PDA

Zobacz pełną wersję : Co na masę na początek ?



nowy89
16-06-07, 16:10
Witajcie

jestem nowy w tej dziedzinie lecz staram sie czytać dużo na ten temat jak przybrać na masie oraz sile więc do was kieruje moje pytanie

mam 18 lat
ważę tylko 60 kg ;/
nie mam stażu na siłowni ani nie uprawiam żadnych sportów lecz teraz postanowiłem się za siebie zabrać aby przybrać na masie i nabrać sił.

tak więc co wyczytałem na tym forum to polecacie takim jak ja MASS XXL oraz dieta i trenning więc do was kieruje to pytanie czy aby nabrać masy wystarczy mi samo MASS XXL + dieta + trenning ? zdaję sobie sprawę że nie przybiorę na masie w ciagu wakacji bo na to potrzeba znacznie więcej czasu

za odpowiedzi góry wielkie dzięki


PS.
teraz koles odemnie z klasy bardzo szybko zaledwie w ciągu miesiaca przybrał na wadze z 15-20 kg na początku podnosił 70 kg a teraz po 6 miesiącach ćwiczeń wyciska 97 kg i nie chce zdradzić co brał na moje pytania odpowiada że ciągle jadł bez żadnej diety a na samym początku jego ćwiczeń zażył trochę białka i kreatyny lecz nie chce mi sie w to wierzyć a wy co o tym sądzicie

Suple
16-06-07, 16:18
Takich tamatów było sporo ;p

Jezlei nie masz stazu i nigdy nie miałeś doczynienia z odrzywkami to nawet się zanie nie bierz.

Poćwicz na sucho gdzieś tak do konca wakacji i we wrzesniu zakup sobie gainerka albo zacznij cykl.

Jezeli zaczynasz przygode z siłownią postaraj się zdobyć odpowiedni trening jezeli na mase to 4 razy w tygodniu lub 3.(naet tutaj sie nie pytaj jaki trening bo to nie ten dział ;pp)

Po drugie bez odpowiedniej diety bedziesz na tym samym poziomie co jesteś.

Co do kolegi .... w pół roku to troche duzo przybrał ( ale prędzej czy pozniej wszystko wyjdzie najaw ;pp)

u.waw.pl
16-06-07, 18:18
Przeczytaj: <a href="www.u.waw.pl/jak-zaczac-treningi.html">jak zacząć trening</a>

nowy89
17-06-07, 15:18
zakup sobie gainerka albo zacznij cykl

ok a jakiego gainera polecacie ja zastanawiałem sie nad Mass XXL aby z tym tak jak mówisz od wrzesnia to zacząć brać (a nie mogę tego brać od razu od początku mych ćwiczeń)

PS.

o jaki cykl Ci chodzi ;P bo ja jestem niedoświadczony więc niewiem ;P

dzieki u.waw.pl za artykuł ;]

Suple
17-06-07, 15:54
Wiesz jabym Tobie radził kupić takiego gainera

Jak na początek Gainer 2 ( 2,2kg nie wiem ile tego dokładnie jest) wydaje mi się ze warto dołożyć te 10zl wiecej, testowałem na sobie i jestem bardzo zadowolony.

I teraz tak jeżeli skonczysz tego Whey Pro gainer 2 (2,2kg) i zobaczysz ze masz efekty (wieksza waga , lepsze wyniki siłowe) wtedy możesz zacząć cykl

czyli łączenie suplementów
np

Mass XXL + Kreatyna+Dekstroza (to jest przykładowy cykl) oczywicie mozesz dodac jeszcze kilka suple ale to zalezy od Twojej kieszeni .

PS: Pamiętaj o diecie, po każdym cyklu trzeba zrobic 4 tyg przerwe niedotyczy to gainera iż to uzupelnia Twoją diete

pozdr

nowy89
18-06-07, 06:22
aha dzięki Suple :) lecz którego Gainera wybrać : 1000g czy 2250g bo 4500g chyba jest za dużo ;P tutaj link do tego Gainera 2 :
http://sklep.fbb.pl/?act=item_details_show&i_id=351&t_id=1

i drugie ptanie :P czy mogę od razu z tym Gainerem rozpocząć trenning czy najpierw mam na sucho popracować a potem kupić sobie Gainera ;)

pozdro

Kasa313
18-06-07, 07:07
Najwazniejszy staz na suple. Radze ci ulozyc diete i na niej samej dobrze przytyujesz potem radze moze Mass XXl

nowy89
19-06-07, 09:11
dietę będę miał lecz chce jeszcze jakieś "wspomagacze" aby szybciej było widać rezultaty ;) bo na samej diecie wątpie czy coś u mnie by było widać ;/

więc tak jak napisał :

Suple abym wybrał Vitalmax Whey Pro Gainer 2 lecz którego kupić na początek 1000g czy 2250g gdyż ja sądzę że na początek powinnien mi starczyć 2250g a potem jak mi sie skończy Gainer zakupił bym Mass XXL

co o tym sądzicię ;) ?

i na jaki czas by mi starczyło tego Gainera 2250g ;P

u.waw.pl
19-06-07, 09:15
Myślę, że suple należy stopniowo wprowadzać w dietę. Powinieneś zacząć od dopracowania odżywiania.

nowy89
19-06-07, 21:01
no spoko skoro ułoże sobie dietę to mogę z dietą i Vitalmax Whey Pro Gainer 2 zacząć chodzić na siłownie i ćwiczyć :P

Kasa313
20-06-07, 07:12
wedlug mnie kolejny sezonowiec 0 znajomosci na suplach. ledwo zacznie chodzic na silownie i sie bierze za odzywki. Na poczatek dieta i 0 supli na samej diecie beda przyrosty a potem owszem gainer mile widziqany ale nie odrazy...moze odrazy kup 2 puchy x panda?

nowy89
20-06-07, 12:39
ok dzieki za info ;]