PDA

Zobacz pełną wersję : Cała prawda o solarium



fishe
27-04-06, 22:07
Cała prawda o solarium

Solaria cieszą się coraz większą popularnością, a to za sprawą ludzi, którzy coraz bardziej o siebie dbają... Brak zaufania do samoopalaczy, niekorzystne warunki klimatyczne (zbyt długa zima) oraz wzrost popularności fitness, to wszystko sprawia że coraz więcej pań chodzi do solarium. Rozsądne korzystanie z solarium sprawia, że człowiek odpręża się zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Wizyty te sprzyjają urodzie i pomagają w pozbyciu się wielu dręczących nas kompleksów.
Z drugiej zaś strony niektórzy twierdzą, że promienie UVA wnikając w skórę mogą uszkodzić tkankę, mogą być przyczyną wysuszania się jej i starzenia. Najgorsze mimo to są pogłoski że promieniowanie UVA może być przyczyną pojawiania się raka! - sposobem na to jest korzystanie z solarium z umiarem.

Solarium nie jest wskazane przy:
1. chorobach serca
2. popękanych i rozszerzonych naczyniach krwionośnych
3. zaburzeniach hormonalnych (zaburzenia tarczycy)
4. leczeniu się środkami hormonalnymi
5. ciąży
6. trądziku różowatym
7. skłonności do przebarwień skóry
8. w czasie zarzywania antybiotyków, leków przciwcukrzycowych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych
9. nowotworach złośliwych
10. cukrzycy
11. padaczce
12. gruźlicy

Solarium pomaga przy:
1. chorobach górnych dróg oddechowych
2. długo gojących się ranach
3. trądziku pospolitym, owrzodzeniach skóry
4. łuszczycy
5. stanach rekonwalescencji

Promieniowanie UV przyczynia się do:
1. większego wytwarzania melaniny odpowiadającej za brązowy kolor skóry
2. wytwarzania witaminy D3, która zapobiega krzywicy
3. unormowania przemiany materii
4. większej aktywności gruczołów wytwarzających hormony
5. lepszego ukrwienia skóry
6. efektywniejszego wykorzystania tlenu przez płuca

Â?ródło: "Kulturystyka i fitness - Sport dla wszystkich" - marzec 2004

MADOX
28-04-06, 06:08
ja chodzilemi bede chodzil na solarium bo kiedys tam pracowalem a terz mam darmowe a co do wlasciwosci i minusow to ja by popatzec to wszystko nam szkodz

fishe
28-04-06, 14:08
ale tu jest tylko napisane dla kogo skodzi bardziej a dla kogo nie wiadomo najlepiej po sobie zobaczyc czy ci szkodzi czy nie jak juz byles i ci to nie zaszkodzilo to chodz dalej

pakernia.pl
28-04-06, 16:16
za plu trzeba dopisać jeszcze dzialanie p/depresyjne, dlatego taka moda na solarki w Skandynawii...
Co do leczenia trądzika zdania uczonych są podzielone :lol: ale generalnie jest tak jak z opalaniem na slońcu... na jakiś czas pomaga, trądzik się chowa... ale trochę czasu i pojawia się jeszcze bardziej :twisted: wydaje mi się, że wystarczy zapobiec zbytniemu wysuszeniu skóry i będzie git :mrgreen:

pakernia.pl
28-04-06, 16:16
za plu trzeba dopisać jeszcze dzialanie p/depresyjne, dlatego taka moda na solarki w Skandynawii...
Co do leczenia trądzika zdania uczonych są podzielone :lol: ale generalnie jest tak jak z opalaniem na slońcu... na jakiś czas pomaga, trądzik się chowa... ale trochę czasu i pojawia się jeszcze bardziej :twisted: wydaje mi się, że wystarczy zapobiec zbytniemu wysuszeniu skóry i będzie git :mrgreen:

MADOX
28-04-06, 22:22
solarium daje ladniejszy wyglad jesli jestes lepiej opalony to twoje miesie sa lepiej wyeksponowane wiadomo ze szkodzi ale jest dobrym wynalazkiem oczywiscie bez zadnej przesady bo jak pracowalem na solarce to byly takie osoby co chodzily co 2 dzien na 10 min a po miesiacu mieli spalone cialo a skora zchodzila po kazdym opalaniu

fishe
29-04-06, 08:53
o 2 dzien na 10 min to juz przesada co za duzo to nie zdrowo

MADOX
01-05-06, 00:28
przesada to malo powiedziane to juz jest choroba mozna sie popalac ale z glowa a nie

