PDA

Zobacz pełną wersję : co dalej



bergson
20-06-07, 07:46
witam.jestem obecnie po cyklu 2 puszek xp i w zwiazku z tym mam pytanie jakie suple zakupic po tym cyklu?bialko wpc i carbo oczywiscie stosuje caly czas.mysle nad zakupem glutaminy co wy na to?

nowin
20-06-07, 12:08
gluta + bcaa lub gainer

Punisher
20-06-07, 12:09
Glutaminkę trzeba było brać podczas cyklu na xp. Oczywiście możesz ją brać dobry wybór.
Nie wiesz co kupić, chcesz do polecenia jakiegoś stacka czy aminokwasy?
Bo nie rozumiem.
P.S. Stosowanie ciągle białka i carbo nie jest najlepsze.

bergson
21-06-07, 07:17
stacka nie,przeciez jestem po 2 puszkach xp wiec stack odpada.A jesli glutaminke to jaka polecacie?

bergson
21-06-07, 07:40
stacka nie,przeciez jestem po 2 puszkach xp wiec stack odpada.A jesli glutaminke to jaka polecacie?

no i jak brac glute?

u.waw.pl
21-06-07, 14:23
Glutamina to kompletny shit, jeśli nie wierzysz mogę podać kilka faktów opartych na badaniach.

Prezydent_1c
21-06-07, 15:26
u.waw.pl zainteresowałes mnie tym postem. Wyślij mi jesli możesz na PW ten link.

u.waw.pl
21-06-07, 18:41
Proszę bardzo. :)

bergson
21-06-07, 19:54
Glutamina to kompletny shit, jeśli nie wierzysz mogę podać kilka faktów opartych na badaniach.
ok wyslij na pw

snajper88
21-06-07, 22:59
nie na pw. tutaj a najlepiej w nowytm temacie. niech sie wszyscy dowiedza :)

u.waw.pl
21-06-07, 23:00
Wysłałem Prezydentowi, reszcie mi się nie chce, jego się pytajcie.

bergson
22-06-07, 07:21
u.waw.pl zainteresowałes mnie tym postem. Wyślij mi jesli możesz na PW ten link.
prezydent wyslij mi tego linka o glucie

michał28
22-06-07, 14:04
Glutaminy nie opłaca się wogule kupować, cena wogule się nie odnosi do efektów jezeli wogule mozna tak to nazwac. Glutamina ma dobre działanie antykataboliczne nic więcej, żeby wogule coś podziała trzeba brać około 20g na dzień więc wogule to się nie reasumuje. Pozdr.

michał28
22-06-07, 14:06
Do autora: Jeżeli chcesz coś po cyklu na xp to możesz sobie walnąć jakis no booster nie zawierający krety. Dobra pompa na treningach i motywacja. Oczywiscie nie musze wspominać o białku, witaminach, o-3 i zma. Pzdr

u.waw.pl
22-06-07, 15:07
ZMA raczej nie, do tego tauryna i aspargin.

michał28
22-06-07, 15:28
Niby dlaczego nie ZMA? Wyjasnij mi?

bergson
22-06-07, 18:47
Do autora: Jeżeli chcesz coś po cyklu na xp to możesz sobie walnąć jakis no booster nie zawierający krety. Dobra pompa na treningach i motywacja. Oczywiscie nie musze wspominać o białku, witaminach, o-3 i zma. Pzdr

co to jest no booster?

Punisher
23-06-07, 11:40
Glutaminy nie opłaca się wogule kupować, cena wogule się nie odnosi do efektów jezeli wogule mozna tak to nazwac. Glutamina ma dobre działanie antykataboliczne nic więcej, żeby wogule coś podziała trzeba brać około 20g na dzień więc wogule to się nie reasumuje. Pozdr.
Powiedz czy w ogóle brałeś glutaminę?Nie bez powodu nazywa się go najcenniejszym suplementem, więc nie gadaj głupot.Wiadomo, że dawki będą inne dla kolesia warzącego 110kg a dla tego co waży zaledwie 60kg.

u.waw.pl
23-06-07, 11:48
sofok, więc ustosunkuj isę do tego:

http://www.rzeznia5.com/viewtopic.php?t=81&highlight=glutamina

michał28
23-06-07, 18:24
Oczywiscie ze glutamina jest dobrym suplementem ale jesli popatrzec ze strony cena/jakos to jednak wychodzi slabo. Dobry srodek antykataboliczny i juz. Pzdr.

