PDA

Zobacz pełną wersję : Podciąganie szerokim uchwytem



Punisher
11-07-07, 17:28
Post grzecznościowy.
Czy podciąganie się szerokim uchwytem 4 razy w tygodniu w celu rozbudowy kośćca szkieletu (poszerzenia) jest dobre?
Ile razy wykonywać i ile serii i po ile razy (czy z krzeselkiem czy bez itp)?

Młody
11-07-07, 20:39
nie wiem czy aż 4 razy w tygodniu wiem że napewno bardzo dobre ćwiczenie na szerokość :D a to czy z krzesełkiem czy bez to zależy od tego czy daje rade machnąć się do góry z 12 razy dokładnie czyli od pełnego wyprostu rąk do góry i znowu do pełnego :D Bo jak coś to lepjej nich ktoś go asekuruje trzymając za nogi

AdRiAn
13-07-07, 18:05
tak jest, dobre cwiczenie na szerokosc plecow o ile nie najlepsze. Ja bym dal ostroznie narazie 2razy w tygodniu drazek (oczywiscie szerokim nachwytem) pierwszy dzien z plecami ( 4 serie max lub z ciezarem po 10 powt ) a drugi raz 2 dni pozniej 3-4 serie podciagania przed treningiem.

Punisher
13-07-07, 19:22
No raczej nie z ciężarem, ale mówisz że tak 10-12 powtórzeń w 4 seriach starczy?
Z plecami właśnie kumpel ćwiczy podciąganie na początku treningu, ale zastanawia się, czy w dni nietreningowe zrobić sobie pare dodatkowych serii na drazku, aby mocno "podbudzić" organizm do zmienienia układu szkieletowego czy jakoś tak?To bylo by dobre tak jak mowię?

Punisher
13-07-07, 19:28
P.S. Masz fajny avatar AdRiAn, ale bejnar ma chyba też taki :)

AdRiAn
13-07-07, 22:28
ja mialem ten avatar jeszcze przed zmiana szaty forum tylko wraz ze zmiana avatar poszedl w pizdu !

co do drazka :

w dzien plecow niech robi podciaganie mocno, a 2 dni pozniej niech zrobi podciaganie lzej, bo tak jak pisales 3razy w tygo by bylo za duzo.

Punisher
13-07-07, 22:41
Aha, wiem ze wiecej nie znaczy lepiej, ale to jest co innego i myslalem ze w tym przypadku trzeba "dac do zrozumienia" organizmowi przyrostu "w bok".
No to dzięx za porady:)
Aha, a czy sie urosnie jeszcze jak sie tak bedzie podciagac, bo to nie jest zwykle podciaganie tylko szerokie, wiec nie powinno wplywac na wzrost? Czyż tak?
I czy im szerzej tym wieksze oddzialywanie ku postawionemu celowi jest, czy nie trzeba przesadzac z szerokoscia rozstawienia rak na drazku?

AdRiAn
13-07-07, 22:56
im szerzej tym trudniej ;-) ale bez przesady, zobacz na atlasie cwiczen jaki jest rozstaw rak... co do zachamowania wzrostu przez podciaganie - bzdura.

Punisher
13-07-07, 23:15
nie chodzi o zahamowanie...
Dobra to mniejsza z tym (191cm)
Dzieki wtedy :-)

dexter
13-07-07, 23:27
podciąganie na drążku wpływa pozytywnie na wzrost, bo kręgosłup sie fajnie "wyciaga" to samo jest ze zwisem.

flash_02
31-08-07, 21:10
Dokładnie :):) Według mnie Super ćwiczonkoooo!!!! SAm juz ćwicze ponad rok , Efekty są naprawde dobre:):) Polecam. Na początek jest ciążko ale z czasem Lajcikowo OK