PDA

Zobacz pełną wersję : Lista rzeczy zakazanych !!



ubermas
10-07-07, 22:40
Tak z nudu naszla mnie mysl, na moim zdaniem ciekawy temat. Otoz pewnie kazdemu z was czasem nie jest latwo trzymac diete, mnie np nie raz skreca zeby zjesc cos slodkiego. Napisze wam co jem jak mnie trafia szlag, mam nadzieje, ze zainteresuje was temat i sami napiszecie jak radzicie sobie radzicie wtedy

1. Kisiel + slodzik- woda z odrobina maki, slodzik praktycznie 0 kalorii. Jest to slodkie i mnie nawet zaspokaja. Caly taki kisiela ma niecale 100 kalorii
2. Budyn + slodzik + mleko 0%- tu juz troche gorzej bo dochodza kalorie z mleka, ale calosc i tak nie wypada tragicznie
3. Placuszki- rozpuszczam slodzik w odrobinie mleka, ubijam piane z 4 jajek, dodaje do niej 1-2 zoltka, szczypte proszku do pieczenia, duzo rodzynek itp, lyzke maki, platki owsiane 100 gram i na koniec chlodne mleko ze slodzikiem, pieke to na patelni teflonowej bez tluszczu. Na koniec, ale nie zawsze samruje cienko dzemem niskoslodzonym (163 kcal w 100 g). Jest tego dosc sporo, wlasciwie idzie to potraktowac jako posilek
4. Twarog do makaronu- tak samo jak do placuszkow dodaje do niego slodzik rozpuszczony w mleku, naprawde o niebo lepiej smakuje
Ogolnie mam tych swoich przepisow weicej, wlasciwie kazdy opiera sie na slodziku (niestety), jak wpadne na cos ciekawego to napisze. Pozdro

pw
11-07-07, 00:39
Nie spożywaj słodzików notorycznie bo organizm zacznie je przyswajać jako ww i wtedy już nie będzie tak fajnie :)

ubermas
11-07-07, 11:08
Serio? No, ale slodzik ma w 1000 tabletek 4 gramy wegli, wiec jesli nawet zacznie to co mi to grozi??

gr-x
11-07-07, 19:28
Z tym słodzikiem to nie dokonca tak że organizm zacznie go przyswajać jako źródło kalorii. Bardziej chodzi tu o zaburzenie gospodarki insulinowej. Dostarczając "słodyczy" ze słodzika organizm kojarzy go z cukrem i wydziela więcej insuliny aby go obnizyc poziom glukozy jednak tych ww brak (słodzik=0kcal, 0ww). Tym samym insulina obniża poziom glukozy we krwi co powoduje hipoglikemie a później po kolejnym normalnym posiłku (bezsłodzika) hiperglikemi. I tym samym zaburzasz gospodarke insulino-glukozową. Także nie przesadzaj ze słodzikiem od czasu do czasu jak najbardziej można, oby nie nałogowo.

ubermas
11-07-07, 19:55
Masz osga za ten post. No a jak wiemy insulina sprzyja tyciu, wiec faktycznie bede uwazal z tym slodzikiem. Pozdro

gr-x
11-07-07, 20:06
Ciesze się ze pomoglem i THX za soga.
Ja np. zamiast słodzika używam aromatów do ciast :) ale tez raz na jakis czas głownie do twarogu przed snem.

PreemO
22-07-07, 16:14
Jak wiemy tzw słodzik fachowo nazywa sie Aspartan i jest to sztuczny środek słodzący o budowie...Białkowej nie węglowodanowej, jest 200x słodszy od zwykłego cukru rafinowanego. Aspartan muszą zażywać diabetycy i cukrzycy, ponieważ nie pobudza hormonu insuliny, z czym poziom cukru we krwi jest stały.

pw
22-07-07, 17:04
Przeemo nie używa się tylko aspartanu, jest tego więcej