PDA

Zobacz pełną wersję : Plan ćwiczeń na zapadniętą klatkę piersiową



Andrzej88
11-08-07, 03:54
Witam , mam zapadniętą klatkę piersiową i pragnąłbym ten "dołek" pokryć warstwą mięśni tak więc proszę Was o jakieś porady , sugestie . Od niedawna chodzę na siłownię (dziś był dopiero drugi raz) . Proszę Was również o to byście mi pomogli ułożyć jakiś sensowny plan ćwiczeń . Mam 176 cm i warze 74,5 kg .Pomóżcie
Pozdrawiam

Gebrand
11-08-07, 09:55
Jeśli zaczynasz ćwiczyć to najlepszy na początek będzie trening obwodowy (na jednej sesji treningowej ćwiczysz każdą partie mięśniową po trochu) Potem możesz popatrzeć po forum, na pewno znajdziesz plan treningowy, który będzie Ci odpowiadał, i obciążenia już sobie dostosujesz. Jeśli chodzi o zapadniętą klatkę to powinna się wyrównać jeśli położysz trochę większy nacisk na klatę niż na inne partie. Nie jestem znawcą ale wydaje mi się, ze tak właśnie będzie. Sukcesów i pozdrawiam.

Andrzej88
11-08-07, 13:43
Dzięki za zainteresowanie Mam pytanie , jeśli będę ćwiczył kilka godzin (2 - 3 godz.) to czy nie ma obawy przed spaleniem się mięśni ? nie chciałbym stracić ani grama mięśni tylko przybrać ich troszkę ;)

yanek902
11-08-07, 14:22
nie wiem czy jakos to dokladnie bylo ale jak cwiczysz wiecej niz 90 minut albo 100 minut to wydziela sie cos w organizmie i blokuje to wydzielanie sie testosteronu a to nie jest zbyt dobrze dla miesni moglbys spalic emisnie jak bys cwiczyl codziennie to smao po 3 godzinny przez kilka tygodni

Andrzej88
11-08-07, 17:07
Na siłownię chodzę co drugi dzień , więc codziennie nie ćwiczę , proszę pomóżcie mi ułożyć plan ćwiczeń , sam sobie nie poradzę.

cygan1991
11-08-07, 22:21
tez mam zapadnieta klatke i przerwie miedzy miesniami i maurycy mi podal plan bo mialem stagnacje miesnia i jak narazie 2tydzien go cwicze i jestem zadowolony ale ja juz cwicze 15-16miechow i sam zobaczysz ( bo jestes poczatkujacym ) kiedy miesien ci sie bardziej rozwienie urosnie to nie bedziesz na to zwracal uwagi

Andrzej88
12-08-07, 02:31
Cygan1991 mógłbyś mi podać ten plan ? :)

cygan1991
12-08-07, 11:42
klatke robie 2 razy w tyg. poniedzialek piatek

poniedzialek
1. wyciskanie hantli plasko 12/10/8/6 + rozpietki plasko
2. wycskanie sztangi wasko + krzyzowanie linek lub krzyzowane rozpietki

w piatek to samo tyle ze skos w gore na kazdym treningu sie dobrze rozgrzej i dietka i aeroby ale ze jestes poczatkujacym bym ci radzil zrobic ze 2 tyg przerwy regeneracji i narazie robic wszystkie partie raz w tyg i poradzil bym ci taki plan

