PDA

Zobacz pełną wersję : dłonie



MILAN
07-07-07, 19:37
jest jakieś dobre ćwiczenie na wyrobienie dłoni, zwiększenie? czy poprostu wyciskanie itp działa na przedramie i dłonie?

ubermas
07-07-07, 21:31
Mi sie wydaje, ze naprezenia jakie wystaepuja na miesnie w dloni podczas roznego rodzaju wyciskanai powoduja, w skutek ich rozrostu poszerzenie dloni, podobnie jak ma sie to do obreczy barkowej. To sa tylko moje domysly, jak jest naprawde to nie mam zielonego pojecia, ale to co napisalem wydaje sie sensowne... chyba

Młody
07-07-07, 21:56
z tego co wiem to nie ma żadnych ćwiczeń na zwiększenie dłoni ani nadgarstków chyba że mówisz o przedramionach ale to inna para kaloszy nadgarstki i dłonie to genetyka

pw
07-07-07, 22:24
Wiaderko z piaskiem, wkładasz ręke i ściskasz piach z całej siły, b. dużo powtórzeń robiąc. EWyrabiasz przedramię i dłoń

HuGsoN
08-07-07, 00:43
Hmm. Ja na karate na mam ćwiczenia na wzmocnienie kostek u dłoni. W sumie to trochę daje. Jeżeli masz predyspozycje to ręce mocno się rozbijają przy uderzeniach w worek ( jak w człowieka, to bez odpowiedniego przygotowania, jeżeli masz duży zapas siły, możesz sobie co najwyżej połamać palce i powybijać kostki ).

Ćwiczenia na wzmocnienie kostek:

- Robimy pompkę, na zaciśniętych pięściach, dokładnie na 2 palcach do kciuka, z jego wyłączniem. Zatrzymujemy się w górnej fazie pompki na 30 s.
Ćwicznie powtarzamy 4 krotnie, w zależności od twoich predyspozycji.

- Można również praktykować trochę dyrastyczne ćwicznia np. uderzanie w rękawicach w deskę ( nie z maksymalną siłą ). Ćwicznie skuteczne i należy nie opierać się wyłącznie na około 10 uderzeniach.

Należy również pamiętać, że jest to przyspieszony sposób na wzmocnienie chrząstek i kości. Nalezy jeść przy nich sporo wapnia i równiego rodzaju chrząstki zwierzęce. Te ćwiczenia wychodzą najczęściej na starość, w postaci bólu stawów.

Pozdro :)

Młody
08-07-07, 11:36
no co Ty a po co te rękawiczki hehe ja normalnie jak się zdenerwuje to bije w co popadnie ostatnio aż mi kostka przeskoczyła hi hi hi ale to tylko kostki są takie większe i twardsze ale jak dla mnie to dłonie mi od tego nie urosły

dexter
08-07-07, 14:20
sciskacz jest dobry - oprócz przedramion cwiczy sie dłonie, silny uścisk hehe

pw
09-07-07, 18:07
Podczas wykonywania cwiczeń sztangę obwiązujesz ręcznikiem, większy obówd zmsuza do silniejszego ucisku = rozwój mięśni :)