PDA

Zobacz pełną wersję : dieta A owoce i inne produkty



lucko89
02-08-07, 17:19
czy podczas redukcji moge jesc duzo owocow tzn duzo tak ze 4jablka,2 banany,pomarancza na dzien???czy moge podczas redukcji zjesc np:budyn,jakiegos batonika czekoladowego itp???czy moge pic 2szklanki soku pomaranczowego na dzien??kluski np z serem,lazanki,ziemnikai z jajkiem i np szparagowa fasolka ,kukurydze z puszki,pizze??szejka lub koktajl 0% mleka plus banan do tego zmiksowane to razem?????

gdzie moge znalesc jakos tabelke gdzie jest pokazane ile w danym produkcie jest kalorri,ile dany produkt ma bialka.tluszczy,weglowodanow??

prosze o odpowiedz na kazde pytanie z gory dzieki SOG czeka:p

Ariellka
02-08-07, 17:52
<lol2> jaka precyzja i dokładnosc..<lol2>

http://www.female.pl/tabela.php3
bitte ^^.
1. Owoce mają sporo węgli, lepiej an nie uwazac.. Szczegolnie przy redukcji.
2.Jak nie mozesz wytrzymac, to zjedz, ale nie duzo, mini, mini..
3.Soki maja to samo co owoce, w ch. węgli i jescze wiecej chemi..
4.Nie polecam w czasie redukcji<lol2>
5.Szejk-feee!! mleko.. Hm. ;>
'Ze względu na unikalny skład i wysokie walory dietetyczne, żywieniowcy na całym świecie zalecają śpożywanie mleka i przetworów mlecznych. Chodzi tu nie tylko o dostarczenie do organizmu podstawowych składników odżywczych, ale o udokumentowanie, wszechstronnie korzystnych oddziaływań na nasze zdrowie. W porównaniu do innych produktów spożywczych mleko i jego przetwory zawierają sporo wapnia, fosforu, magnezu, cynku, manganu, kolbatu, oraz witamin B - w tym głównie ryboflawiny. Jesli chodzi o wapn, to nabiał jest najlepszym źródłem tego pierwiastka. Warto wiedziec ze najnowsze badania stwierdzają ze wapn pomaga dbac o kondycję naszych kosci a takze pozytywnie wpływa na redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej. Białka mleka ze względu na optymalne proporcje miedzy zawartymi w nich aminokwasami, charakteryzują się wysoką wartością biologiczną. To z nich produkowane są odżywki białkowe. :) Białka serwatki ze względu na szybkie uwalnianie aminokwasów i przyswajanie z przewodu pokarmowego, najlepiej spożywać w okresie okołotreningowym. Kazeina natomiast dzięki powolnemu uwalnianiu aminokwasów do krwiobiegu stanowi silny oręż w walce z katabolizmem nocnym. Kazeina zapewnia nam 7 godzin dopływu kwasów z przewodu pokarmowego do krwi. Składnikiem mleka, na temat którego warto powiedziec trochę wiecej jest tłuszcz. Oczywiscie ogólnie zaleca się ograniczenie tłuszczu w diecie i chodzi głownie o tłuszcz pochodzenia zwierzęcego. Musimy jednak pamiętać, że zdrowa dieta powinna zawierac minimum 25 % kcal pochodzących z tł. zwierzęcych, które optymalnie powinny stanowic 30 % puli tłuszczy w diecie, reszta powinna byc rozbita na tłuszcze omega 3-6-9. Najlepiej jest wybierac produkty mleczne jak najchudsze. Mleko jest doskonałą pożywką dla rozwoju bakterii, stąd mleko prosto od krowy przed spożyciem koniecznie powinno być przegotowane. Wielu kulturystów ogranicza spozycie mleka ze względu na zawartość laktozy. Ostatnio modnym tematem w pismach dietetycznych był wpływ picia mleka oraz wpływ suplementacji diety wapniem na skuteczność odchudzania. Wstępne doniesienia sugerują, ze odpowiednia porcja bogatych w wapn produktów mlecznych moze przyspieszac proces chudnięcia. Mleko wspiera redukcję tkanki tłuszczowej, jednoczesnie zapobiega utracie masy miesniowej.Standardowe racje pokarmowe dla sportowców przewidują ok. 1 l mleka. W wypadku umiarkowanej aktywności fizycznej odpowiednia porcja to 2-3 szklanki.'

Jakieś pytania?;>

lucko89
02-08-07, 19:40
wszystko oki procz tabelki pokazuje tylko ile jest tam tluszczu a nie pokazuje bialka i weglowodanow!!