P.S.:
No Boostery - to produkty nastawione na "pompe" na treningu. Wzmagają one produkcję No2 /tlenku azotu/. No2 natomiast rozszerza naczynia krwionośne przez co zwiększa się przepływ krwi a tym samym tlenu, kreatyny i skl. odżywczych. Głownymi składnikami No Boosterów są cytrulina i arginina. Boostery azotu poprawiają zdolności wysiłkowe organizmu, przyśpieszają regenerację, zwiększaja wydolność treningową, siłę oraz masę mięśniową, powoduje, że naczynia krwionośne/żyły/ są bardziej widoczne. Stosuje się je w cyklach z kreatyną w celu wzmocnienia efektu pompy oraz w czasie przerwy od kreatyny dla podtrzymania efektów po cyklu i ciągłego czucia pompy na treningu.
Od siebie moge polecic Shock Therapy z Universala

Punisher
23-06-07, 18:40
A kto mówi, że kulturystyka to tani i łatwy sport. Fakt, tanie to nie jest. Glutamina ma własne zadanie i nie sądzę, że można je uogólniać poprzez cena/jakość, bo nie wiem co przez to rozumiesz. Nie ma suplementów zastępujących glutaminę i jego działanie. Są jedynie podobne suplementy.
Wiadomo cudów nie ma w tym sporcie, ale mówisz najpierw że słaby jest cena/jakość, ale dobry antykatabolik więc się zdecyduj. Trzeba było po prostu napisać, że jest cenny (tak jak wcześniej napisałem) tzn. nie dla wszystkich.

michał28
23-06-07, 18:58
Jest dobrym antykatabolikiem ale jego cena nie rowna sie z jego dzialaniem, za ta kase wolalbym dokupic wiecej bialka lub bcaa i mialbym tez ochrone antykataboliczna. Pzdr.

bergson
23-06-07, 19:04
A kto mówi, że kulturystyka to tani i łatwy sport. Fakt, tanie to nie jest. Glutamina ma własne zadanie i nie sądzę, że można je uogólniać poprzez cena/jakość, bo nie wiem co przez to rozumiesz. Nie ma suplementów zastępujących glutaminę i jego działanie. Są jedynie podobne suplementy.
Wiadomo cudów nie ma w tym sporcie, ale mówisz najpierw że słaby jest cena/jakość, ale dobry antykatabolik więc się zdecyduj. Trzeba było po prostu napisać, że jest cenny (tak jak wcześniej napisałem) tzn. nie dla wszystkich.

sofok a jak dlugo mozna brac glute?chce ja wziasc po cyklu na xp razem z bialkiem wpc i mam jeszcze carbo-dobry to pomysl?

michał28
23-06-07, 19:17
Jak juz chcesz ja brac to dolacz do cykli z xp, co wy myslicie ze glutamina to zloty srodek i bedzie was pompowal jak stack Zajmij sie lepiej dieta i pozadnym treningiem a lepiej na tym wyjdziesz.

Punisher
23-06-07, 22:30
Jest dobrym antykatabolikiem ale jego cena nie rowna sie z jego dzialaniem, za ta kase wolalbym dokupic wiecej bialka lub bcaa i mialbym tez ochrone antykataboliczna. Pzdr.
No jak mówisz : Jak dla Ciebie. Ale można glutaminę połączyć z innymi suplementami, np. HMB itp. wtedy działanie się potęguje. Ale co kto lubi.


sofok a jak dlugo mozna brac glute?chce ja wziasc po cyklu na xp razem z bialkiem wpc i mam jeszcze carbo-dobry to pomysl?
No nie lepiej brać glutaminę podczas cyklu? To zmniejszy katabolizm, szczególnie po treningu. Po cyklu też można oczywiście brać, ale nie lepiej podczas cyklu, gdy nachodzi szereg reakcji anabolicznych?
Wiesz, non stop to się nie poleca stosować niczego, bo organizm się uzależni/przyzwyczai i przestanie/zmniejszy samodzielne produkowanie glutaminy.

bergson
23-06-07, 22:56
Jak juz chcesz ja brac to dolacz do cykli z xp, co wy myslicie ze glutamina to zloty srodek i bedzie was pompowal jak stack Zajmij sie lepiej dieta i pozadnym treningiem a lepiej na tym wyjdziesz.


