PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z masa



MhL
15-07-07, 14:32
Naleze do osob ktorym ciezko jest nabrac masy, naleze do chudelkakow :P
Chcac podbudowac swoj organizm zaczolem cwiczyc. Mam niewielki staz, cwicze od 3 msc, trening ACT mam za soba. Pojawily sie zarysy miesni :), i wogole czuje sie silniejszy.
Ostatnio troche przesadzilem i doznalem lekkiej kontuzji. Jestem w trakcie przerwy tygodniowej.
Chcialbym przybrac masy miesniowej stosujac suple i odzywki.
Stosuje diete; ograniczam tluszcze, wcinam bialko :).
Plan treningowy znalazlem na waszym jakze pomocnym forum.

Nie wiem co na poczatek, moze bialko+hmb, a moze jeszcze kreatyna.
Zakupu dokonalbym w serwisie aukcujnym; allegro, moze poradzicie mi zaufanych sprzedawcow.

Z gory dzieki za pomoc

wajcha_wwy
15-07-07, 14:38
dieta najważniejsza wcinaj duzo wegli i bialka
kup sobie jakis pożądny gainer+kreta mono w sklepie z odzywkami bo nie wiadomo co ci z allegro moga przyslac:P

rafalkomando
15-07-07, 16:09
chcesz cos kupic napisz do mnie na gg

ubermas
16-07-07, 00:13
Podstawa to dieta, kombinuj z weglowodanami, zacznij od 6 g/kg i jesli nie bedzie efektow to zwiekszaj je stopniowo po 0,5 grama. Kup sobie oliwe z oliwek i wypijaj lyzke do posilku, oliwa powoduje to, ze bialko wolniej sie wchalania i nie powinno "przelatywac" juz przez ciebie. Białko i HMB to glupie polaczenie. Piszesz, ze jestes chudzielcem, mysle wiec, ze nie potrzebne sa ci narazie zadne odzywki, bo wszystko co ci jest potrzebne masz w jedzeniu. Ciekawi mnie tez twoj plan treningowy, czy aby nie "palisz" miesni... Pozdro

ks
16-07-07, 10:00
po co mu kretka jak on narazie cwiczy 3 miechy??

MhL
16-07-07, 15:03
Nie jestem ekspertem w sprawach zywieniowych, ale ten pomysl z oliwa mi sie podoba. Zapewne wyprobowany.
Co do treningu, watpie abym palil miesnie. Staralem sie nieprzesadzac, ACT; obwodowy trening wykonywalem z umiarem. Sporo czytalem o prawidlowym treningu, ale praktyka jest wyzej nad wiedza. Od razu nie bede mial super wynikow, i nich sie nie spodziewam.
Chcialbym rozpoczac trening z prorytetem na klatke znalazlem cos takiego:
http://www.forumsportowe.pl/viewtopic.php?t=169

Myslalem ze suple i inne przyspiesza efekty?

ubermas
16-07-07, 16:33
JA teraz zaczalem trening z priorytetem na klate i trcieps. Wyglada tak, ze robie trening lekki we wtorki:
Wyciskanie na plaskiej 12/10/8
Wyciskanie hantli skos gora 12/12/10
Rozpietki skos gora 12/12/10

Francuskie wyciskanie 12/10/8
Uginanie ramion an wyciagu 12/12/8 i po tych 8 robie dobicie powracajac do ciezaru jaim robilem 12 powtorzen

Naspetnie w piatek robie trening ciezki:
Wlasciwie to samo tylko, ze po 4 serie na klate
tric:
2 pierwsze cwiczenia tak samo
i 3 cwicznie to farncuksie uginanie hantelki siedzac
10/10/10 Efekty sa swietne!!!

MhL
16-07-07, 18:32
Dzis pierwszy dzien z priorytetem na klatke :)

Co do diety i treningu mam dolozyc aby nabrac tej masy?

Bialo, garniera, a moze poczekac. Ja chce przybrac na masie !! :P

ubermas
16-07-07, 20:14
Narazie poczekaj z odzywkami i zajmij sie treningiem i dieta, jelsi wszystko bedziesz robil dobrze to musisz rosnac. Potem dokup gainera, Za jakies 6 miesiecy kup kreatyne mono + duzooooo gainera... masuj

MhL
17-07-07, 08:48
Dzieki za rady, Pozdrawiam

nowin
18-07-07, 22:13
gainer i tylko gainer
polecam monster mass z biogenix'a a jak masz kase to gain fast z universal'a

jak UBermas kreatyna za ok pół roku