PDA

Zobacz pełną wersję : proszę o sprawdzenie obliczeń i korektę



adi_1978
08-07-07, 12:43
Moja przygoda z siłownią zaczęła się 3 miesiące temu. Mam 29 lat a moja budowa ciała to raczej ektomorfik. Wzrost 173 cm , obecnie ważę 73 kg (przez ostatnie 6 miesięcy schudłem 10 kg) ale jeszcze zostało mi odrobine sadełka. Przez pierwsze trzy miesiące rozpisano mi trening na przyzwyczajenie organizmu do wysiłku. Od tygodnia mam trening na masę( intensywny) . Moim celem jest pozbycie się resztek tłuszczu i zbudowanie masy. Ćwiczę trzy razy w tygodniu, nie biorę żadnych suplementów. Na początek prosze o sprawdzenie moich obliczeń BTW diety. Dla mojego trybu życia ( dość sporo ruchu w pracy) obliczyłem dzienne zapotrzebowanie na kalorie na poziomie 2200 kcal i po dodaniu 500 kcal dla zapewnienia dodatniego bilansu energetycznego - 2700 kcal dziennie. Dla tej wartości obliczyłem B-2.8g/kg = 204,4g x 4 = 817kcal T-0.5g/kg = 36,5g x 4 = 328kcal W-5,3g/kg = 388g x 4 = 1555kcal. Nie podaję dokładnie składników diety bo uważam, że nie ma sensu tego liczyć jeśli BTW jest nieprawidłowe. Z góry dzięki za odpowieć i zaangażowanie...