MarekM
03-05-06, 11:38
nie ma to jak naturalna sylwetka!!!:)

sylwka
18-06-06, 16:15
Moje zdanie jest takie, ze solarium jest lepsze, ze wzgledu na to, ze mozna byc opalonym nawet zima. I mozna sie rownomiernie opalic.. Ale jak widze laski z mojej szkoly, ktore nawet latem chodza na solarke, to mi sie niedobrze robi.. Niektore to chyba nie widza, że ich kolor skory nie współgra z kolorem wlosow.. :))

mika
15-02-07, 16:22
Z tym kolorem włosów a skórą bywa różnie...
Ja naprzykład bardzo dobrze i szybko się opalam mimo że mam jasne włosy.Powiedziałabym lepiej niż niejedni z ciemnymi włosami. Ludzie często mówią że przesadziłam ze słońcem czy solarium ale tak w rzeczywistości nie jest. W temacie Poznajmy się w Hydeparku dałam swoje zdjęcie na którym jestem trochę spalona ale to i tak luzik. Potem byłam wręcz brązowa.
Co do solarium uważam że jest to dobry pomysł, szczególnie w zimę. Mi pomaga się odprężyć i naprawdę czuję się po nim lepiej, zwłaszcza na następny dzień.
Pozdrawiam

grzesiek k
16-02-07, 20:00
za ras lukam na twoje foto

daniels51
17-02-07, 00:42
z tym solarium jest jak z innymi rzeczami sa ludzi ktorzy za chodzeniem na solarium i sa tacy którzy sa jej przeciwni, wybór nalezy do ciebie, tylko nie wolno przesadzac bo to nie mam nic wspolnego z opalaniem i fajnym wygladem to raczej odstrasza

grzesiek k
17-02-07, 13:01
Sory ale nie wiecie ile kosztuje solarium tzn wizyta jedna ??

nefretette
17-02-07, 13:39
to zalezy na jakie solarium sie wybierzesz..
raz zaplacisz 70gr za min (tyle ze lampy do dupy), a gdzie indziej zalacisz 1,70 wystarczy Ci 10 min i jestes opalony jak trzeba :)

sylwka
17-02-07, 14:09
to zalezy na jakie solarium sie wybierzesz..
raz zaplacisz 70gr za min (tyle ze lampy do dupy), a gdzie indziej zalacisz 1,70 wystarczy Ci 10 min i jestes opalony jak trzeba
u mnie za 5minut płaci się 5zł, za 10minut- 9zł. Można też wykupic karnet - za 25minut płacisz 20zł. Lampy są Turbo ;)
a z tym opalaniem się, to też zależy od tej karnacji ;) jak pójdziesz pierwszy raz, to pan/pani, który/a obsługuje, każe Ci wejść na 5minut (jeśli masz jasną karnację - tak było w moim przypadku :))

mika
17-02-07, 16:47
Ja płacę 90 zł za 100 min. Chodzę 2 razy w tygodniu na 10 min. i jest o.k.

grzesiek k
17-02-07, 17:36
E no nie tak tragicznie ja myślałem że z30zł za 10 min muszę się kiedyś wybrać na 100%

mika
17-02-07, 18:11
Grzesiek k -kup sobie karnet-bardziej się opłaca i możesz się opalić, bo po jednym razie to raczej nie bardzo.
:grin:

grzesiek k
18-02-07, 11:41
Ta jak wspomniałem wcześniej kiedyś muszę się wybrać

Robalo
18-02-07, 11:56
Ja też musze sie kiedys wybrać dziewczyna mnie namawia :P ale jakoś nie chciałem zabardzo chociaż ona zajebiscie wyglada fajna opalenizna w zime :D

RuGbY
18-02-07, 17:04
Ja i tak mam ciemną cerę, nawet w zime wygladam na opalonego :grin:

sylwka
18-02-07, 17:47
Ja i tak mam ciemną cerę, nawet w zime wygladam na opalonego :grin:
szczęściarz ;]

daniels51
18-02-07, 21:22
mozna powiedziec ze masz darmowe solarium i to na zawsze :grin:

rocky_balboa
19-02-07, 15:40
ja i tak nie lubie jak ktos chodzi do solarium(panowie ;]) u niektórych to komicznie wygląda ;p

a łuu !!
21-02-07, 00:53
Solarium, ... pójdzie, kto chce :roll: (odkrywcze :lol: )
Ja zawsze do tego byłem nastawiony sceptycznie, zresztą nigdy nie musiałbym korzystać, bo mam elegancki kolor skóry przez cały rok.
Celem solarium było wyeliminowanie promieniowania UVB(szkodliwe w chuj) i jednoczesne wzmocnienie promieniowania UVA(te też :wink: - w tak dużych dawkach). Negatywnych efektów chodzenia na solarium raczej nie ma co szukać teraz, one wyjdą, ale dopiero, jak się ma 40 lat. UVA są falami krótszymi od UVB i docierają w głębsze warstwy skóry, bardziej ją penetrują i wyrządzają niestety duże szkody. Uważam, że najgorszą z nich jest degradacja, rozbijanie, składających się z III stopni, włókien kolagenowych. Na starość( :razz: ) powoduje to, że skora jest bardzo sztywna, szorstka, ogólnie mówiąc w chuj zjebana.

:wink: