PDA

Zobacz pełną wersję : Cwiczenia codziennie po troche, czy co jakiś czas dużo.Cała litania o mnie, radzcie



milosc309
10-08-07, 23:00
Cwicze sobie tak jakiś rok, specjalnych efektów nie mam ale nie zamierzam przestać bo już się do tego przyzwyczaiłem, choć czasem mam dłuższe przerwy.
Teraz mam jedną z przerw już prawie dwa miesiące !! nie cwicze chyba że tam sobie od czasu do czasu pare pompek czy brzuszków zrobie.

Zastanawiam się teraz, czy powodem moich marnych efektów nie jest czasem trening.
Dodam że nie mam dostępu do żadnej siłowni ani sprzętu typu hantli i staram się ćwiczyć domowymi sposobami.
Np podnosząc coś cieżkiego zamiast hantla.
Zawsze głównie skupiałem się na brzuchu, od robienia jakichś 15-30 doszłem do robienia troche ponad 100 w dodatku bardzo technicznie opuszczająć się tak żeby dotykać równomiernie głową jak i plecami zmieni.
Mniejsza o to ostatnio wziołem się bardziej za pompki robie około 20pompek tak 5 razy z przerwami po około 6min (nie wiem czy to dobry wynik sami ocencie)
Ale teraz przerzuciłem się bardziej na codziennie np po 20 pompek 2serie odstęp około 5min
Teraz powiedzicie czy lepiej jest robić codziennie tak po 2 werje 20 pompek i z czasem zwiększać czy co np 3-4 tak jak napisałem tam ?
Osoboście wolał bym robić coś codzinnie bo naprawdę wpadło mi to już tak w dzienny rozkład dnia że aż źle się czuje nie potrenować heh
Tak samo z brzuszkami czy dorze jest robić codzinnie po te około 100brzuszków.
Jakie jeszcze zalecacie ćwiczenia żebym nie stał w miejscu, oczywiście zawsze sobie jeszcze coś tam sam wymyślam, ale może znacie jakies konkretne.
Aha dodam jeszcze żę w maju skończyłem 16lat mam 180cm wzrostu i waże 65KG
Co do wymiarów to 90cm w klacie 30cm napietybiceps

lo3
10-08-07, 23:32
Zacznijmy od tego do czego chcesz dojśc? Zacznijmy od pompek. Jeśli ćwiczysz pompki od dawna i robisz zawsze takie same serie to jest błąd. Z biegiem czasu powinno się zwiększac serie, ponieważ mięśnie przyzwyczajają się do wysiłku i nie reagują jak kiedys. Osobiście to ja robie pomiędzy pompkami przerwy 1.30 minutowe. A brzuch hmm... moim zdaniem powinieneś zrobić około 2-3 serie do oporu, z przerwami do 35 sekund. Radze poczytać sobie o treningu domatowa (o ile sie nie myle powinien być gdzieć na forum). Pisałeś, że podnosisz różne rzeczy jakie to są rzeczy?

milosc309
11-08-07, 00:03
Do czego chce dojść...dobrze by było troche przybrać na masie i mieć ładną klatke z dobrze wyrzeźbionym brzuchem.
Nie kładne tak bardzo nacisku na siłe, choć ją także bym chciał zwiększyć
Co do tego czy robie pompki tak non stop to nie, pompki w ten sposób 5 razy po 20 robie moze z 5 serie z długimmmmiii przerwami np raz na tydzień
Wcześniej robiłem po 15 tak po dwie serie codziennie, ogólnie to bardzo mieszam te wszytkie możliwości.
Hmm co do przerw rozumiem że nie dobrze jest robić tak długich ?
Najgorsze jest to że te przerwy zdażają mi się na prawdę przeróżne.
Kilka razy byłem tak zmęczony że ostatnią serie nie robiłem po 6 min a 10 !! :neutral:

Co do brzucha to wyjdzie jakies 200 pompek jeśli przerwa bedzie wynosic około 30sec, ogólnie to z brzuchem nie mam aż tak dużego problemu tak samo z innymi partiami ciała, najgorzej jest biceps i klatka

A co do rzeczy to np kawałek belki około 3KG heh ktoś na fourm też kiedyś proponował żeby do plecaka nałądować książek i podnosić jako hatnel, no i co ? spróbowałem.
Wychodziły w ten sposób około 3 serie po 20 podniesień albo 2 serie po 40, nie wiem jak lepiej.....

