PDA

Zobacz pełną wersję : Odżywki i suplementy a zdrowie



Prezydent_1c
06-08-07, 13:24
Witam, odrazu musze poprosić was o obiektywne spojrzenie na mój temat może i wam (tak jak mi) da do myślenia. Ogólnie chodzi mi o to po co ludzie sięgają po odżywki ? I czy odzywki sa takie do końca "nieszkodliwe" jak każdy producent nam to gwarantuje. Powodują przeciez przyrosty takie do których naturalnie jedząc jest niezwykle cięzko a wielu przypadkach niemożliwe dojście więc czy jest to naturalne i niegrożne dla ludzi ? I już ostatnie i najważniejsze pytanie czy odżywki są ZDROWE ?
PS. zamieszczam coś takiego bo ostatnio przeszedłem długą rozmowe z kolegą z AWF'u na powyższy temat i glutamine i witaminy mam teraz tylko w swoich zasobach :)

Ariellka
06-08-07, 14:31
Ja osobisci nigdy zadnej odzywki nie tego.
Wypowiadam sie z punktu widzenia mojego, jako osoby niewyodzywkowanej ;)
Zdrowe odzywki.. Czy ja wiem. Jakos nie chce mi sie wierzyc, zeby tam zadnej szkodliwej chemi nie bylo.. W tych czasach chemia ejst wszechobecna we wszystkim.. (chyba ze ktos ma swoj wlasny ogrodek)
Naturalne dla nas one to nie są.. To pewne..
Zdrowe.. hm.. zalezy od zdrowia czlowieka, ilosci i jakosci odzywek..
Wprowadzenie ich do diety czesto powoduje zmiany w organizmie..
Czytajac niektore wypowiedzi widze, ze czasem tez pojawiaja sie rozne inne (np. sensacje zoladkowe), kiedy organizm sie przyzwyczaja do nich.. (albo raczej broni sie przed nimi)

A po co siegaja? Tego to ja juz nie wiem, bo jak juz wspomniałam, nie siegam i nie zamierzam siegnąć ..;)

Ja na nie :P

pw
06-08-07, 15:32
Każdy dodatek do diety stosowany nie umiejętnie może doprowadzić do złego zstanu zdrowia, wyrządzić jakąś krzywdę nam.
Suplementy oraz odżywki są uzupełnieniem diety. A czy szkodzą zdrowiu? Nie ale też zależy pod jakim względem pytamy o "odżywkę" bo niestety nie wszystkie odżywki są takie jak pisze na opakowaniu

Prezydent_1c
06-08-07, 15:47
No włąśnie o to mi chodzi że często jesteśmy też oszukiwani co do składu. A co powiecie o "mocnych" stackach ? I o odżywach wśród młodziezy ? Czy to nie jest tak że poprostu ktoś wziął i teraz ktoś młody sięga bo nie widzi bez tego przyrostów i co najgorsze kojarzy siłownie (tutaj nie tylko młodzież) tylko z odżywkami i koksami ?

Punisher
06-08-07, 16:01
No właśnie. Ja staram się patrzeć obiektywnie na tą sprawę. Kupuje sprawdzone produkty. Wiadomo chemia jest, ale tak jak ktoś wyrzej pisał, że wszystko ma chemie. Stosuje odżywki w minimalnych ilościach, dla mnei ten sport nie jest wyścigiem, inni wpiepszają pełno odżywek. Po co im to? Każdy chce jakś wyglądać. Denerwuje mnie, że ludzie coraz częściej się koksują albo sięgają po jakieś mocne odżywki i jak to 1 to szybko zyskują "wysportowaną" (czesto znieksztalcona, pozbawiona proporcji) sylwetke. Wkurza mnie to. Ale dlaczego nie robie tego jezeli mnie to wkurza? Bo mysle sobie inaczej: oni bardzo szybko po to siegaja, szybko rosna, a to nie jest zdrowe dla nich. Ja patrze na swiat jak bedzie za pare albo parenascie lat. To ja bede chodzil, o wlasnych silach, a oni ... Jednak temat ma dotyczyc suplementow glownie, a doszly nas odstepstwa. Wiec sa odzywki ktore maja ukryte substancje, zatuszowane. W dzisiejszych czasach nie policzy sie rzeczy oszukanych, zatuszowanych. Swiat idzie na reke i np odzywki w USA maja inne sklady, ktore sa w innych krajach nielegalne. Patrzac na sytuacje w Polsce i na ludzi uwazam ze to jest ok, jezeli sie wlasciwie stosuje (szczegolnie ludzie mlodzi[a ja sam jestem mlody:p]) Wiec czy to jest zdrowe czy nie, to posrednio zalezy od nas samych.