No jak mówisz : Jak dla Ciebie. Ale można glutaminę połączyć z innymi suplementami, np. HMB itp. wtedy działanie się potęguje. Ale co kto lubi.


No nie lepiej brać glutaminę podczas cyklu? To zmniejszy katabolizm, szczególnie po treningu. Po cyklu też można oczywiście brać, ale nie lepiej podczas cyklu, gdy nachodzi szereg reakcji anabolicznych?
Wiesz, non stop to się nie poleca stosować niczego, bo organizm się uzależni/przyzwyczai i przestanie/zmniejszy samodzielne produkowanie glutaminy.
sofok wydaje mi sie ze znasz sie na rzeczy wiec powiedz mi jak dlugo nie moge brac krety po 2 puszkach xp?

bergson
23-06-07, 23:04
Jak juz chcesz ja brac to dolacz do cykli z xp, co wy myslicie ze glutamina to zloty srodek i bedzie was pompowal jak stack Zajmij sie lepiej dieta i pozadnym treningiem a lepiej na tym wyjdziesz.koleszko ty mi nie mow co to trening i dieta bo nie mam 16 lat i miesiecznego stazu!!!!!zadaje pytania na temat czego jeszcze nie stosowalem i oczekuje odpowiedzi profesjonalistow wiec zastanow sie co chcesz napisac nastepnym razem.

Punisher
24-06-07, 10:28
sofok wydaje mi sie ze znasz sie na rzeczy wiec powiedz mi jak dlugo nie moge brac krety po 2 puszkach xp?
Powiedz jak długo trwał cykl i ew. z czym łączyłeś.

bergson
24-06-07, 11:22
Powiedz jak długo trwał cykl i ew. z czym łączyłeś.

cykl trwal ok 7 tygodni,ale nie jestem za bardzo zadowolony moze dlatego ze byl to 2 cykl w zyciu a ten 1 mialem ok 2 lata temu.moze teraz wezme monohydrat co ty na to?

Punisher
24-06-07, 11:32
uuuu to spiepszyłeś sprawę konkretnie. Jak się rzuci od razu na coś z wyższej półki to są takie efekty.
Trzeba było wziąść monohydrat a nie xp...
Monohydrat słabo zadziała po stacku kreatynowym, ale jak zrobisz odpowiednio długą przerwę, to jakieś tam efekty będą. (jak już to Kre-Alkalyn były lepszy niż zwykły monohydrat)
Zrób sobie dłuuugą przerwę od kreatyny. Przez ten okres możesz jedynie szamać jakieś gainery, białka, ale jak nie masz kasy to zostaw ją, aby połączyć ew. gainer z kreatyną. Wiedz, że jak weźmiesz kreatynę szybko to efekty będą u Ciebie marne jak po xp, albo jeszcze gorzej. więc się nie śpiesz.
Jak długo?Hmmm wiadomo im dłużej tym lepiej( min 2 m-ce przerwy).
Mam nadzieję, że wiesz, że podstawą jest właściwa dieta.

bergson
24-06-07, 21:31
uuuu to spiepszyłeś sprawę konkretnie. Jak się rzuci od razu na coś z wyższej półki to są takie efekty.
Trzeba było wziąść monohydrat a nie xp...
Monohydrat słabo zadziała po stacku kreatynowym, ale jak zrobisz odpowiednio długą przerwę, to jakieś tam efekty będą. (jak już to Kre-Alkalyn były lepszy niż zwykły monohydrat)
Zrób sobie dłuuugą przerwę od kreatyny. Przez ten okres możesz jedynie szamać jakieś gainery, białka, ale jak nie masz kasy to zostaw ją, aby połączyć ew. gainer z kreatyną. Wiedz, że jak weźmiesz kreatynę szybko to efekty będą u Ciebie marne jak po xp, albo jeszcze gorzej. więc się nie śpiesz.
Jak długo?Hmmm wiadomo im dłużej tym lepiej( min 2 m-ce przerwy).
Mam nadzieję, że wiesz, że podstawą jest właściwa dieta.
ok a jaki gainerek polecasz?zrobie tak jak mowisz zapodam gainera+glutamina+dobre bialeczko.Jesli chodzi o bialeczko to wpc-80 moze byc?wiem ze hujowa rozpuszczalnosc ale parametry chyba nie najgorsze?