Aha no i z dietą jest u mnie krucho szczególnie, że nie mam dużo czasu na robienie sobie potraf zawartych tutaj w dietach.
Stać mnie natomiast na np 2 jogurty jogobella dziennie i pare przysmaków, myśle że można by było zamienić to na coś innego.

lo3
11-08-07, 00:32
Biceps, triceps, klatka ... ja jednak proponowałbym zapisać się na siłownie jeśli masz możliwośc, albo załatw sobie sztange, hantle i kilka cięzarków. Patrzyłeś trening domatora? http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm

milosc309
11-08-07, 13:48
Właśnie się zainteresowałem tą siłownią a dokładnie karnetem na nią, choć wolał bym sobie w domowym zaciszu poćwiczyć także, choć troche.

I teraz pytanie jaką intensywność wybrać bo są to karnety na miesiąc np.
4 wejscia
8 wejść
12 wejść
Jak wiadomo troche tego miesiąca już mineło, więc teraz pytanie na ile ten karnet wejść, oczywiście jak się już zapisze to na pewno będe chodził, więc jeśli to nie przeszkadza w niczym to moge nawet 12 wejść wziąść do konca tego miesiąca.

Dodam że chodzilem jakiś czas już jakieś półtora rok temu na siłownie wiec wiem co i jak i na pewno się nie zniechęce.

milosc309
11-08-07, 14:17
ehh nie moge już tamtej wiadomości zedytować.
A chciałem dodać że najbardziej interesuje mnie to z jaką maksymalną intensywnością mógł bym ćwiczyć codziennie (chodzi mi o pompki brzuszki itp).
Ewentualnie tam co pare dni mógł bym ćwiczyć bardziej intensywnie.

Oczywiście robił bym przerwy w tych treningach np dwa dni 2 po całym tygodniu ćwicznień lub coś w tym rodzaju.

yanek902
11-08-07, 14:18
wez sobie 12 wejsc kup i chodz 3 razy w tygodniu uluz sobie diete albo poczytaj w dziale dieta i dobry trening i nie ma bata zebys nie wybyczał xDxDxD

milosc309
12-08-07, 16:34
A co do ćwiczeń domowych to macie jakiś propozycję, bo nie wiem od kiedy załatwie tą siłownie, i czy w ogóle załatwie, w dodatku przyglądajac sie tak dzisiaj sobie zauwżylem że sie zrobiłem wąski na całej szerokości tułowaia, widać ta dwumiesieczna przerwa mi nie służy.
No nic na razie czeka na jakieś rady.
A co do tego co dałeś w linku to czytałem.
ale nadal mam pytanie co z tą intensywności itp...

dexter
13-08-07, 22:46
brzuszki mozesz robic codziennie
pompki rób 2 razy w tyg
podciąganie na drązku ( jeżeli masz ) to raz albo 2 razy w tyg

milosc309
13-08-07, 23:17
brzuszki mozesz robic codziennie
pompki rób 2 razy w tyg
podciąganie na drązku ( jeżeli masz ) to raz albo 2 razy w tyg

A jak z łapą, czy to koliduje z innymi ćwiczeniami ?

To bym robił tak np w poniedziałek pompki, później w czwartek i niedziele, (czyli z odstępami po dwa dni, łatwiej było by mi się dostosować)
Aha mówiąc pompki mam na myśli także takie http://images20.fotosik.pl/46/4d69d6fd1a1fcf55.jpg (z tym że ja akurat nie mam podpartych nóg bo nie mam o co)

Tylko teraz jak z tymi ćwiczeniami na biceps robie je klasycznie około 20podniesień 5seri z przerwami 2min ciężar około 5GK

Później podnoszenie na wyprost, około 3GK (na przeciw siebie ręka rozprostowana i do góry) 4serie po 30razy (ale coś za łatwo mi to idzie chyba zwiększe)

Nie wiem jak to zaimpletować do tego planu treningowego.

No a z siłowni na razie nici bo prawdopodobnie jeszcze z tydzień dwa bedzie remont.
Oczywiście rozumiem że jeśli zaczoł bym chodzić na siłownie, to te domowe ćwiczenia już sobie darować ?

ubermas
13-08-07, 23:19
No ciwczac na silowni nie ma juz potrzeby, a raczej sesnu katowac ise jeszcze w domu. DObry trening i dieta to droga do sukcesu... i tyle