PDA

Zobacz pełną wersję : witaminy, kiedy?



MILAN
30-07-07, 20:50
Kiedy jest najlepiej spożywać witaminy dla uzupełnienia diety?? rano przed śniadaniem i przed snem bezpośrdnio?

pw
30-07-07, 21:13
Witaminy najlepiej jest brać rano od rano po śniadaniu najlepiej w połączeniu z jakimś owocem i warzywami
Drugą porcję możesz wziąśc na noc bąź wieczorem (co 12 godzin) również przegryzając owocem by polepszyć wchłanianie.
Witamin nie bierz w okolicach treningowych gdyż zmniejszają rozrywalność włókien podczas treningu - czyli zmniejszają przyrost
Ja biorę zawszę rano po posiłku tak jak napisałem, a wieczorem sobie odpuszczam bo nei chce przedawkować a wiem że nie dobór danych witaminek mi nie grozi :) Ewentualnie biorę jeszcze o 19 ale rzadko. Mówiąc boje się o przedawkowanie mówię przede wszystkim o witaminie B6 gdyż przedawkowanie powoduje często nie odwracalne skutki (problemy żołądkowe)

mały huba
30-07-07, 22:41
Generalnie to witaminy bierz po posiłku .Nie ważne czy śniadanie czy nie byle były w posiłku tłuszcze(tak zwany A.D.E.K czyli witaminki które rozpuszczają się w facie i są odpowiedzialne za skórę,mięśnie,kości w tym wchłanialność wapnia). Jeżeli bierzesz witaminki pojedyńczo(np.rutinoscorbin /B6 etc osobno) to rób tak aby witaminki A D E K były po tłuszczach ,reszta rozpuszcza się w wodzie.Natomiast jeśli bierzesz jakieś Vigor,Centrum czy coś z Treca;) to zawsze po posiłku z tłuszczem !!(ja na przykład łykam jedną z porcji po posiłku przedtreningowym wraz z magnezem i mam lepsze samopoczucie oraz nie zdażają mi się już skurcze mięśni-te z tych bolesnych;) )
Ale wybór zawsze zależy od Ciebie.
Pozdrawiam tej.

pw
30-07-07, 23:39
mały huba nie bierz w okolicahc około treningowych - witaminy zapobiegają rozrywaniu się włókien dlatego zmniejszają hipertrofię mięśni.

Działają również antyrodnikowo ale jeszcze nie wiadomo czy ma to jakiś wpływ na rozwój umięśnienia

Witaminki po posiłku tak ale najlepiej rano by uzupełnić zapasy po nocy

mały huba
30-07-07, 23:45
Mówisz ,żebym nie łykał przed tren? Powiedz mi w takim razie która z witamin powoduje efekt trudniejszego rozpadu włókien? Wtedy tej nie będe łykał przed ;) W ogóle o tym wcześniej nie słyszałem ale kurde jak masz info czemu tak się dzieje to z chęcią wysłucham i przyswoję.
Pozdrawiam tej .

MILAN
31-07-07, 00:05
dzienne zapotrzebowanie B6 to 2mg, skoro w carbo jest 1mg, witaminy kolejny 1mg do tego może w posiłkach sie jeszcze trafić cosik to już jest przedawkowanie które może być szkodliwe?

pw
31-07-07, 00:05
Witaminy działają antyrodnikowo a jak wiadomo wolne rodniki niszczą komórki i nei wiadomo czy przez hamowanie powstawanai ich nie przyczyniami się do zmniejszania hipertrofii mięśni - jeszcze nie zbadano :/ Więc lepiej nie brać

A co do ochrony mięśni przed rozrywaniem podczas treningu to nie powiem Ci które mają takie działanie bo niestety nie wiem i nie znalazłem żadnych artykułów w diecie jeszcze na ten temat. Usłyszałem to tylko od kilku "ekspertów" (dzięki którym mniej więcej zawdzięczam posiadaną wiedzę:D) i tego się też trzymam :)

mały huba
31-07-07, 00:31
Hmm no zobaczymy.Zastosować się do tego nie zaszkodzi a może coś to da.
A co do B6 to spokojnie możesz brać te 2 mg jeżeli chcesz trzymać 100% zapotrzebowania;) Ja wychodzę z założenia ,że potrzeba więcej witamin i trzymam poziom na 3,4 razy wyższym niż zalecają opisy na etykiecie.A B6 zjadam jej 10 mg od duuużo miesięcy i żyję,problemów z żołądkiem nie mam.Hardkorem byłoby jakbyś przekroczył to np.10 krotnie czy 20 krotnie ale wtedy musiałbyś brać 20 mg albo 40 w tak raczej nie robisz;)
Pozdrawiam tej.

pw
31-07-07, 00:35
huba wiem o tym :) ale nie chce za dużo jak mi starczy tyle ile biorę, mam na dłużej. Jakbym miał dietę wysoko białkową to co innego

Brian
31-07-07, 11:55
a czy w ogóle wartio inwestowac w witaminy, tzn czy jesli sie ma w miare dorbą diete, to czy kupywac sobie witaminy? kolega kupił soebie supradyn czyli zetaw witamin dla sportowców który zawiera po 300% dziennego zapotrzebowania na poszczególne witaminy!

pw
31-07-07, 14:07
Brian naprawdę warto :)
Witaminy trawią, regulują, budują, odbydowywują, chronią... mają wiele funkcji. Np. bez witaminy b6 nie strawisz białak dlatego przy diecie wysoko białkowej można mieć nei dobór tej witaminy
Tak samo magnez np. buduje mięśnie
Witamina C skórę itp. witaminy są obowiązkowe. Jeszcze pdo względem tym że kulturyści majądwukrotnie większe zapotrrzebowanie na nie

Brian
31-07-07, 22:30
ale jesli np planuje sobie kupic tribusteron, a moge narazie tylko albo to albo to to czy warto kupic tri czy vitaminki a w tym przypadku supradyn?

pw
31-07-07, 22:47
A jaką masz dietę? Jak duży wysiłek, jaki wysiłek?
Spożywasz warzywa?

Jeśli dieta wysokobiałkowa/nie jesz warzyw, owoców

To lepszy będzie supradyn

Zaś jeśli trzymasz dietę optymalną, dostarczas witaminy naturalne z owoców i warzyw myślę że możesz zadowolić się tribusteronem

Gnidek
01-08-07, 11:28
Piszecie ze nie mozna brac witamin przed treningiem to dlaczego najlepsze witaminy"animal pak" trzeba brac przed treningiem jest tak napisane na opakowaniu

pw
01-08-07, 11:34
Może tam masz takie witaminy które nie powodują w/w zmian w organizmie, nie wiem. Ale nie polecam witamin przed jak i po treningu nikomu

Brian
01-08-07, 15:44
moja dieta opiera sie głównie na białkach i troche zaniedbuje witaminy, szczerze to owoce jem bardzo rzadko a warzywa w posiłkach ale chyba nie wystarczajaco, troche witamin itp. mam w gainerze ale tam tez jest tego mało, kupie chyba te witaminy, supradyn chyba jest bardzo dobrym zestawem witamin.

pw
01-08-07, 16:30
Witaminy w białkach, gainerach etc. są to ilości znikome któe przyśpieszają wchłaniania, nie opieraj zapotrzebowania witamin na tych oc sięznajdują w odżywkach