1. wycisk sztangielek skos 4 serie piramidalne
2. wycisk sztangielek plaska 3 serie 8-10
3. rozpietki skos 3 serie 12-15

wyciskanie sztangielek skos dlatego ze to metoda wstepnego zmieczenia miesni kiedy bedziesz robil plaska bedziesz mial bardzo napuchnieta klatke i jezeli zalezy ci na klatce zmniejsz intensywnosc treningow innych parti ja osobicie cwicze ten pierwszy planik

poniedzialek: klatka + tric
sroda : plecy bic
piatek klatka + barki

i narazie mi dobrze idzie pozdro

Andrzej88
12-08-07, 20:20
Dzięki Cygan ;) Ale możecie mi powiedzieć np. jak wyciskać hantle płasko i rozpietki ? albo jak się wyciska sztangielki piramidalne ? albo krzyzowanie linek lub krzyzowane rozpietki ? albo jak się wyciska hantle płasko ? :D

cygan1991
12-08-07, 21:40
1. wyciskanie hantli plasko czyli normalne cwiczenie na klatke na plaskiej laweczce nie na skosie zlanczasz lopatki wypychasz klatke i z hantlami w dloniach opuszczasz je jak najnizej i do gory i robisz tak seriami 12/10/8/6 (to jest wlasnie zwiekszanie piramidanle ze powtorzenia sa 12/10/8/6 coraz mniejsze a ciezary coraz wieksze )

2. rozpietki to kladziesz sie na lawce hantle w dloniach i rozciagasz klatke tak jak bys obejmowal drzewo duzym lukiem

3. rozpietki krzyzowane to to samo co wyzej tyle ze rece krzyzujesz ze sie stykaja mniej wiecej w lokciach

i ten plan co ci podalem co ja cwicze to ze wyciskanie hantli + rozpietki itp to w superseri czyli jedno cwiczenie po drugim i przerwa miedzy seriami 1min lub 1.5min ale tobie bym radzil robic ten drugi przez jakis dlugi okres bo jestes poaczatkujacym

Andrzej88
13-08-07, 12:30
Wielkie dzięki :D Już Ci dałem Sog'a ;)

wara
13-08-07, 15:16
sam mialem zapadnieta klatke i z doswiadczenia wiem ze nic z nia nie zrobic jezeli ta 'dziura' jest duza tak jak to bylo w moim przypadku sam mialem operacje i uwazam ze to jedyne wyjscie ale zawsze mozesz sprobowac cwiczyc mi to nie pomoglo przed operacja

pozdr.

lo3
13-08-07, 15:53
Możesz pokazać zdjęcia przed operacją i teraz?

Andrzej88
14-08-07, 14:44
Wara a ile ćwiczyłeś przed operacją ? Bo mnie się wydaje że po prostu byłeś zniecierpliwiony . Pozdrawiam

Robalo
14-08-07, 16:21
Andrzej masz tu http://www.kulturystyka.pl/atlas/

wara
16-08-07, 15:06
zdjecia nie mam przed operacja bo lekarz je mial do swojego doktoratu czy jakiegos projektu i mi nie dal

mowili mi to nawet profesorowie ze nie da rady zeby mi sie klatka zmienila bez operacji ze swojego wieloletniego doswiadczenia to wiedzieli bo mieli juz taki zawodnikow co sie bali operacji i braki rozne suplementy vitaminy itd na te sprawy

zdjecia nie mam ale wynikami moge sie pochwalic klata mi oczywiscie idzie najmarniej ale no coz zato lapki mi pochna na maxa ale z czego jestem zadowolony to to ze po operacji wazylem 55kg teraz waze 100 wiec jest roznica pozatym mialem 70% wydolnosci pluc teraz mam wiecej na pewno rob jak chcesz kolego ale wiem ze i tak nic nie zrobic z ta klatka radze wiec zglosic sie do dobrej kliniki ale to twoj wybor nie kazdy ma odwage :)

pozdr.

