PDA

Zobacz pełną wersję : Plery



Piotroszka
25-06-07, 19:58
Jakie ćwiczenia bezpieczne ćwiczenia zaproponowalibyście na plecy?Chodzi mi o takie ćwiczenia bezpieczne dla kręgosłupa.Ćwicze pare lat i znam pare ćwiczeń ale które są najbezpieczniejsze.Podciąganie?Ale czy to nie jest mało wszechstronne ćwiczenie?

Wodzek
25-06-07, 22:25
sorry, ale jak cwiczysz pare lat to chyba powinienes sie orientowac jakie cwicenia sa najlepsze i ktore na ciebie najlepiej dzialaja

dexter
26-06-07, 11:22
dokładnie...zgadzam sie z przedmówcą i mysle ze cwiczysz kilka dni nie lat heh, a bezpieczne cwiczenia to własnie drążek, sciaganie drążka wyciągu, szrugsy

Zenek88
26-06-07, 23:07
bezpiecznych ćwiczen ci nie zaproponuje, ale moge zaproponować fajny trening

SUPER SLOW(prawidlowo ta metoda powinno cwiczyc sie cale cialo ale mozna np tylko wybrana grupe miesniowa)

po prostu ruch pozytywny jak i negatywny trwają 10 sekund wybierz sobie 3ćwiczenia i chebel(podciaganie raczej odpada) zakres pow sam sobie ustal



Kilka zalet tego treningu:

-mniejsze obciażenia=mniejsze obciążenie dla stawów
-krótki czas treningu
-wysoka intensywność treningu
-wydłużenie TUT(time under tension) czasu w którym mięśnie są poddane napięciu
-pozwala na lepszą koncentracje(relacja mózg-mięsień)
-mniejsza częstotliwość treningów
-przyrost siły i masy

Kakashi
27-06-07, 00:53
dexter szrugsy to nie jest bezpeczne cwicznie!! jak stoisz trzymajac taki ciezar jest bardzo duzy nacisk na kregosłup... tzn ja sie tego nie boje bo z moim kregosłupem jest wszystko ok ale dla osob ktore maja z nim jakies problemy to szrugsy nie sa zalecane!!

dexter
27-06-07, 20:04
no fakt ze szrugsami to przesadziłem...chyba że z małym ciezarem