PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki wybrać atlas?



SimonSs
18-06-07, 15:48
Nie bardzo wiedziałem, gdzie wrzucić ten topic. Zdecydowałem się na dział Trening, nie mogąc znaleźć niczego lepszego.

Postanowiłem urządzić małą, domową siłownię. Zaczynam od atlasu (czy atlasa, sam nie wiem), ale brakuje mi fachowej porady. Boję się wydać na zły sprzęt kupkę ciężko zarobionych pieniędzy. Dlatego proszę o poradę; jestem w stanie dać 900zł za sprzęt (plus koszt przesyłki). Jak do tąd znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/item203858935_nowy_atlas_4000_gw_24mc_wys_90zl_pob r_100zl_raty.html
i nie wiem co począć. Dlatego proszę o poradę ;)

Matheo
18-06-07, 16:20
na taki atlas nie oplaca sie wydac kasy. mam podobny ale starszy model :) wiec wiem ze lepiej kupic cos wiekszego ale wiadomo jak sie kasy nie ma :) szczerze mowiac nie polecam...

SimonSs
18-06-07, 16:27
W sumie nie jestem kulturystą, dużego, drogiego i superporfesjonalnego sprzętu nie potrzebuję. Chodzi tylko o to, abym nie musiał oddawać go zaraz na gwarancję i borykać się z różnymi problemami natury technicznej.

No dobra, zaszaleję. Znalazłem cusik takiego :http://www.allegro.pl/item205535298__hit_profes_atlas_z_modlit_oslona_dm 4300_gw_raty_.html

hmm?

Matheo
18-06-07, 16:42
no to jest lepsze posiada modlitewnik ale tak naprawde to duzej roznicy nie ma. radzil bym ci zaszalec ponownie :)

SimonSs
18-06-07, 16:51
Na dalsze szaleństwa mnie nie stać, bom ubogi Polak jest.

Który atlas wybrać? Dodam, że nie nastawiam się na ostry trening, a jedynie formowanie sylwetki. Czy modlitewnik jest aż tak ważny, aby płacić za niego dodatkową 100-wę?

polo
18-06-07, 17:06
atlas to jest zbędny sprzęt drogi i mało praktyczny (przynajmniej dla mnie )
kup sobie ławeczke do wyciskania sztange i hantelki, i zamiast wyciągu drążek rozporowy do drzwi i masz pakernie ;)

Matheo
18-06-07, 17:14
z tym drazkiem to nie wiem. Tez go posiadam a strasznie slabo mi idzie podciaganie a taki wyciag od atlasu mi sie przydaje bo latwiej jest :)

michal2602
18-06-07, 20:06
kup sobie ławeczke sztange prostą,łamaną i 2sztangielki obciążenie i wyciąg/drążek i będzie zaje.biscie.pzdr

dexter
18-06-07, 23:48
ee tam dobry atlas to też fajna rzecz, ale lepiej jednak jak by miał modlitwenik

polo
19-06-07, 11:29
atlas to za duży wydatek i malo praktyczny jest, tylko co wyciąg by sie z tego przydał, ja też nie umiałem podciągać sie na drążku w szerokim uchwycie, jak zaczynałem to podciągałem sie max 2 razy a teraz śmigam 25 i jet to moim ulubionym ćwiczeniem, wg mnie lepiej podciągać sie na drążku niż na wyciągu bo jest ciężej i o wiele taniej wychodzi

Matheo
19-06-07, 12:01
ja mam podobny atlas do tego 1 co podal na allegro. I uzywam go tylko na nogi wlascie wyciag na plecy i czasem rozpietki takze tez wyciskanie w siadze. Ale to wszystko mozna zastapic jakos inaczej. Nog to nie wiem jak ale kazdy znajdzie jakis sposob..

SimonSs
26-06-07, 11:41
Znalazłem jeszcze coś takiego http://www.allegro.pl/item209595497_mega_wyprzedaz_atlas_tytan_6_hms.htm l . Cena rewelacyjna, ten sam atlas w GO SPORT kosztuje o 300 zł więcej. Co sądzicie? (chyba go biorę)

Młody_00
26-06-07, 13:04
jak juz sie tak nastawiles na atlas to wes ten ostatni co pokazales, znajdz w necie trening na atlas i dajesz.
A moje zdanie jest takie - nie ma to jak wolne ciezary, wiec uwazam ze lawka, sztanga i hantle to bylo by cos. Z tym mozna zrobic tyle kombinacji i kazdo partie zrobisz, a na atlasie juz nie

SimonSs
26-06-07, 13:15
Nastawiłem się na atlas, gdyż nie będę jedyną osobą korzystającą z jego dobrodziejstw. Mamuśki przy hantlach jakoś sobie nie wyobrażam, dlatego właśnie biorę atlas :)