa. Silne uderzenie w ścięgno Achillesa z, tylu piety może spowodować naciągnięcie kostki i wybicie kości stopy. Jeżeli ścięgno jest przerwane, przeciwnik jest bezwładny. Ścięgno Achillesa jest dobrym celem na przecięcie nożem.

(9) Kostka. Cios w kostkę powoduje ból; jeżeli cios jest silny, kostka może zostać naciągnięta lub złamana.

(10). Śródstopie. Małe kości na górze stopy są łatwo łamane. Uderzenie tam, spowoduje trudności w poruszaniu się przeciwnika.

PODSTAWY UDERZEŃ

Efektywne uderzenia bronią w przeciwnika punkty witalne, są ważne dla wyjścia zwycięsko z walki wręcz. Należy mieć umiejętność zastosowania podstaw efektywnego uderzania, jeżeli chce się wyjść jako zwycięzca z walki na śmierć.

A. Nastawienie. Ważne mentalne nastawienie jest podstawowym warunkiem w umiejętności uderzania przeciwnika. W walce wręcz, trzeba mieć nastawienie, które pokona przeciwnika i zagwarantuje powodzenie misji, nie ważne, co by mogło być. W walce na śmierć, trzeba mieć obramowany umysł w myśl przetrwania ponad wszystko; możliwość przegrania nawet nie można zakładać. Trzeba rozkazać sobie uderzać przeciwnika czymkolwiek się da, aby zmusić go do upadku na ziemie, lub zakończenia jego walki. Założenie "Bić go tak długo, aby juz nie ruszał" działa w tym przypadku.

B. Fala Szokowa Cieczy. Uderzenie powinno być zadane tak, żeby cel był uderzony i bron pozostała w miejscu uderzenia na przynajmniej 1/10 sekundy. To powoduje, że cala energia kinetyczna uderzenia, produkuje fale szokowa cieczy, która podróżuje w dotkniętą tkankę i powoduje maksimum zniszczenia. Jest bardzo ważne, aby wszystkie uderzenia do punktów witalnych i punktów nerwów motorowych zostały zadane zgodnie z tym założeniem. Powiedzenie "Uderz i trzymaj!" łatwo podsumowuje te założenie.

C. Wybór Celu. Uderzenia powinny być wcelowane w punkty witalne i punkty nerwów motorowych przeciwnika. Rezultaty efektywnych uderzeń w witalne punkty są dyskutowane wyżej. Uderzenia w punkty nerwów motorowych powodują czasowy mentalny szok i dysfunkcje użytku mięśni do dotkiętych części ciała. Mentalne porażenie wynika, kiedy mozg jest momentalnie zdezorientowany przez nad czucie wynikające ze zbyt wielkiej ilości impulsów - na przykład uderzenie w główny nerw. Paraliż kompletnie eliminuje przeciwnika od trzech do siedmiu sekund i pozwala na wykończenie przeciwnika, uzyskania totalnej kontroli nad sytuacja, lub umożliwić ucieczkę. Czasami, takie uderzenie powoduje nieprzytomność. Dobre uderzenie w centrum nerwów motorowych także zostawia dotkniętą część ciała nieruchoma przez powodowanie skurczu mięsni i dysfunkcje przez przeładowanie nerwów. Punkty motorowych nerwów są pokazane w rycinie 4-1.

(1) Nerw w podstawie szyi, zaraz nad kością piersi; ucisk w tym miejscu może zdezorientować przeciwnika i zachwiać jego balans. Ucisk palcami wepchnięte w ten nerw, powoduje intensywny ból, który powoduje wyjście przeciwnika ze zwarcia samoczynnie.

(2) Nerw zaraz gdzie mięsnie kaptura stykają się z bokiem szyi. Uderzenie w ten punkt powoduje intensywny ból, czasowa dysfunkcje dotkniętego ramienia i dłoni i mentalne porażenie od trzech do siedmiu sekund. Uderzenie powinno być kierowane do dołu kantem dłoni lub dołem pięści, najlepiej od tylu.

