PDA

Zobacz pełną wersję : dieta - wskazówki



MILAN
14-07-07, 14:32
Potrzeba mi dobrej diety na mase na dłuższy okres, wiem jak sie wylicza kalorie itp mam tabele odżywcze wszystkich produktów, tylko jeden problem, nie znam sie dobrze które węgle czy tłuszcze są dobre a które złe, a nie chce, żeby to była dieta na oko

pw
14-07-07, 14:47
tłuszczy nasyconych nie uwzględniaj. z tłuszczy kup: oliwę z oliwek/olej lniany, tran, omega3

Z węgli w okolicach treningowych jedz te o wysokim IG a te o niskim w normalnych posiłkach.

Rano najwięcej ww, w ciągu dnia dawke zmn iejszaj, na noc ww nie jedz.
Białko na noc najlepiej: kazeina, serwatka. Kazeinę znajdziesz w jajkach, serze chudym, serwatkę w odżywce

MILAN
14-07-07, 15:39
a jakie są to tłuszcze nasycone?

dexter
14-07-07, 15:45
co to jest wysokie albo niskie IG ?

MILAN
14-07-07, 15:56
IG - indeks glikemiczny

pw
14-07-07, 17:14
Ig szybkość wchłaniania sięcukrów do krwiobiegu

pw
14-07-07, 17:20
Tłsuzcze nasycone to te zwierzęce. Tłuszcze nasycone masz też w margarynach i masłach. Nadmiar tłuszczy wielonienasyconych i niernasyconychkwasów prowadzi do tego że one sięutleniająw organizmie i powstająkwasy tłsuzczowe nasycone.

MILAN
14-07-07, 17:50
wnioskuje z tego, że tłuszczu z mięsa mam nie wliczać do rozpiski diety i tak samo moge sobie masełko jeść na chebie i nie wliczam z tego tłuszczy do tego posiłku, tak? zresztą to i tak nie jem maseł itp ;p

pw
14-07-07, 20:14
Nie, chodziło o to że masz unikać tych tłuszczy. Masz ich nie jeśc świadomie. Z diety je sam uzupełnisz.