Andrzej88
17-08-07, 15:25
Jak byłem u lekarza to powiedzieli że nie ma takiej opcji jak operacja i że tylko basen i siłka mi pomoże . Co do odwagi , nie trzeba jej mieć tylko trochę chęci na to żeby tą operację przejść. Wara a gdzie miałeś tą operację i ile zabuliłeś ?

wara
17-08-07, 18:30
nic nie zabulilem co mialem placic podatki place wiec mam operacje :) mialem w szczecinie w zasadzie mialem tam dwie operacje klatki ale to juz dluuugo mowic w klinice dokladnie ale nie pamietam nazwy

jak byles u zwyklego lekarza rodzinnego to sobie daj spokuj z jego radami od razu ci mowie C H U J a wiedza oni idz do specjalisty tak jak ja u mnie tez tak mowili ze pomoze mi to i tamto ale to sciema a za pare lat bedziesz zalowal bo bedziesz mial klate jak to do mnie mowili jak by mi ktos kiepa zgasil na klacie

aaa przypomnialem sobie klinika ortopedi dzieciecej radze abys poszedl do specjalisty do takiej kliniki na wizyte i z nim pogadal moze nie masz az tak duzej deformacji klatki i az tak tego nie widac

pozdr.

wiewior111
12-04-08, 15:26
siema mam pytanie cz jak mam zapadnieta klatke to pompki mi pomoga??? bo chodze na silke i widac rezultaty ale wiadomo ze porobilo sie by cos zeby tez pomoglo jak na silce nie jestem!! z gory dzieki!! pzdr

bartocha91
20-06-09, 21:40
Mama zapadnieta klate tak srednio i moje pytanie jest czy siłownia choc czesciowo pomorze mi ja wyprostowac?? bo nie wiem co już z tym robic i jak cwiczyc zeby była w miare prosta mam nadzieje ze ktos mi cos konkretnego doradzi z góry dzieki

Strielok
20-06-09, 21:48
Jeśli zaczynasz ćwiczyć to najlepszy na początek będzie trening obwodowy (na jednej sesji treningowej ćwiczysz każdą partie mięśniową po trochu) Potem możesz popatrzeć po forum, na pewno znajdziesz plan treningowy, który będzie Ci odpowiadał, i obciążenia już sobie dostosujesz. Jeśli chodzi o zapadniętą klatkę to powinna się wyrównać jeśli położysz trochę większy nacisk na klatę niż na inne partie. Nie jestem znawcą ale wydaje mi się, ze tak właśnie będzie. Sukcesów i pozdrawiam.

Jakim cudem ty chcesz źle zrośnięty mostek wyprostować ? :errf: Jak operacja to najlepiej w Szczecinie. No i jeszcze trzeba być odpowiednio młodym, żeby przerobili klatę.

KowalX
20-06-09, 21:51
W ogóle to powinieneś iść do lekarza najlepiej sportowego i doradzić się czy możesz ćwiczyć bez żadnych przeciwwskazań.

Voice666
21-06-09, 00:05
nie wiem czy jakos to dokladnie bylo ale jak cwiczysz wiecej niz 90 minut albo 100 minut to wydziela sie cos w organizmie i blokuje to wydzielanie sie testosteronu a to nie jest zbyt dobrze dla miesni moglbys spalic emisnie jak bys cwiczyl codziennie to smao po 3 godzinny przez kilka tygodni
To coś ty chyba kortyzol he he
NA zapadniętą klatę to na chłopski rozum jakaś masówka może fbw,ale głowy nie dam sobie uciąć. Z tego co wiem to jest to uwarunkowane genetycznie, popraw mnie jeśli się mylę., więc masuj... tylko z głową. W podwieszonych tematach w działach trening i dieta masz co i jak skorzystaj z wiedzy w nich zawartej.

Villain_In_Black
22-06-09, 01:03
uważam że solidny plan na masę by był dobry. Przykładowo zamiast próbować swoich sił "a czy uda mi się chociaż raz wycisnąć na ławeczce te pare kg więcej" to co wiem że dam radę ewentualnie na końcowe serie podwyższał jakimś ciężarem katował 12-8 powtórzeń (np. 12 x 45 kg, 12 x 45 kg, 10 x 47,5 kg, 10 x 47,5 kg)- taki przykład zwykły O