(3) Nerw na boku szyi. Ten nerw jest możliwie najlepszym miejscem uderzenia kogoś, aby wywołać porażenie. Jakakolwiek część ramienia lub dłoni może być użyta - tył dłoni, pięść, spod pięści, kant dłoni, łokieć. Dobrze wykonane uderzenie wywołuje:
Intensywny ból.
Kompletne zatrzymanie aktywności motorowej.
Czasowa dysfunkcje dotkniętego ramienia.
Mentalne porażenie od trzech do siedmiu sekund.
Możliwą nieprzytomność.

(4) Nerw za obojczykiem w pustce mniej więcej w połowie miedzy kością piersiowa i stawem ramienia. Uderzenie powinno być zadane z pomocą broni o malej powierzchni, lub czubkiem kciuka w celu wywołania wysokiego porażenia mentalnego i dysfunkcji dotkniętego ramienia.

(5) Nerw ulokowany z przodu stawu ramienia, uderzenie w ten punkt może spowodować nieefektywność ramienia. Powtarzanie uderzeń może być ważne, aby upewnić się nad totalna dysfunkcja ramienia i dłoni.

(6) Nerw na górze mięśnia klatki, skoncentrowany nad sutkiem. Silne uderzenie do tego centrum może spowodować wysokie porażenie, dysfunkcje oddechową i możliwą nieprzytomność. Prosty cios lub uderzenie dolną częścią pięści powinno być użyte do spowodowania skurczy w nerwach oddziaływujących na serce i system oddechowy.

(7) Nerw na podstawie czaszki. Uderzenie w ta specyficzna lokacje może spowodować nieprzytomność lub nawet możliwą śmierć. Im silniejszy cios, tym większa prawdopodobność śmierci.

(8) Motorowy nerw na górze przedramienia, zaraz poniżej łokcia. Uderzenia w ten punkt mogą wywołać dysfunkcje dotkniętego ramienia i dłoni. Nerw powinien być uderzany spodem pięści lub kośćmi przedramienia lub bronią uderzeniowa, jeżeli jest w zasięgu. Uderzanie tego nerwu może być specjalnie przydatne podczas rozbrajania przeciwnika uzbrojonego w nóż lub inną broń.

(9) Motorowy nerw w wewnętrznej stronie przedramienia, przy podstawie nadgarstka, zaraz powyżej dłoni. Uderzenie tego centrum powoduje podobne efekty to wymienionego wyżej, z tą różnicą, że nie jest tak łatwo dostępny jak wyżej.

(10) Nerw powyżej pośladka, ale poniżej linii pasa. Silne uderzanie tego nerwu może obezwładnić dwie nogi i prawdopodobne porażenie układu oddechowego. Ten nerw jest największym nerwem w ciele, zaraz po rdzeniu kręgowym. Uderzenie tego nerwu może znaleźć efekty na całym ciele, szczególnie, gdy bron uderzeniowa jest użyta.

(11) Nerw na środku wewnętrznego uda; uderzenie tego nerwu może spowodować czasowa motorowa dysfunkcje dotkniętej nogi, ból o wysokiej intensywności i mentalne porażenie od trzech do siedmiu sekund. Kolano jest najlepsze do użycia, gdy chce się uderzyć ten nerw.

(12) Nerw na zewnątrz uda, około cztery palce nad kolanem. Silne uderzenie do tego centrum, może spowodować zawalenie ocalej nogi i ból o wysokiej intensywności, także mentalne porażenie od trzech do siedmiu sekund. Ten łatwo dostępny punkt jest efektywna droga do szybkiego powalenia przeciwnika. Ten punkt powinien być uderzany kolanem, piszczelem, lub bronią uderzeniowa.
http://images22.fotosik.pl/184/d3a1308b37246490m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d3a1308b37246490.html) http://images22.fotosik.pl/184/86ed3c20e969a598m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86ed3c20e969a598.html) http://images27.fotosik.pl/102/1a0cced0a3debfd9m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a0cced0a3debfd9.html)
Uderzenie kciukiem w gardło. Obrońca używa uderzania kciukiem w gardło (4-3) jako efektywnej techniki, podczas gdy przeciwnik rusza na niego, lub próbuje go złapać. Obrońca pcha jego prawe ramie z wysuniętym kciukiem i uderza przeciwnika w gardlo

Sonny_Black
20-10-07, 20:42
skad zes sie wyczasnal :O >?