Punisher
24-06-07, 22:29
ok a jaki gainerek polecasz?zrobie tak jak mowisz zapodam gainera+glutamina+dobre bialeczko.Jesli chodzi o bialeczko to wpc-80 moze byc?wiem ze hujowa rozpuszczalnosc ale parametry chyba nie najgorsze?
Mozesz HMB jesli ufasz i jesteś cierpliwy zarzucić, bo glutamine to bardziej bym wolal brac podczas cyklu... Ale jak chcesz.
Z gainera to MassXXL polecam(min3kg), ale na pewno inni forumowicze ci bardziej pomogą w tym aspekcie. Tak samo z białkiem. Nie testowałem wpc.
Pozdro

bergson
24-06-07, 23:01
Mozesz HMB jesli ufasz i jesteś cierpliwy zarzucić, bo glutamine to bardziej bym wolal brac podczas cyklu... Ale jak chcesz.
Z gainera to MassXXL polecam(min3kg), ale na pewno inni forumowicze ci bardziej pomogą w tym aspekcie. Tak samo z białkiem. Nie testowałem wpc.
Pozdro

chodzi o mass xxl z treca?jak to brac?

HuGsoN
24-06-07, 23:06
Zalecana dawka dzienna to około 150g - 280g.
Preparat należy stosować najlepiej w dawkach podzielonych 3 - 4 razy dziennie po 50g - 70g preparatu.
Jednorazową porcję należy dokładnie rozmieszać z 250 ml mleka lub wody
używając do tego shakera lub miksera (jedna łyżka stołowa to ok.15g preparatu).


W dni treningowe:
Jedna porcja zalecana jest 1,5 godziny przed treningiem, druga do 0,5 godziny po treningu.
Pozostałe porcje najlepiej spożywać pomiędzy posiłkami.
W dni nietreningowe:
3 - 4 razy dziennie pomiędzy posiłkami.

Więc 3 kg, według mnie wystarczy Ci na około 20 dni.

Informacji zaczerpnołem z allegro. Pozdro

bergson
24-06-07, 23:26
Mozesz HMB jesli ufasz i jesteś cierpliwy zarzucić, bo glutamine to bardziej bym wolal brac podczas cyklu... Ale jak chcesz.
Z gainera to MassXXL polecam(min3kg), ale na pewno inni forumowicze ci bardziej pomogą w tym aspekcie. Tak samo z białkiem. Nie testowałem wpc.
Pozdro


Zalecana dawka dzienna to około 150g - 280g.
Preparat należy stosować najlepiej w dawkach podzielonych 3 - 4 razy dziennie po 50g - 70g preparatu.
Jednorazową porcję należy dokładnie rozmieszać z 250 ml mleka lub wody
używając do tego shakera lub miksera (jedna łyżka stołowa to ok.15g preparatu).


W dni treningowe:
Jedna porcja zalecana jest 1,5 godziny przed treningiem, druga do 0,5 godziny po treningu.
Pozostałe porcje najlepiej spożywać pomiędzy posiłkami.
W dni nietreningowe:
3 - 4 razy dziennie pomiędzy posiłkami.

Więc 3 kg, według mnie wystarczy Ci na około 20 dni.

