PDA

Zobacz pełną wersję : Bieganie



Duży2
26-06-07, 22:09
Mam takie pytanko czy żeby wyćwiczyć sobie brzuch to do tego dobrze służy bieganie.Oczywiście robie inne również ćwiczenia na brzuch i dzięki.

dexter
26-06-07, 22:40
przez bieganie ogólnie spalasz tłuszcz, z brzucha także, ale zeby zaczął sie spalac tłuszcz musisz biegac około 35 - 40 min. Najlepiej jest biegac rano jeszcze zanim zjesz sniadanie, wtedy efekt najszybszy.
Napisałes wycwiczyc - bieganiem brzucha nie wycwiczysz tylko spalisz tłuszcz, a wycwiczyc musisz innym sposobem

MILAN
26-06-07, 22:45
zrób sobie a6w i do tego biegaj i będzie ok

Zenek88
26-06-07, 22:55
Dexter
On chce spalić tluszcz a nie miesnie,
Biegać rano wtedy gdy organizm jest w stanie katabolizmu i jeszcze bez paliwa LOL

Duzy2
W dziale dopin napisales ze zalezy ci na masie wiec jak już to biegaj ale krotkie sprinty, możesz rano ale wyciagnij org z katabolizmu i daj mu paliwo

sprinty jak i aeroby polecam po treningu silowym nie na odwrot

Pozdro

lucko89
27-06-07, 18:24
ja stosuje diete i trening na redukcje po kazdym treningu na silce aeroby okolo 20min a rano od pon-piatku przed sniadaniem biegam 3km zajmuje mi to ok. 13-15min czy to dobrze czy za krotko????????

adrian1106
27-06-07, 18:51
biegaj ok 25 min wg mnie tak jest najlepiej

dexter
27-06-07, 19:57
Zenek88 - po około 30 min biegu w wolnym tempie (tętno 60 - 70% HRmax ) 60% energii pochodzi z tłuszczu zapasowego, reszta z glikogenu.Biegajac rano na czczo ten czas się skraca, biegając w takim wolnym tempie nawet rano i na czczo mieśni sie nie spali albo minimalnie.Po biegu jakieś 2godz wypada zjesć śniadanie według swojej diety.Więc nie wciskaj kitu, że jak bedzie biegać rano to spali duzo mieśni, a spalanie tłuszczu niestety jest zwiazane z niewielkim spaleniem tez mięsni http://www.***.pl/bieganie_a_spalanie-t43638.html poczytaj sobie to

Zenek88
27-06-07, 21:42
Nie należy ćwiczyć na czczo!!!
Dawniej uwarzano, że trening aerobowy na czczo jest jak najbardziej właściwy, bo organizm po nocnej głodowce ma maly zapas glikogenu i nie ma weglowodanow, totez tkanke tluszczowa bedzie spalal bardzo szybko. jednak puzniejsze badania wykazaly, ze to nie tkanka tluszczowa bedzie glownym zrodlem energi w takiej sytuacji, lecz tkanka miesniowa. totez dla ludzi ciezko pracujacych nad rozbudowa umiesnienia trening aerobowy na czczo jest najgorszym rozwiazaniem jakie mogl wybrac. Porownuje sie je do pojscia na wojne bez amunicji

Cytat z badań opublikowanych w magazynie KIF Czerwiec 2007

wiec nie wiem czego bede sie sluchał starych postów z przed 5lat czy nowej nauki

Pozdro
dextor


Ps Czytaj troche to bedziesz madrzejszy

snajper88
27-06-07, 21:45
hura, wiesz uratowales mnie :D nie bede musial rano wstawac tylko moge dalej spac do 11 ;]

VegetaSSJ3
27-06-07, 22:37
Najlepiej sie biega po treningu jestes wtedy napompowany i to dodaje ci wiecej pary no i przy okazji tuszczyk znika

snajper88
27-06-07, 22:42
a ja slyszalem ze przed. zeby sie rozgrzac ( bo ja np sie rozciagam wiec lepiej byc rozgrzanym). No ale po treningu jak sie ma sily to czemu nie.

dexter
28-06-07, 00:22
ja sam biegam wieczorem, nigdy rano bo nie lubie wczesnie wstawac, rano mam mniej "mocy", no i wieczorem jest mały ruch uliczny hehe i jeszcze mochery sie nie gapia na mnie.
a co do tego biegania na czczo to sugerowałem sie tylko tym co przeczytałem i oczywiscie moge sie mylic

lucko89
28-06-07, 13:46
no to ja juz sam nie wiem czy biegac rano przed sniadaniem czy dopiero po sniadaniu????

snajper88
28-06-07, 16:34
Wnioskujac z wypowiedzi Zenka88 nie powinienes biegac rano przed sniadaniem. A po sniadaniu... wychodzi na to ze mozesz. Tylko nie odrazu bo bedziesz mial kolke i bedzie Ci sie wszystko przewracac w zoladku ;)

Zenek88
28-06-07, 18:58
snajper88
wlasnie o to mi chodzi

dokńcze moj wczorajszy cytat zaczerpniety z magazynu KIF (Czerwiec 2007)

Jeżeli chcemy wykonać trening aerobowy rano, mozna wstrac o 5:00, zjesc lekki poisilek, glownie weglowodany, odczekac conajmniej 40minut i dopiero wtedy rozpoczac taki tyrening. naukowcy coraz bardziej sklaniaja sie do teorii, ze spalanie tkanki tluszczowej zachodzi w organiznmie przez cale 24 godziny po treningu aerobowym, a najmniej podczas samego treningu.
W tej sytuacji, pora takiego treningu ma coraz mniejsze znaczenie

dexter
28-06-07, 23:12
też czytałem, ze po zakończeniu treningu tłuszcz jest nadal spalany, ale aż 24h ?

pw
03-07-07, 17:17
Zenek na czczo siębiega po wzięciu BCAA bo jeśli jest mało glikgoenu to racja spalają się mięśnie, ale nie pisz że sięnei biega na czczo po przeczytaniu jednego artykułu. Dlatego łykasz bcaa i idziesz biegać

A co do spalania wkt do 24 godzin... PRzy wysiłku aerobowym spalasz wkt do 2 godzin. Do 24 godzin splalają się tłuszcze przy treningu interwałowym - A to różnica. Trening interwałowty jest mylony z aerobowym właśnie przez to że w interwałowym do 24 godzin sięspalają wkt a przy wykonywaniu go źródłem energi jest glikgoen a nie wkt.

ubermas
03-07-07, 17:55
Ludzie dajcie spokoj, wypisujecie tu jakies naukowe wywody, zaczytane z internetu. Jakie znaczenie ma pora biegania, jesli sie pocisz i dostarczasz kalorie na minusie to musisz schudnac, taka jest prawda. Oczywiscie poranne bieganie nie jest polcane kulturystom, kazdy z was pewnie wie dlaczego. Ja np biegam po silowni, podczas treningu spalam caly glikogen i wtedy max 20 minut wystarczy. Pozdro

pw
03-07-07, 18:51
ta i widać kto tu mądrze pisze ;)