Yoshi
20-10-07, 20:53
ja ?? z internetu :P

paweleeekkk
20-10-07, 22:18
Chyba z AlKaidy... :)

HuGsoN
20-10-07, 22:25
Haha dobre :)

Robalo
21-10-07, 07:51
Dużo troche tego :P

Yoshi
21-10-07, 11:14
Dużo troche tego :P

jesli kogos interesuje zagadnienie to napewno przeczyta:)

Sonny_Black
21-10-07, 11:32
no ja przeczytalem calosc bo mi sie na kompie nudzi :D ale troche za bardzo wyolbrzymione bo ja tyle razy dostałem w te miejsca a nic mi sie takiego nie stało... zalezy tez co autor tekstu rozumial pod pojeciem silny/bardzo silny cios ^^

Yoshi
21-10-07, 11:37
no ja przeczytalem calosc bo mi sie na kompie nudzi :D ale troche za bardzo wyolbrzymione bo ja tyle razy dostałem w te miejsca a nic mi sie takiego nie stało... zalezy tez co autor tekstu rozumial pod pojeciem silny/bardzo silny cios ^^

tzn gdzie dostałes ??

HuGsoN
21-10-07, 16:54
Widocznie ktoś nie umiał bić.

NIKOLIS 168
26-10-07, 16:46
kurde but w przepone przytka go a ty uciekniesz

moro
01-11-07, 20:49
Najlepszym wyjsciem jest ucieczka. Jeśli nie ma takiej możliwosci, trzeba trzymać dystans. Nie ma co owijać... w sytuacji "realnego zagrożenia" raczej nie będziecie sie zastanawiać jaki by tu zadać "bolesny cios" tak jak wy to ujeliście. Z własnego doświadczenia wiem, że najlepszym wyjsciem jest zadawać front kicki w okolicy piszczeli... jest pewne prawdopodobienstwo, że przeciwnik może znalezc sie w parterze po mocnym front kicku. Jeśli tak się stanie, to nic innego jak dosiad i seria ciosów na twarz (polecam to osobom, które nie miały jakiegokolwiek doswiadczenia ze sztukami walki rozgrywanymi w parterze). Jeśli chodzi o grapplerów, to pewnie wiecie co trzeba zrobić w takiej sytuacji ;)

MariuchxD
01-11-07, 21:33
dobry sposob na wyjscie z opresji, gdy napastnik trzyma nas "za fraki" czyli za koszulke na wysokosci klatki piersiowej, to zlapanie go za czesc dloni gdzie znajduje sie maly palec i wykrecenie reki... zadajesz przy tym ostry bol oraz jest mozliwosc uszkodzenia nadgarsta...


a mial ktos moze konfrontacje 1 vs 1? opiszcie jak to wygladalo. czy zastosowaliscie jakies ciosy z z tekstu powyzej?

ja na razie jeszcze sie nie bilem i ciesze sie z tego :D

moro
01-11-07, 21:35
Szczerze mówiąc nie raz byłem w sytuacji opisanej przez kolege powyżej. Moja walka przeważnie konczyla sie na mataleo (gołe duszenie - dla nieświadomych), lub wspominanym dosiadzie.

Sonny_Black
02-11-07, 09:02
no dostalem w te wszystkie miejsca tzn. w nos czy co tam piszesz czy w uho ale jakos nie mam zadnych powazniejszych szkod, a bilem sie troche i zazwyczaj w walce nie mysle zeby uderzyc kogos idealnie w jakies miejsce no chyba ze przeciwnik jest sztywny jak drewno ale zazwyczaj na to i tak nie mam czasu ;/

Yoshi
02-11-07, 11:36
aby wykonac taki cios musisz miec dobra technike. Ale tak szczerze mowiac to kto podczas zagrozenia mysli o technice ?? No chyba ze jestes w tym dobry i zaawansowany. Ale tego uczy sie wiele lat. Poza tym w walce dochodzi stres i czasami panika. Człowiek czasami nie mysli racjonalnie.

