PDA

Zobacz pełną wersję : _Pomocy z bicepsem_



cygan1991
12-08-07, 12:40
wiadomo ze kazdy ma jakies slabe punkty ja mam klatke a moj kumpel biceps wszystko mu rosnie tylko nie to ma 188cm wzrostu 70kg wagi i czwiczy mniej wiecej 13miechow cwiczyl juz plan Radka i teraz rogi Armagedona i nadal mu biceps stoi w miejscu od pau miechow ma zaledwie 32cm co byscie na to poradzili z gory dzieki

Warlord
12-08-07, 14:48
moje zdania na temat bicepsu jest takie, ze nie wystarczy go cwiczyc raz a mocno w tyg. tak jak robi sie to z klatka, naramiennymi czy plecami,
biceps trzeba cwiczyc czesciej tak jak brzuch

nowin
12-08-07, 15:01
miom zdaniem wina leży w przetrenowaniu.
po pierwsze tydzien przerwy od ćwiczeń.
następnie niech ćwiczy bieceps razem z tricepsem - nie wim czy twój kolega wie że obwód ramienia to w większości tricpes ani bicpes więc jeśli chce zwiększyc obówd ramienia nich się pożądnie przyłozy do tricpesu.
nich robi 3 ćwiczenia na bic i tric w superseriach łąćznie 9 superserii
i niech nie zapomni o diecie
pozdro

Sonny_Black
12-08-07, 16:01
moje zdania na temat bicepsu jest takie, ze nie wystarczy go cwiczyc raz a mocno w tyg. tak jak robi sie to z klatka, naramiennymi czy plecami,
biceps trzeba cwiczyc czesciej tak jak brzuch

wrecz przeciwnie, biceps musi wiecej odpoczywac, bo bierze udzial przy trenowaniu innych grup miesniowych!

niech kolega zrobi przerwe tydzien-dwa i znowu zacznie.
pamietaj tez ze wielkosc lapy zalezy bardziej o tricepsa, wiec niech tez nie przemecza i niech dobrze go cwiczy.
moze wina lezy tez w planie na bica/trica?

milosc309
12-08-07, 16:36
Ja takze mam podobny problem z tym że u mnie to i biceps i klatka
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=5664
Tutaj także pytałem jak z tą intensywnością, bo bardzo jestem ciekaw jak sie za to zabrać, żeby były konkretne efekty

cygan1991
12-08-07, 18:00
ja to bym mu radzil zeby sobie zrobil jakis maly odpoczynek od calej silki tydzien czy dwa i zeby lapy cwiczyl intensywnie a reszte parti juz mniej i zeby np robil bica
1.uginanie ramion ze sztanga 20/15/12/10
2.uginanie hantlami na lawce skosnej 8/8/8
3.mlotki ( w strone klatki by rozbudowac glowe mniejsza ) 8/8/8

a na trica
1.pompki na poreczach 4xmax
2.francuskie oburacz 20/15/12/
i bvyc moze francuskie lezac gdy by mial sily

a i zeby nabral na masie bo nie bedzie sie wazylo 50kg i by miec 50cm w lapie takie jest moje zdanie

Sonny_Black
13-08-07, 08:34
zdziwilbys sie ale niektorzy waza 70kg przy 185wzroscie i maja po 36+ w lapie :D
a czemu az 20 powtorzen!!??

Robalo
13-08-07, 09:28
Też mnie to dziwi czemu aż 20 ? Rozumiem że to ma być regresja ale czemu aż tyle ?? Co do tematu miałem podobnie przez dłuższy okres czasu ale wystarczyło zrobić sobie 2 tygodnie przerwy potem wróciłem i jest git.

cygan1991
13-08-07, 10:02
panowie chodzi mi 20powt. rozgrzewkowe :)

Młody
15-08-07, 10:26
po 1 to nie biceps jest odpowiedzialny za grubość ręki tylko triceps więc może to na nim powienien się skupić ? niech robi triceps i biceps raz w tygodniu na oddzielnych sesjach treningowych dołączając je do większych grup mięśniowych najlepjej do barków i klaty mi się wydaje że Twój kolega nie umie ćwiczyć w ćwiczeniach na biceps i triceps nie chodzi o nałorzenie jak najwięcej i machania bez sęsu mają to być powolne opuszczania z maxymalnym napięciem mięśnia i szybkie wznoszenie z kilku sek postojem u góry mam 17 lat i ponad 40 w obu łapkach :P

MhL
15-08-07, 10:42
wydaje że Twój kolega nie umie ćwiczyć w ćwiczeniach na biceps i triceps nie chodzi o nałorzenie jak najwięcej i machania bez sęsu mają to być powolne opuszczania z maxymalnym napięciem mięśnia i szybkie wznoszenie z kilku sek postojem u góry mam 17 lat i ponad 40 w obu łapkach :P

Zgadzam sie w 100% z kolega. Choc moj starz jest niewielki, zauwarzylem po sobie nie wazne ile tylko jak. Takze machalem na poczatku hantlami bez efektow na biceps , Maxymalne napiecie miesnia - slowo klucz :p

Robalo
15-08-07, 11:33
Koledzy dobrze mówia zrób tak a sam poczujesz różnice, poczujesz pompę napewno wieksza niż wcześniej.