PDA

Zobacz pełną wersję : Pompki + dojrzewanie



Machro
29-06-07, 15:38
Witam.
Mam 16 lat, prawie 17 i jestem jeszcze w wieku dojrzewania.

Pytanie jest takie:
Czy pompki i podobne ćwiczenia mogą zachamować mój rozwój, typu wzrost i podobne rzeczy?

Słyszałem, że tylko ćwiczenia obciążające kręgosłup, ale nie za bardzo wiem, czy pompki to takie ćwiczenie.

Pozdrawiam.

snajper88
29-06-07, 15:44
nie zrob sobie pompki i zobacz gdzie bedzie czuc miesnie. Wiesz? na klacie. I wez sobie nie rob problemow takich. Widziales sportowcow? Wiekszosc jest wysoka, a zapewniam Cie ze nie czekali z trenowaniem az przestana rosnac. ;)

Machro
02-07-07, 17:15
Mógłby to ktoś potwierdzić? :D

Wodzek
02-07-07, 21:00
od pompek jeszcze nikt nie zmalal ;p;p

dexter
02-07-07, 21:11
nawet od drążka nikt nie zmalał hee

pw
03-07-07, 00:18
Hahahahahahah wszelkie wypowiezdi snajpera trzeba potwierdzac xD
Siłownia powoduje wydzielanie hormonów powodujących wzrost. Pompki nie obciążają kręgosłupa

CreativePL
03-07-07, 09:50
Siłownia powoduje wydzielanie hormonów powodujących wzrost

Z tego co wiem to silownia nic nie powoduje co najwyzej wysilek fizyczny, a z moich danych wysilek powoduje wydzielnaie sie endorfin a one nie powoduja wzrostu...

snajper88
03-07-07, 10:33
WhiteHead ale o co loto?? Az taki madry jestem XD :P Wytlumacz mi czemu sie smiejesz z mojej wypowiedzi.

Sonny_Black
03-07-07, 11:03
zdania zarowno cwiczacych jak i naukowcow sa podzielone na temat cwiczen na silowni i wzrostu : jedni mowia ze rosniesz w zwolnionym tempie, inni ze urosniesz o wiele mniej, inni zas ze urosniesz. rob co chcesz, w tym wieku dobrze by bylo cwiczyc sport jakis, sztuki walkczi czy cos. od samych pompek to raczej nie zachamujesz wzrostu, tutaj mowilem raczej o cwiczeniach na ciezarach.
swojej wiedzy na temat czy urosniesz czy nie niestety nie mam, nie jestem zadnym naukowcem, wiem tylko ze na to czy urosniesz sklada sie wiele elementow np. genetyka, itd.

pw
03-07-07, 16:55
Snajper śmiaęłm siez wypoweidzi kolegi proszącego o potwierdzenie Twoich wymysłów :D a jeśli chodzi o ten wzrost itp. ndorfiny tak, wydzielają się. Hormony również, pobudza się wydzielanie IGF przez wysiłek

lukemaster
03-07-07, 22:11
hahaah usmiałem sie .,.,,,,jakbys martwy ciąg robił jakims duzym cięzarem albo cwiczył bardoz duzymi cięzarami to obciązasz kręgosłup ale po takim cwiczeniu idziesz na drązek robisz zwis i wszystko sie normuje ...a dobry trening wspomaga wzrost więc mzoesz pompki i inne cwiczenia wykonywac na lajcie pozdro duzych przyrostów;)