PS: zgadzam sie z Tobą Moro

HuGsoN
02-11-07, 12:20
[QUOTE=MariuchxD;74275]dobry sposob na wyjscie z opresji, gdy napastnik trzyma nas "za fraki" czyli za koszulke na wysokosci klatki piersiowej, to zlapanie go za czesc dloni gdzie znajduje sie maly palec i wykrecenie reki... zadajesz przy tym ostry bol oraz jest mozliwosc uszkodzenia nadgarsta...


a mial ktos moze konfrontacje 1 vs 1? opiszcie jak to wygladalo. czy zastosowaliscie jakies ciosy z z tekstu powyzej?

1na1 to miałem już kilka razy. Więcej w grupach.
Walisz to co jest skutecznie.
Ja tam lubie Ushiro Mawashi na wątrobe ( kopięcie obrotowe na wątrobe )
DObrze trafione zakańcza walkę.

Yoshi
02-11-07, 12:26
ale stosowanie obrotówek jest troszke niebezpieczne. PRzeciwnik moze zmienic pozycje lub wytrącić nas z równowagi... a wtedy moze być nie wesoło :)

HuGsoN
02-11-07, 12:48
ale stosowanie obrotówek jest troszke niebezpieczne. PRzeciwnik moze zmienic pozycje lub wytrącić nas z równowagi... a wtedy moze być nie wesoło :)

Dokładnie.

moro
02-11-07, 12:51
Zgadzam się z moto2004, Ushiro Mawashi potrafi w szybkim tępie zakonczyc walke. Przykladem tego jest konfrontacja Jurasa w KSW8 na eliminacjach we Wrocławiu, który zadał swojemu przeciwnikowi Ushiro Mawashi i wygrał przez tko. Aczkolwiek, uważam też, że osoba mniej zaawansowana ma nikłe szanse na skuteczne zadanie tego kopniecia.

HuGsoN
02-11-07, 13:01
No tak. Osoba, która która zaczyna przygodę nie ma szans na to uderzenie.
Ja stosuję często też Soto Miza na geri - kopnięcie kolanem do wewnątrz.
Dobry cios, skuteczny, nie koniecznie dla zaawansowanych.

Sonny_Black
02-11-07, 15:36
EJNO **** prosze ******** znowu jakie macie zajebiste ciosy, idzcie moze na jakies zawody wale tudo czy na bramke to za to przynajmniej kase dostaniecie i pokazecie co umiecie ;/

- Ogarnij się. Jeszcze jeden taki post i ost.
Ja pisałem wcześniej, że można wypowiadać się w ten sposób, wypisać uderzenie i tyle.
Bez pisania zbednych komentarzy.

moro
02-11-07, 16:27
Na wstępie mówie, ze przepraszam za offtopa. Ale poprostu wytrzymać nie moge, i musze to napisać. Drogi użytkowniku Sonny Black, napisałeś naprawde bardzo zbędny komentarz i swiadczy on tylko o twoim poziomie inteligencji. Po pierwsze nie wypowiadaj sie na temat technik/ciosów, jesli nie miales z nimi stycznosci. Niechce juz wspominać, że nie umiesz poprawnie nazwac formuły walki jaką jest Vale Tudo. Nie dotyczy sie to tylko ciebie. Mówie to do wszystkich osob, ktore nie maja oleju w glowie dot. Martial Arts, i wypowiadaja sie na ich temat, myślac, że są najwiekszymi fighterami świata. Myślę, ze twoje słowa "zajebiste ciosy" były lekko ironiczne. Nie probowales ? Nie wypowiadaj się ! proste.

Dziękuje za uwage.