Ariellka
06-08-07, 16:08
Ad.. ciekawa jestem jak wygladaja na starsze lata Ci ludzie po ostrych treningach i ostrych odzywkach, oczywiscie po ich odstawieniu ..
Sflaczałe miesnie to wiadomo..

Punisher
06-08-07, 16:11
Ad.. ciekawa jestem jak wygladaja na starsze lata Ci ludzie po ostrych treningach i ostrych odzywkach, oczywiscie po ich odstawieniu ..
Sflaczałe miesnie to wiadomo..
Mówi się trudno. Coś kosztem czegoś.
Organizm się przyzwyczaja do sposobu życia pod każdym względem, a gdy to jest niepotrzebne, to zostanie zaniedbane.

Ariellka
06-08-07, 16:19
http://www.***.pl/Czy_od%C5%BCywki_s%C4%85_zdrowe__:P-t221869.html

wrzucam linka z forum gdzie rozgorzała rozmowa na ten temat :))
milego czytania (;

Ariellka
06-08-07, 16:20
http ://www.***.pl/Czy_od%C5%BCywki_s%C4%85_zdrowe__:P-t221869.html

hm.. nie wszeld link.
Bez spacji wpiszcie w.w i bedzie okej:)

pw
06-08-07, 16:29
Niestety wszystko jest na chemię, a jeśli chodzi o mocne stacki to one mają poprostu więcej jakiejś substancji zdobytej przez mikro/makrofiltrację czy jakiś inny sposób pozyskiwania

Punisher
06-08-07, 16:31
Arielka pewnie jest cenzura, bo nie mozna wrzucac linkow do konkurencji.

Ariellka
06-08-07, 16:46
Scheisse.
*** w meijsce gwiazdek i bedzie miodzio :)

Przepraszam za złamanie regulaminu..;>

Ariellka
06-08-07, 16:46
s
f
d
;p

Prezydent_1c
06-08-07, 18:06
arielka tam własnie są już wyłącznie ludzie którzy o zdrowie nie dbają bo śmiać się nie ma z czego ... A po ich wypowiedziach jakie przeczytałem jeszcze bardziej sie zraziłem do tego i chyba glutamine zaraz wyrzuce ^^ Przy witaminach pozostane tylko :P Piszcie u nas to może też dyskucja rozgorzeje ;)

pw
06-08-07, 19:17
Prezydent to jak będiesz chciał ją już wyrzucić to poweidz to dam Ci dane wyślesz na koszt odbiorcy xD

A co do odżywek są zdrowe, umiejętnie stosowane nie zagrażają zdrowiu

AdRiAn
06-08-07, 19:27
faktem jest ze u niektorych osob kreatyna powoduje nudnosci, ( nieraz bole brzucha ), spotkalem sie z tym, ze wyskakuja niektorym pryszcze na barkach i plecach ale to wszystko jest do zaaakceptowania. W pierwszych dwoch przypadkach nalezy tylko zmienic dawke stosowania, w ostatnim zakupic Chrom lub inny preparat na pryszcze.

co do innych : takich jak aminokwasy, glutamina, bialko, gainery itp to sa calkowicie nieszkodliwe i powiem z czystym sumieniem - dobre stosowanie tych odzywek/supli nie jest w zadnym wypadku szkodliwe.

posluze sie nawet przykladem kiedy to odzywka bialkowa jest lepszym wyjsciem niz jedzenie. Chodzi tu o ser bialy ( twarog ) na noc.
Wiadomo, ze na dluzsza mete jedzenie ( regularne ) twarogu powoduje szereg skutkow ubocznych wiec warto czasami zastapic je odzywka.

Oczywiscie w innych wypadkach normalne posilki sa lepszym wyjsciem.

Ale jest to temat rzeka, moznaby napisac artykul na ten temat na wiele stron.

Ariellka
06-08-07, 20:06
No co, ja wam tylko linka podałam.. xD
Sama przeczytałam 1 strone z tamtego forum:))

Pw... zdrajcooo!!!;> Ja Ci kurde dam..

