PDA

Zobacz pełną wersję : Mleko



PoLeK
18-07-07, 14:15
Witam. Mam takie pytanko. Czy mleko jest zdrowe?? Bo słyszałem i czytałem że mleko jest niezdrowe bo jest przeznaczone dla cielaków i posiada składniki które dla ludzi są ciężko strawne. A tekże wypłukuje wapń z organizmu. I nie wiem sam czy to prawda. Kiedys pili tylko mleko i jakoś żyją.

pw
18-07-07, 15:05
kiedyś pili, teraz piją i będą pić
dlatego Ty też pij

MILAN
18-07-07, 17:18
kiedyś ludzie żyli przedewszystkim mlekiem (krowa w zagrodzie itp;p) i spokojnie 80-90lat pili i żyli :P

pey
26-07-07, 23:23
Mleko jest niezdrowe ale w bardzo dużych ilościach a Ty ile jesteś w stanie wypić dzienni?...przypuśćmy ze nawet 5 litrów...i nic Ci nie bedzie, zresztą tyle nie łykniesz bo maks to pewnie 1 litr. Ma ciężkostrawne składniki ale w małych ilościach nasz organizm tego nie odczuwa. Mleko jest potrzebne, trzeba je pć i to jest podstawowy składnik diety każdego kto ćwiczy i chce coś osiągnać - nie ma innej rady.

Prezydent_1c
27-07-07, 18:23
Osobiście pije 2l mleka dziennie i żyje :P ;)

pw
27-07-07, 21:14
Ja też piję bardzo dużo i mnie śmieszą Ci co pisza że jest nie zdrowe :|
Pamietam czytałem art o szkodliwości mleka i produktów mlecznychj jeden argument: Cytuję
(nazwisko) gdy zjadł ciasteczko z kremem mlecznym udławił się
No masakra xD

tom
27-07-07, 23:51
laktoza - niektorzy ludzie maja problemy z trawieniem tego cukru(np.ja mam nietolerancje laktozy...)
im czlowiek starszy tym gorsza tolerancja laktozy
zreszta mleko nie ma nic szczególnego w swoim składzie zeby pic je litrami
Mleko jest potrzebne, trzeba je pic i to jest podstawowy skladnik diety kazdego kto cwiczy i chce cos osiagnac - nie ma innej rady.
nie trzeba go pić wogóle i NIE MOZE być podstawą diety
2l mleka/dzien =ok.90 gr laktozy ktora TUCZY

zamiast mleka wolalbym jakiś o wiele zdrowszy jogurcik

pw
27-07-07, 23:57
Tom jak masz nietolerancję laktozy to polecam kefiry, maśłlanki jogurty naturalne :)

tom
28-07-07, 00:06
heh za ostra mam ta nietolerancje nawet kefiry itp odpadają
jedynie w bardzo malych ilosciach

Sonny_Black
28-07-07, 08:00
mleko to podstawa przy budowie dziala

tom
28-07-07, 08:21
przy budowie dziala?
dziala zbudowane sa ze specjalnych stopow
:)

pw
28-07-07, 08:53
tom ale w przetworach mlecznych są bakterie które pomagają w znacznym stopniu wchłaniać tą laktozę, samych przetworach laktoza się nie znajduje. CHyba że się mylę?

SEBAN
28-07-07, 12:12
Wyczytałem na inym forum ze z mlekiem trzeba uwazać,np pijąc gainera lepiej jest robić go na wodzie,bo tłuszcz zawarty w mleku utrudnia i spowalnia wchłanianie białka zawartego w odżywce.Co wy na to???

dexter
28-07-07, 16:03
a ilu procentowe mleko, bo 3,2% to raczej za duzo
może 1% ?

Ariellka
28-07-07, 16:37
Mleko niezdrowe, boże, jestem w piekle...

Wszystko(wiekszość) w odpowiednich ilosciach nie szkodzi..
Mleko jest też źródłem Wapnia, Fosforu, Potasu, Sodu i wielu innych pierwiastków. ; ]
Jest też źrodlem witamin z grupy B, wit. A, D i E

Możecie mi powiedzieć, że mleko nie jest potrzebne dorosłemu człowiekowi do funkcjonowania(w gruncie rzeczy, wiekszość ssaków pije je tylko do pewnego momentu no nie?), ALE nie wmówicie mi, że szkodzi..

Z tym wchłanianiem to nie wiem,ale na to jest sposób pić właśnie mleko z przyzwoitą zawartością tłuszczu..

RuGbY
28-07-07, 23:05
Nie pij mleka, moj kumpel dostal zawału od niego :)

pw
28-07-07, 23:39
jasne^^

Ariellka
29-07-07, 11:46
zawał.

Chyba ja dostane zawału ze śmiechu..:-P

mały huba
29-07-07, 12:06
Jeżeli kupisz sobie mleko 1/0,5% to tłuszcz nie jest problemem a na pewno nie blokuje wchłaniania.Natomiast wapń który jest w mleku ułatwia wchłanianie białka.Jedynym minusem tego produktu jest 5 g laktozy na każde 100g mleka i jeśli ktoś ma kłopoty z trawieniem trochę musi fatu odłoży.Ale przy robieniu masy :D trochę fatu nie zaszkodzi.
Pozdrawiam tej.

Ariellka
29-07-07, 12:36
dokladnie przy diecie na mase to jest nawet na rękę:)

a szklaneczka mleka na dzien dobry nikomu nia zaszkodzi;) chyba ze jest juz ta nietolerancja.. 0_o

MILAN
30-07-07, 19:22
a ja pije po ok. 1 litra łaciatego 0,5% i nie mam zamiaru tego zmieniać, po za tym zimne mleko jest mniam :D

dexter
02-08-07, 17:22
a wliczasz mleko w diete?? tzn kalorie z mleka??

Ariellka
02-08-07, 18:34
Ja rowniez za zimnym mleczkiem..;>
Laciate.
0.0%
Kurde, jakbymm czytała swoja wypowiedz:))
ale 1l u mnie to troche za malo..<lol2>:)

Nie wiem jak wy, ale ja wliczam.. Tzn, jak mi pasuje.
Ale teoretycznie wliczam:)

MILAN
03-08-07, 16:28
ja wliczam jedną porcje, a drugą i trzecią porcje nie mam wliczoną ;p bo różne ilości wchodzą 1-3

pey
08-08-07, 18:11
laktoza - niektorzy ludzie maja problemy z trawieniem tego cukru(np.ja mam nietolerancje laktozy...)
im czlowiek starszy tym gorsza tolerancja laktozy
zreszta mleko nie ma nic szczególnego w swoim składzie zeby pic je litrami
nie trzeba go pić wogóle i NIE MOZE być podstawą diety
2l mleka/dzien =ok.90 gr laktozy ktora TUCZY

zamiast mleka wolalbym jakiś o wiele zdrowszy jogurcik
w tym przypadku napisałeś o sobie i swoich problemach z trwawieniem. Większości ludzi to nie dotyczy a nawet jeśli tak, to nie przesadzają z tym ogranicznaiem i wykluczaniem bo chcą nabrać masy jak najszybciej...:/

Prezydent_1c
08-08-07, 21:52
Dla tych którzy nie wiedzą ci którzy nie trawią laktozy mogą sobie "magiczne pigułki" kupić w aptece i nie bedą srali i przysfoją elegancko ;]

pw
08-08-07, 22:48
Przetwory mleczne mogą spożywać lecz nie samo mleko i sery białe