Ariellka
02-08-07, 19:49
http://tabelekaloryczne.w.interia.pl/a-g.htm

pw
03-08-07, 08:21
Pij soki nie słodzone z małą zawartością węgli, jak dieta redukcyjna to możesz liczyć węgle z owoców i będzie dobrze

LUKI
03-08-07, 21:43
owoce staraj sie jesc tylko do poludnia, i to tez tak z rozwaga, co do batonikow to bez przesady, jezeli trzymasz diete i liczysz kcal to w tym dniu co masz w planach zjesc zjesc batonika to obetnij troche kcal z innych posilkow, takiego batonika to tez najlepiej gdzies w przed poludniowych godzinach, pamietaj liczy sie bilans kcal, mysle ze taki batonik 1/tydzien nie poszkodzi, a wrecz pomoze- chodzi o aspekty psychologiczne

MILAN
04-08-07, 14:00
pizze, słodycze w odstawke, soku nie za dużu, sok BEZ CUKRU, reszta tak jak wyżej, ja popełniłem jeden błąd bo od szklaneczki po treningu zacząłem pić po 1 litrze z wieczora (coprawda bez cukru) no i chyba dlatego zaczeła masa tłuszczowa wolniej spadać, dlatego ważne jest wszystko sobie mniej więcej policzyć i z każdego produktu zdawać sobie sprawe, tak jak owoce wydaje sie, że same witaminy a tu pełno węgli których zwłaszcza trzeba unikać.
Z owoców proponuje brzoskwinie a z soków jabłkowy (bez cukru)
Pzdr

lucko89
04-08-07, 15:05
a dzis na obiadek zjadlem sobie 5 nalesnikow z dzemem to chyba za tak nie zaszkodzi tej diecie redukcyjnej??? a po za tym zjem juz dzis tylkko 1 posilek 2kromki chleba razowego z chuda szynka!!!

Ariellka
04-08-07, 17:37
. . . Nalesniki przy redukcji. Pewnie smazone na grubej warstwie oleju przy nienieskosłodzonym dzemie..

Ja tez bym chciala taka diete redukcyjna.. xD

MILAN
04-08-07, 20:46
na moje oko to sobie odpuść taką diete, nic Ci ona nie da :P Do tego trzeba mieć silną wolę. A to, że raz zjesz coś bardzo kalorycznego a potem sie będziesz głodził to nic nie da.

lucko89
05-08-07, 14:18
sami piszecie ze raz kur... mozna sobie batonika zjesc czy cos takiego a jak zjem raz nalesniki to chyba nic zlego jak caly tydzien sie praktycznie glodze i jem ryz z cyckami a do tego moje zapotrzebowanie kaloryczne powinno wynosic ok. 2500-2700 a codziennie wpieprzam kolo 1500-2000kcal!!

Ariellka
05-08-07, 17:16
Kto wpieprza batoniki, ten wpieprza. Mozna, ale raz za kiedys, albo jak juz to uwzglednic je w diecie jako małą przekaske, gdy ktos nie moze sobie odmowic łakoci.. ale nie jest tu mowa o jakichs snickersach, tylko o czyms lekkim, przynajmniej its!
Im wiecej batonikow wpieprzasz tym bardziej to odbija sie na twoich efektach w treningu. proste.. kazdy pracuje na swoj rachunek. 'Poznaj człowieka po tym co je':P
Zamiast sie 'glodzic', zbilansuj te diete tak zeby ci ona odpowiadała!
Co nie oznacza ze masz sie przez pare dni jak to napisales 'glodzic' a w niedziele wpieprzec ile wlezie.. Bo to bez sens.. Ułóż ją w taki sposob aby nie wbijała ci się w łasustwo.. Tj wlicz tego jednego batonika. Racjonalnie..:)
Dieta ma byc przyjemna i dla ciała i dla ducha ;) Tak, zeby ne kusiło Cie łamanie jej.

lucko89
06-08-07, 13:49
ja licze sobie kalorie w taki sposob
jak produkt ma np. w 100g 350kcal w tym 11g bialka 70g weglowodanow 3g tluszczu to bialko i weglowodany kazdy gram mnoze razy 4 i wychodzi ilosc kalorii a tluscz razy 9 potem to sumuje i mi wychodzi ile dany produkt ma kcal i w ten sposob ukladam diete czy dobrze robie?????

Ariellka
06-08-07, 13:55
Ja wczoraj tak ukladalam, niby metoda dobra, ale wyszla mi dieta zamiast na redukcje to na anoreksje. ..zmarnowałam 3h<lol2> :))
Ale mam nadzieje, ze tobie lepsza wyjdzie;)

lucko89
06-08-07, 14:16
czyli tak moza ukladac??a jest inna metoda??