PDA

Zobacz pełną wersję : ten sam skutek?



crazyanka
06-08-07, 19:34
Utrata 1 kg tłuszczu tygodniowo oznacza niedobór 7000 kcal w stosunku do potrzeb organizmu. Jeśli zaplanujemy chudnięcie 1 kg tygodniowo należałoby spożywać codziennie 1000 kcal mniej.
A jeśli bedzimy spalać codziennie dzięki aktywności fizycznej 1000kcal to da to ten sam skutek?

pw
06-08-07, 19:45
Tak, ale lepsze aeroby niż głodówka. Da te same efekty jeśli chodzi o chudnięcie a inne jeśli chodzi o aspekt zdrowotny

lucko89
07-08-07, 18:18
ja mam niedobor kalorii ok 1500-1700

dziennie spozywam ok.500-800
a stosuje redukcje i cwicze na silce

crazyanka
09-08-07, 16:09
czyli może być ze bez jakieś restrykcyjnej diety (wiadomo brak słodyczy, fastfoodow itd, ale bez głodzenia) i tylko dzięki większej dawce ruchu zbije jeszcze z 3-4kg? chyba więcej ruchu = więcej spalonych kalorii.

pw
09-08-07, 17:28
crayzanka, dieta musi być, ale nie ważne ile będziesz się poruszała, czy będziesz siedziała w fotelu, skakała musi być ujemny bilans, bez niego nic nie spalisz.

Lucko ładnie popalisz mięśni na takiej diecie, a po diecie jak zreobisz masę ładnie się przytłuścisz co sięrówna teraz źle robisz, ttracisz mięśnie wraz z tłuszczem, a jak zrobisz masę zdobędziesz tłuszcz. Pomyśl o tym

crazyanka
09-08-07, 18:51
Moja dieta wyglądała tak ze odstawiałam słodycze i ponad 15 kg zeszło błyskawicznie. Mi chodzi o żeby dostarczyć troszkę więcej kalorii jesli chodzi o jedzenie a spalic to wiekszym wysilkiem fizycznym.

crazyanka
09-08-07, 19:57
Chodzi mi o to. Przykłady wzięte z sufity chodzi po prostu o liczby. Przykładowo. mój organizm normalnie potrzebuje 1000 kalorii chce schudnąć, wiec robie sobie diete i obcinam 100 kalori. Czy to samo można uzyskać przez wysilek fizyczny i po prostu spalic 100kalori dziennie np przez bieganie

pw
09-08-07, 20:29
Dokładnie, aeroby to zwiększanie zapotrzebhowania na skłądniki odżywczę czyli albo robisz\ więcej aerobów i więcej jesz (ale bilans i tak ujemny) albo robisz mniej aerobów i mniej jesz (bilans i tak ujemny) w obydwóch przypadkach schudniesz. Lecz aerobów nie polecam na redukcji, poglądy zmieniłem po przeczytaniu pewnego artykuł :-)

lucko89
10-08-07, 09:17
1.czemu nie polecasz aerobow przy redukcji?
2. czy przy masie mozna wykonywac aeroby?

pw
10-08-07, 12:26
1. Aeroby zwiększają jedynie zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze, czyli to samo będzie jak będziesz mniej jadł i wogóle nie biegał. PO za tym, dług tlenowy jest tak mały że spalanie wkt trwa do 2 godzin, a więc trening interwałowy będzie tu lepszym rozwiązaniem gdzie spalanie mięśni będzie mniejsze i spalanie wkt przez dług tlenowy będzie trwało aż 24 godziny. Jeden kilogram mięśni spala 60kcal a więc pomyśl co lepsze. Aeroby są dobre dla osób bardzo otyłych, bądź z uzależnieniami żywieniowymi które sa w trakcie leczenia i nie mogą na raz odstawić danego produktu, bądź z problemami cholesterolowymi, asteriosklerozą etc.

2. Na to pytanie masz odpowiedź w pt. pierwszym. Aeroby jako przyjemność, nie jako reduktor

Ariellka
10-08-07, 13:35
Pawełku, masz jeszcze ten artykuł?;>

pw
10-08-07, 13:45
Jaki artykułek?> :) Ten o aerobach? Mam go, artryy zapisuje na dysku. Ale nie masz tam więcej napisane niżja tu napisałem, tylko bardziej rozwinięte, i szczegółowo by każdy szarak mógł skumać :)

Ariellka
10-08-07, 13:50
Słonce, wyslij mi na gadu ;)

maggus
10-08-07, 17:15
A mnie trapi coś innego. Pisza ze w czasie krótkiego wysiłku nie chudniemy, ale przecież przy każdej praktycznie czynności spalamy kalorie, wiec w trakcie np krotkiego szybkiego biegu tez. A przecież chodzi oto zeby wiecej kalori spalac niz przyjmowac

pw
10-08-07, 17:26
maggus masz racje, zawsze kalorie się spala, im wysiłek intensywniejszy tym więc kcal leci. Przy redukcji więc zalecane są interwały, mięsn ie się nie palą tak bardzo a kcal dużo idzie z tego
Ziuziu będe na gg to Ci dam :*

maggus
10-08-07, 19:34
czyli krotki ale intensywny wysiłek parę razy dziennie tez może się przyczynić do straty wagi?

pw
10-08-07, 19:44
Tak, ale to zależy jaki wysiłek, czy to będzie strata w tłsuzczu czy w mięśniu

maggus
10-08-07, 19:54
Kiedy dochodzi do spalenia mięśni przy jakim wysilku? Przy bardzo intensywnym? I takim na czczo?

pw
12-08-07, 14:26
Ogólnie d o spalania mięśnia dochodzi gdy w krwiobiegu brak aminokwasów bądź zminimalizowanych ilości glikogenu mięsniowego (oraz wątrobowego). Na czczo są największe ubytki w mięśniu, mimo tego że spalanie wkt jest szybsze (bo mniej glikogenu jest)

crazyanka
12-08-07, 21:32
"Jeśli wysiłek będzie wykonywany krótko, ale bardzo intensywnie, a po nim następować będą częste fazy odpoczynku, wówczas straci on charakter aerobowy. Nie będzie prowadził do spalania zapasów tłuszczowych"
Przeczytałam coś takiego,czy to prawda? według was kalorie spalamy zawsze. W trakcie intensywnego wysiłku tez wiec może doprowadzić do chudneicia gdyz może spowodawac niedobór kalorii w danym dniu i to ze organizm zajrzy do swoich zapasów:D Np taniec moze intensywny a ludzie chudną przecież

pw
12-08-07, 22:19
To zdanie co wkleiłaś, fakt straci on charakter aerobowy. Ale i tak się przyczyni do spalania tłuszczu przez dług tlenowy. Tak samo jest z tańcem