PDA

Zobacz pełną wersję : klata czy dobrze??



browar11
10-08-07, 14:34
Zawsze na klate robie około 10 seri(nie wiecej) po 8 powtórzeń, 4 serie robie na płaskiej ławeczce a później zmieniam kąt nachylenia. Zaczynam od małego cieżaru ale staram się go zwiekszac. Czy to dobry trening na klate?? Dodam że klate trenuje co 2 dzień i do tego dochodzą jeszcze rozpiętki

Razer
10-08-07, 14:57
wiadomo, ze zle. Klatka piersiowa nalezy do duzych parti miesniowych, cwiczy sie raz w tygodniu. Najlepiej jak ktos ci rozpisze plan treningowy. 2 dni nie mozesz cwiczyc, spalisz miesnie i nic ci nie urosnie.

browar11
10-08-07, 17:31
Ja pi**dole! Dobrze że znalazłem ta strona! Ja co 2 dzień napieprzam jak porąbany na wszystkie partie mięśni i bardzo jestem zdziwiony że nie ma efektów:( Już ułożyłem plan na mase dla siebie, tzn znalazłem tylko troszke go zmieniłem:) Raz w tygodniu wystarczy ćwiczyć klate?? Tym bardziej że moja jest przyzwyczajona do ćwiczenia co 2 dzień??!!

Wilku33
10-08-07, 17:55
twoja nie jest przyzwyczajona tylko przepalona, ja bym zrobił na twoim miejscu jakas przerwe na regeneracje

MhL
10-08-07, 18:45
ja takze cwiczylem co 2 dzien klatke, i nabawilem sie kontuzji, przez tydzien niemoglem ruszac lewa reka.

Zmienilem plan i jest OK

Razer
10-08-07, 20:40
Słuchajcie, kazdy miesien wymaga regeneracji. Dlatego robi sie odstepy aby miesnie odpoczely. Trzeba najpierw poznac struktore. Miesien rosnie poniewaz, wlukna pekaja a po regeneracji staja sie wieksze i twarde. u ciebie to co w noc sie zregenerowalo, odrazu rozwaliles na drugi dzien :)
Napisz do kogos kto sie na tym zna, bo sadzac po twoim wczesniejszym planie sadze, ze jestes poczatkujacy :)

browar11
10-08-07, 22:25
ćwicze tak 8 miesięcy!! nie żartuje, na serio, tylko że ja zawsze myślałem że im wiecej tym lepiej. Dam se tydzień spokoju, poszukałem na necie planów, poczytałem i znalazłem odpowiedni do mnie:) dzieki panowie za rade

browar11
10-08-07, 22:28
acha mam jeszcze pytanie! Czy takie czeste ćwiczenie może być przyczyną tego że przestałem rosnąć?? W ciągu 6 miesięcy zmniejszyłem sie o 1 cm:(

milosc309
10-08-07, 23:12
acha mam jeszcze pytanie! Czy takie czeste ćwiczenie może być przyczyną tego że przestałem rosnąć?? W ciągu 6 miesięcy zmniejszyłem sie o 1 cm:(

No chyba troszeczke przesadziłeś, pewnie ma to tam jakiś wpływ ale nie aż taki, no i to też chyba zależy ile masz lat.

lo3
10-08-07, 23:36
Częste ćwiczenia myślę, że Ci nie zaszkodziły. Z tego co słyszałem częste ćwiczenia które obciążają kręgosłup u ludzi w młodym wieku np: Martwy ciąd, przysiady powodują iż kości twardnieją i się dalej nie rośnie, ale nie maleje Nawiasem mowiąc to Michael S. (formuła1) podczas swojej kariery na torac zmalał 4 cm =)

browar11
11-08-07, 16:19
We wrześniu skoncze 17 lat. Tydzień odpoczynku wystarczy?? Ja musze przyznać że na klate to mi urosła ale reszta marnie wygląda:( i to mnie właśnie dziwiło