PDA

Zobacz pełną wersję : Czy może sie przetrenować??



Szczep16
22-04-06, 18:01
Ćwicze u siebie na strychu z 2 kolegami jeden napoczątku ćwiczył byle jak ale teraz zaczyna już ćwiczyc normalnie i nawet troche trzyma sie juz planu ćwiczeń a drugi kumpel przychodzi sobie tylko pomachać sztangą i chce ćwiczyc na siłe żeby więcej wyciskać. Przychodzi jakieś 3 razy w tygodniu nieraz 4 i robi jakieś 5 seri po 3-5 pow. juz mu mowiłem że jak tak będzie co chwile trenowac tylko klatke to sie przetrenuje,ale on opuścił tylko jeden trening i znowu jedzie tak samo. Robi sobie nieraz tylko jakieś 3-4 dni wolnego. Po ilu tygodniach takiego trenowania może sie przetrenowac albo spalić mięśnie. i takie trenowanie da mu jakies efekty??

pakermen
22-04-06, 20:35
Witam!To zalęzy w jakich cwiczeniach chcę tę siłe poprawic, jeżeli tylko w wyciskaniu na klatę to proponował bym cwiczyc ją dwa razy w tyg.np. pon i czwart. lub wtor. i piąt. Kolejną sprawą jest ilośc spozywanych kalorii i poszczególnych składników odzywczych, jezeli trening bdzie zbyt intensywny to moze tylko prowadzic do ubytku masy miesniowej, jezeli organizm nie bedzie miał sie z czego zregenerowac,. Moje zdanie jest takie jezeli ktos cwiczy tylko jak ma chec to nieche wcale nie cwiczy.Podnoszenie ciezarów i kulturystykia wymaga regularnosci i wielu wyrzeczen.No ale z drugiej strony dobrze jest chociaz cwiczyc nieregularnie niz wcale. Pozdrawiam

Szczep16
22-04-06, 21:17
On właśnie myśli że im więcej i częściej będzie podnosić to będzie miał lebsze i szybsze efekty i niesłucha że niemoże trenować 3 razy w tyg. Juz drugi raz mu zwruciłem uwage i jak nieposłucha to niech robi jak chce jak sobie zaszkodzi to jedo strata. Gościu niema żadnej diety i pali papierosy. :/

Raskus
22-04-06, 21:29
Szczep16, wytłumacz mu jak rosną mięśnie>> czyli mięśnie aby rosły potrzebują danych bodźcy którymi jest trenowanie. Gdy już ich dostana mięsień musi się zregenerować, regenereuje sie z nadmiarem co pozwala podnosci coraz wieksze ciezary. gdy bedzie sie cwiczylo za czesto, miesnie nie zdarzą się z regenerowac i tak się je wyniszczy że (to se zwie wypalenie) na taką regenerację po takim treningu czeka się bardzo długo i może to być bolesne z czasem. Powiedz mui to swoimi słowami co ja tu opisałem, może zmieni swoje myślenie.

olszass
27-04-06, 00:23
oczywiście, że można. ja kiedyś przetrenmowałem jedno ramię i miałem 2 razy wieksze od drugiego a do tego odczuwałem wielki ból ;/

MADOX
27-04-06, 06:51
mozesz cwczyc kalte jesli chcesz wiecej podnisc jakim cyklem (sa oposane na forum)ktory trwa na 5 typdni ale nie dluzej 1 raz w tygodniu jest dobre a nieraz 2 razy dal niektorych to jest juz duzzo

Raskus
27-04-06, 07:04
mozesz cwczyc kalte jesli chcesz wiecej podnisc jakim cyklem (sa oposane na forum)ktory trwa na 5 typdni ale nie dluzej 1 raz w tygodniu jest dobre a nieraz 2 razy dal niektorych to jest juz duzzo
Nie on tylko jego kolega, czytaj uważniej :roll:

MADOX
27-04-06, 19:23
wiem ale chyba rozmawiam z nim a nie jego kolega co jak myslisz

tomi.ews
28-04-06, 11:09
czytałem że max na partie można ćwiczyć 50-70 min.

Raskus
28-04-06, 13:32
Gdzie tak wyczytałeś? Zależy jeszcze jak ćwiczyć...czy intensywnie cyz nie.

fishe
29-04-06, 09:28
czytałem że max na partie można ćwiczyć 50-70 min. no to zle czytales zalezy jeszcze od tego jakie wykonujesz cwiczenia i jak intensywnie

MADOX
01-05-06, 00:58
50 -70 minut nawet przy malej intensywnosci to jest o wiele wiele za duzo