Informacji zaczerpnołem z allegro. Pozdro

a co dokupic jeszcze do tego gainerka zeby efekt byl lepszy?

bergson
24-06-07, 23:54
Mozesz HMB jesli ufasz i jesteś cierpliwy zarzucić, bo glutamine to bardziej bym wolal brac podczas cyklu... Ale jak chcesz.
Z gainera to MassXXL polecam(min3kg), ale na pewno inni forumowicze ci bardziej pomogą w tym aspekcie. Tak samo z białkiem. Nie testowałem wpc.
Pozdro

tylko nie wiem czy nie lepszy bedzie dla mnie gainerek z wieksza zawartoscia bialka a mniejsza wegli?boje sie ze xxl mnie zaleje?
jaki mozesz mi polecic-chodzi o ten z mniejsza zaw.wegli?

bergson
25-06-07, 00:04
Mozesz HMB jesli ufasz i jesteś cierpliwy zarzucić, bo glutamine to bardziej bym wolal brac podczas cyklu... Ale jak chcesz.
Z gainera to MassXXL polecam(min3kg), ale na pewno inni forumowicze ci bardziej pomogą w tym aspekcie. Tak samo z białkiem. Nie testowałem wpc.
Pozdro


tylko nie wiem czy nie lepszy bedzie dla mnie gainerek z wieksza zawartoscia bialka a mniejsza wegli?boje sie ze xxl mnie zaleje?
jaki mozesz mi polecic-chodzi o ten z mniejsza zaw.wegli?
a co myslicie o tym http://www.allegro.pl/item205326713_bialko_weglowodany_gainer_4800g_szyb ka_masa.html

dobra cena ale n ie wiem czy warto to kupic?

Punisher
25-06-07, 00:13
Informacji zaczerpnołem z allegro. Pozdro
Informacje na allegro to zazwyczaj informacje z opakowania danego produktu.
Rozpiska na MassXXL jest wg mnie właściwa podana przez producenta(czyli tak jak na allegro podał moto2004.

tylko nie wiem czy nie lepszy bedzie dla mnie gainerek z wieksza zawartoscia bialka a mniejsza wegli?boje sie ze xxl mnie zaleje?
jaki mozesz mi polecic-chodzi o ten z mniejsza zaw.wegli?
To zależy jaką masz przemianę materii. Ten gainer jest spoko z Vitalmlaxa.

bergson
25-06-07, 00:55
Informacje na allegro to zazwyczaj informacje z opakowania danego produktu.
Rozpiska na MassXXL jest wg mnie właściwa podana przez producenta(czyli tak jak na allegro podał moto2004.

To zależy jaką masz przemianę materii. Ten gainer jest spoko z Vitalmlaxa.

ale lepszy ten z vitala czy ten z treca?

bergson
25-06-07, 01:14
Informacje na allegro to zazwyczaj informacje z opakowania danego produktu.
Rozpiska na MassXXL jest wg mnie właściwa podana przez producenta(czyli tak jak na allegro podał moto2004.

To zależy jaką masz przemianę materii. Ten gainer jest spoko z Vitalmlaxa.

mysle o tym gainerku http://www.allegro.pl/item206974639_vitalmax_gainer_2_4500_g_137_zl_w_wa .html
ale on ma w sobie kreatyne w malej ilosci wiec nie wiem czy moge to zakupic?

u.waw.pl
25-06-07, 07:13
0.1% całości to kreatyna, potraktuj tego gainera tak, jakby w ogóle jej tam nie było.

michał28
25-06-07, 08:45
Gainer 2 z Vitalmaxa dobry wybór, tylko uważaj na słodkie smaki, bo takie tam własnie występują. A na zawartośc kreatyny nie patrz bo to są śladowe ilości. W mięsie też masz kreatyne i ją jesz. ;)

bergson
25-06-07, 11:00
0.1% całości to kreatyna, potraktuj tego gainera tak, jakby w ogóle jej tam nie było.

tzn ze moge go wziasc nawet jesli nastepny cykl chce zrobic po jakiejs przerwie takze na krecie?a wlasnie ile musze zrobic przerwy po cyklu na 2 puchach xp?

HuGsoN
25-06-07, 11:07
Ja na twoim miejscu bym wzioł tylko tego gainera z vitalmaxu 4,8 kg. Sporo pozytywnych opini o nim czytałem. Pozdro

michał28
25-06-07, 14:01
Możesz brać tego gainera bez żadnych obaw, tak jak wyzej kolega napisał patrz na tej gainer tak jak by w nim nie było tej kreatyny. A przerwa musi trwac przynajmniej tyle ile trwał poprzedni cykl(czyli jak jechałes 6 tygodni na xp to tyle przerwy teraz zrob). Pzdr.