PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena planu początkującego zawodnika :)



hans87
13-07-07, 00:01
Witam wszystkich! Moja przygoda z ćwiczeniami zaczęła sie tydzien temu, jestem troche nie obcykany w niektórych sprawach związanych z ćwiczeniami i mam do was kilka pytan i licze ze mi pomożecie.
Ogolnie mam 174 cm wzrostu, waga 75 kg
Cwicze w w pon i wt. i sob. niedz. Chciałbym dodac ze zalezy mi na ladnej posturze i sile.

I. TRENING MIĘŚNI KLATKI PIERSIOWEJ.

1. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie dokładane)
2. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej wąskim uchwytem (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie dokładane)
3. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej – głową w górę (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie dokładane)
4. Rozpiętki z sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie dokładane)
5. Przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie dokładane)
6. Krzyżowanie sztangielek w staniu (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie dokładane)

II. TRENING MIĘŚNI NARAMIENNYCH

1. Wyciskanie sztangi sprzed głowy (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
2. Wyciskanie sztangi za głowy – siedząc (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
3. Wyciskanie sztangielek „arnoldki” (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
4. Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
5. Unoszenie ramion w przód ze sztangą (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
6. Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)

III. TRENING MIĘŚNI RAMION

1. Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
2. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem – z suplikacją nadgarstka (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
3. Uginanie ramion ze sztangą nachwytem stojąc (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
4. Wyciskanie „francuskie” jednorącz sztangielki w siadzie (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
5. Wyciskanie „francuskie” sztangi w leżeniu (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
6. Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)


IV. TRENING MIĘŚNI GRZBIETU

1. Podnoszenie sztangi w opadzie „wiosłowanie” (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
2. Podnoszenie sztangielki w opadzie „wiosłowanie” (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
3. Podciąganie końca sztangi w opadzie (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
4. Przenoszenie sztangi w leżeniu na ławce poziomej (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
5. Skłony ze sztangą trzymaną na karku (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)
6. „Martwy ciąg” (4 serie, po 10 powtórzeń, obciążenie stałe)

Na początek wkleje moj plan treningowy i odpowiedzcie mi na pytania:
1. na co waszym zdaniem jest ten plan i ewentualnie co byscie zmienili?
2. co sądzicie o trenongu na trica i bica czy cos byscie tam dodali ?
3. jakie są ćwiczenia na przedramiona?


Prosze o odpowiedz na moje pytania i niejedzicie mi ze jestem ciemny albo ze mam sobie poszukac sam na forum, prosze o konkretne odpowiedzi. Pozdro

hans87
13-07-07, 01:03
I jeszcze cos zapomniałem dodać ze w poniedziałek ćwicze klatke, we wtorek naramienne... a pozniej sobota ramiona i niedziela grzbiet.
ogolnie mase mam dobra, ale niestety brzuszek mi wystaje, chce wyżeżbic ciało i miec wiecej sily.... zmodyfikujcie mi ten plan

Kenzo
13-07-07, 11:31
a duzo cwiczeni na dana partie... a na poczatek polecam trening ogolnorozwojowy....

Kenzo
13-07-07, 11:32
jeszcze jeden blad od soboty do wtorku jedziesz 4 dni z rzedu to nie jest dobry pomysl... miesnie potrzebuja regeneracji...

hans87
13-07-07, 12:53
Kenzo ale napisz czy ten plan jest na mase, siłe albo na rzeźbe?
Fakt ze jak na początek to jest ciezki trening, ale czy po miesiącu Twoim zdaniem jest odpowiedni? No i czy serie i powtórzenia sa odpowiednie?

Matheo
13-07-07, 14:29
ten plan jest do dupy wiem ze sie nie znasz ale nie musisz brac planu treningowego niewiadomo skad najpierw sam sobie uloz takowy i sie nim podniecaj. Tyle cwiczen musialbys byc mutantem aby ten tydzien wytrzymac...

Kenzo
13-07-07, 14:46
po miesiacu sobie wez jakis z podwieszonych albo napisz do mnie to cos wymysli sie

hans87
13-07-07, 15:01
Kenzo wiem ze to glupie o co prosze ale daj mi linka do jakiegos podwieszonego bo ja nie wiem jak to szukac (tylko sie nie smiej)

hans87
13-07-07, 15:03
ten plan jest do dupy wiem ze sie nie znasz ale nie musisz brac planu treningowego niewiadomo skad najpierw sam sobie uloz takowy i sie nim podniecaj. Tyle cwiczen musialbys byc mutantem aby ten tydzien wytrzymac...

Tylko ze ja podczas treningu danej parti mięsni, wytrzymuje go. Po prostu dobieram sobie odpowiednie obciązenie i jest si. Tylko nie wiem czy Ilosc serii i powtórzeń jest dobra? moze cos doradzisz

Kenzo
13-07-07, 15:20
co do plany to ty stary robisz 20 seri na klate... to za duzo... lepiej by Ci wchodzilo jak bys robil mniej cwiczenia ale bardziej bys sie do nich przylozyl...

hans87
13-07-07, 16:03
co do plany to ty stary robisz 20 seri na klate... to za duzo... lepiej by Ci wchodzilo jak bys robil mniej cwiczenia ale bardziej bys sie do nich przylozyl...

Czyli mowisz że usunąc 3 ćwiczenia ? i powiedz mi czy liczba serii i powtórzeń jest wporżadku, i kto mi wreszcie powie czy to jest plan na mase, rzeżbe, wytrzymałość czy na sile ?

Matheo
13-07-07, 17:08
rob mniej cwiczen ale z wiekszym ciezarem ! na klate max serii to 12 i reszta mniejwiecej tak samo a nie walic nie wiadomo ile z malutkim ciezarkiem to kazde dziecko potrafi...

AdRiAn
13-07-07, 17:37
schematy planow sa podwieszone, zobacz, policz wszystkie serie na dany miesien uloz swoja wlasny plan i daj tutaj do oceny, lub po prostu wez jeden z nich bo sa dobre i poprawne.

ubermas
13-07-07, 17:51
Jezus Maryja!! Skad ty masz ten plan?? Czegos takiego jeszcze nie widzialem, ale jaja... Dobra koniec smiechow, musisz wiedziec, ze robiac mase na duze partie miesniowe wykonujemy po 12 serri, a na male po 9. Wszystko dzielimy na 3 cwiczenia. Male partie laczymy z duzymi np klata i triceps, plecy i biceps, no i barki i nogi. To tyle, jakbys mial porblem z dobraniem cwiczen to pytaj. Pozdro

hans87
13-07-07, 18:06
schematy planow sa podwieszone, zobacz, policz wszystkie serie na dany miesien uloz swoja wlasny plan i daj tutaj do oceny, lub po prostu wez jeden z nich bo sa dobre i poprawne.

Kolego nie smiej sie ale ja nie bardzo wiem co znaczy podwieszony i nie wiem jak to znaleźć na forum. Daj jakiegos linka bedzie mi latwiej :) pozdro

tetryk
15-07-07, 01:38
Plan jest spoko,jak Ci pasuje i dajesz radę kontynuuj, mój jest jeszcze bardziej pojebany,tłukę 6 dni z rzędu,z tym że po 3 dniach mam dzień tylko na nogi,góra odpoczywa,inaczej bym wysiadł,czytałem plany treningowe paru zawodowców którzy od lat jadą systemem 6 dni,dzień odpoczynku.Powodzonka.PS.co 3-4 miechy tydzień odpoczynku,bo inaczej szpital.