Sonny_Black
02-11-07, 17:45
a skad ty wiesz jaka ja moge miec stycznosc z ciosami ?? i j**** mnie czy dobrze napisze vale tudo, napisalem tak jak sie slyszy nie kazdy ma slownik ort w e łbie. Czy gdzies napisalem ze czuje sie chocby srednim fighterem?
napisalem tylko ze jak ktos czyta te wasze wypociny to moze sie usmiac i bac wyjsc na ulice(ironia), dlatego napisalem ze zamiast tyle gadac to dzialajcie w sporcie czy w zawodzie gdzie sie mozecie wykazac bo po internecie duzo chodzi net-hools'ow :D i nie wiem czy probujesz zrobic na sobie powazniejsze wrazenie piszac super-mega poprawnie ortograficzne czy językowo...

dobra koniec dalszej dyskusji na ten temat bo kazdy ma swoje zdanie i go chyba nie zmieni...

HuGsoN
02-11-07, 18:29
Dobra. Koniec zbędnej napinki, jak macie jeszcze coś do wyjasnienia to na PW.
Wracamy do tematu.

Puchacz!
21-11-07, 16:13
POwiem tak ze nalepiej jedna ręka uderzyc (jak jeden kolega opisal) w ucho to ogłusza,noga w piszczel (z dziuba nogi :)) a druga ręka od dolu w nos (niekoniecznie pięśc moze to byc dolna czesc reki) przeciwnik chocby mial 130 kg pęka!!! kto chce sie dobrze obronic to proponuje ćwiczyć te siosy zeby szybko wychodzily i bedzie gitara.Jeszcze chcialem sie odniesc do wypowiedzi jednego uzytkownika,jest mozliwe zeby zabic ciosem z nos,jesli zadasz potezny cios w dol nosa to moze on sie przemiescic w gląb czaszki i doprowadzic do uszkodzenia mozgu proste.

Wiki
21-11-07, 22:11
Ogolnie trzeba dzialac z nienacka;p i robic rzeczy ktorych przeciwnik sie nie spodziewa. Na ulicy dobry jest sposob(przetestowany) Mowisz do goscia: ej ale ja nie chce sie z toba bic:)" i wtedy napluj mu na morde, on wtedy odruchowo zacznie sie wycierac rekawem, wtedy go zaatakuj:)

paweleeekkk
21-11-07, 22:19
E tam.
Podbije gościu to się wcale nie wdawaj z nim w gadke.
Tylko się przyburka to momentalnie z całej siły piąchą w krtań. I w nogi. :)

Conan
22-11-07, 10:07
Cios w splot słoneczny i ofiara nie może złapać oddechu. Wtedy robimy z nim co chcemy. Przetestowane w praktyce

paweleeekkk
22-11-07, 15:17
Wtedy robimy z nim co chcemy. Przetestowane w praktyce
Proponuję się nie bawić tylko uciekać. Wiadomo czy nie wyjmie noża czy coś?

Wiki
22-11-07, 15:33
nóż dla konana to dzien powszedni:D

Seweryn11
22-11-07, 16:22
jezu ale dylematy wystarczy seryjka z ak-47 i chyba tego ciosu nie przebijecie

Deathbreaker
24-11-07, 17:32
jezu ale dylematy wystarczy seryjka z ak-47 i chyba tego ciosu nie przebijecieOdbiję wszystkie pociski z półobrotu ;)

Yoshi
26-11-07, 11:03
Cios w splot słoneczny i ofiara nie może złapać oddechu. Wtedy robimy z nim co chcemy. Przetestowane w praktyce

a co jesli przeciwnik jest grubo ubrany ?? Wtedy myslisz ze to cos pomoze ??
Dobry jest mocny cios w szczęke :] jak dobrze trafisz to mu wyrywa z zawiasow i przeciwnik jest niezdolny do dalszej walki.

Coristo
05-12-07, 14:18
Odpowiednio mocny cios w szczękę znokautuje przeciwnika (reakcja obronna organizmu, po prostu się wyłącza). Ale jak nie potrafisz walczyć a delikwent coś trenuje to bez problemu uniknie Twojego ciosu i może się zrobić dla Ciebie nieciekawie. Osobiście polecam boks :) są to podstawy a jak wiadomo bez podstaw nic się nie zrobi.