PDA

Zobacz pełną wersję : na cczo?



napoleon
25-07-07, 18:05
Ćwiczę brzuch i robię aeroby. I pytanie czy mam je robić na czczo czy po śniadaniu? Boję się ze jak będę robić je na czczo to spale nie uzyskam mięśni na brzuchu. Słyszałem ze ćwiczenie na czczo powoduje palenie się mięśni. Jak lepiej wykonywać aeroby? Dodam ze na śniadanie jem płatki kukyrydziane

pw
25-07-07, 18:38
lepiej na czczo po wzięciu antykatabolika, aminokwasów

Ariellka
25-07-07, 21:29
Zdecydowanie na czczo. Wtedy spalasz tluszcz ktory juz masz a nie sniadanie (badz inny posilek) ktory sobie przed chwila dostarczyles ;)

Pozatym ja mam cos takiego, ze cwiczenie po posilku tj.aeroby to powoduje u mnie odruch wymiotny etc. Niemiłe uczucie <lol2>:)

Pozdro

pw
26-07-07, 00:33
Ariellka nie tak jak piszesz :)
Po śniadanie napełniają się mięsnie glikogenem, i on jest spalany w pierwszej kolejności. Jak nie zjesz jest go mało, i organizm go oszczędza.
A odruch wymiotny możesz mieć dlatego że przystępujesz do ćwiczeń za nim strawi się posiłek przed treningowy. Krew od razu płynie do mięsni, a pokarm zalega w jelitach powodując kolkę, odruchy wymiotne

Ariellka
26-07-07, 11:36
Mnie sie obiło o uszy, iż
Własnie jak zaczynamy cwiczyc po śniadaniu organizm zamiast wykorzystywać nasz tluszcz w pierwszej kolejnosci wykorzystuje własnie glikogen :-P Co daje mniejsza skuteczność..

Echh.. Kolka? Hmm.. Dawno ne mialam
Nie wywoływać wilka z lasu!