PDA

Zobacz pełną wersję : Amiokwasy



lovelas69
18-06-07, 14:57
Witam, od dluzszego czasu nurtuje mnie pewna rzecz... mianowicie chodzi mi o to czy biorac aminokwasy rozgalezione BCAA (budujace) powinnismy je brac rowniez w dni nietreningowe czy tylko w same dni treningowe...
Jedni biora tylko w DT a inni non- stop... a wy jak na to sie zaptrujecie ??
Prosze o wypowiedzi ludzi ktorzy biora aminokwasy... [i nie piszcie mi ze mam napisane na odwrocie bo to wiem :-)] kiedys zazywalem je non-stop ale ostatnio (od ok. 1,5 miecha) przerzucilem sie tylko na DT a reszte odpuszczam i nie wiem czy dobrze robie...
P.S Noobki nie wypowiadajcie sie :-D

bocion
18-06-07, 15:36
Nie bralem rozgalęzionych, ale wiem ze nalezy je brac nonstop(dt i dnt). Ich dzialanie nie jest natychmiastowe, jak w przypadku takiej np l-gluty. Biorac je potrzebny jest okres nasycenia, wiec sam widzisz ze nie powinno sie ich brac wybiorczo, poniewaz po prostu nie spelnią swojego zadania, czyli utrzymywanie stanu anabolicznego w organizmie.
Co innego l-gluta np. kiedy to bierzemy ja tylko kiedy katabolizm jest najintensywniejszy.

Punisher
18-06-07, 16:26
To tak jak dieta. Prowadzić dietę tylko w DT czy DNT...
Ja brałem w dt i dnt. Jestem tego zdania, że w dnt można brać mniej, bo wiadomo - zapotrzebowanie jest mniejsze, bo nie ma wysilku itp. Chyba, że ktoś uprawia inne sporty i męczy się również w dnt(tzn.dni wole od siłowni).
Więc ja proponuję brać w dnt i dt, ale różne dawki (bo nie ma porcji potreningowej).

lovelas69
18-06-07, 21:05
dzieki za info ;-)