A co do odzywek, mozliwe ze moje nastawienie to kwestia wychowania, ze wszystko co 'sztuczne' (jak nazywam odzywki, sterydy etc.) to fej.

pw
06-08-07, 20:43
Arrielka :* też kiedyś mówiłem odżywki fee to chemia xD
A jeśli chodzi o twaróg powoduje opuchliznę stawów, twaróg jeśłi patrzymy na zdrowie powinno się jeść co drugi dzień max200g

Prezydent_1c
07-08-07, 12:03
Ok. A wiecie że jest taka choroba (nie pamietam teraz nazwy) ogólnie chodzi o problemy z żołądkiem i wątrobą właśnie po braniu białka gainerów itp. że człowek po zaprzestaniu ćwiczeń tyje b.szybko ... Osobiście widziałem przykład i nieciekawie wyglądają rozstępy :/ A co sądzicie o tym że odżywki są oparte na sterydach ? lub jakiś pochodnych ? Przecież np.stacki powodują takie przyrosty że napewno naturalnie i przy idealnej diecie nie dało by sie tego zrobić więc chyba nie zbyt zdrowe ?

pw
07-08-07, 13:06
doping to leki, prohormony i wszystkie pierółki, dozywki i suple mają naturalne substancje które po podaniu mają jakieś funkcję do spełnienia, każdy oganizm inaczej reaguje na daną substancję, są tafcy któzy nie mogą brać białek np. z purynami bo mają tego typu dolegliwości, odżywki i suple obciążają wątrobę, sama dieta bez nich obciąża dwukrotnie nerki. A o tym co Ty piszesz pierwszy raz słyszę

Prezydent_1c
07-08-07, 17:59
Ja też nie wierzyłem i słyszałem o tym 1 raz ale studentom medycyny trudno jest się długo opierać i mi udowodnili ...

pw
07-08-07, 18:38
Podaj nazwę tej choroby

SEBAN
07-08-07, 21:49
Ad.. ciekawa jestem jak wygladaja na starsze lata Ci ludzie po ostrych treningach i ostrych odzywkach, oczywiscie po ich odstawieniu ..
Sflaczałe miesnie to wiadomo..

Radze ci dziewczynko troche poczytac,bo chyba nie wiesz o czym mówisz.

Aha tylko jedno jeszcze - spójrz na Arniego Schwarzenegera,sfłaczal po zakończeniu kariery?????

Pozdro dla Arielki!!!!

pw
07-08-07, 22:03
<zazdrosny>

Ariellka
07-08-07, 22:57
On ma dopiero 60 l. wcale nie jest stary..! ;|

Powiedz mi, jaks taki madry gdzieś widział jego aktualne zdjecia jesli chodzi o wyglad pod garniaczkiem? Wiekszość jego zdjęć jest z dawnych lat. Nie masz pewnosci co do tego jak wyglada pod tym wszystkim teraz. !

Poza tym nie mowie tu o ludziach tego typu, ze do konca trzymaja sie diety i cośtam dalej trenuja czyli np. Arniego. Chociaz, po tym eleganckim strojem wyglada zapewne troche inaczej niz dawniej .. (jak wspomnialam wyzej)

Pisza tamtego posta mialam na mysli ludzi, ktorzy kompletnie rezygnują z jakiegokolwiek ruchu i diety.
Czaisz czaczę?

pw
08-08-07, 02:05
Ariellka każdemu na starość mięśnie falczeją, Ci co trenują/trenowali mają ładniejszy wyglądć

Ariellka
08-08-07, 11:21
Ale ja mysle co pozatym, jakei zmiany w organizmie. nie na zewnatrz <figielek>

pw
08-08-07, 11:22
Lepsze niżu dziadka nie ćwicząceo za małolata

ogrodnik
06-09-07, 11:35
a jak myslicie na cyklu rybozy+kreatyna+tauryna+glutamina+hmb+bialko+witam iny+dieta na mase bede musial szukac dawcy nerek?

ps; najlepiej widac jak sie trzyma sylwester! juz mu chyba 60 wybila dawno a w rockim 6(chyba) wygladal b.dobrze

wara
06-09-07, 15:21
bo wali ciagle hormon wzrostu :)

dexter
06-09-07, 19:31
widziałem niedawno w telewizji Arnolda bez koszulki na plaży, niestety oponka i te sprawy były widoczne...