PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w zmianie treningu.



Chris
08-06-07, 14:05
Witam

od 2 tygodni ćwiczę i od samego początku stosuję się do treningu na masę (patrz. przyklejony temat ) opierającego się na takim schemacie dniowym
PON : KLATKA + TRIC
WT : PLECY + BICEPS
CZW : BARKI + KAPTURY
PIA : NOGI + LYDKI

Problem w tym, że mam kłopoty z kolanem (prawym) w związku z czym trening piątkowy na UDA u mnie odpada (mam nadzieję, że tylko chwilowo-w poniedziałek wizyta u ortopedy). Na halówce skręciłem lekko nogę w kolanie i problem sprawia mi nawet jazda na rowerze nie mówiąc już o przysiadach.
Łydki mogę trenować spokojnie ale te uda ...... Zastanawiam się wieć czy nie mógłbym w piątek trenować klatki (płasko , aby zbytnio nie nadwyrężać barków).
Wtedy mój trening wyglądałby tak jak wcześniej - tylko, że w piątek zamiast ud robiłbym np. 4 serie po 7-10 powtórzeń na płasko + może biceps (3 serie hantelkami chwytem normalnym i 3 serie na modlitewniku)

Wydaje mi się, że taki odstęp w treningu dla klatki i bicepsa będzie wystarczający. Jednak zastanawiają mnie barki które ćwiczę w czwartki a przy klatce też trochę są eksploatowane.

adrian1106
08-06-07, 18:11
szczerze mówiąc nie rozumiem cie... pozostaw ten plan bez zmian tylko nie ćwicz ud i koniec

Chris
08-06-07, 19:36
szczerze mówiąc nie rozumiem cie... pozostaw ten plan bez zmian tylko nie ćwicz ud i koniec

chodzi o to, że z powodzeniem mógłbym zastąpić uda treningiem klatki. Sam trening łydek nie "wymęczy" mnie zbytnio. Dlatego chciałbym efektywnie wykorzystać wolny wieczór treningowy. A w pytaniu chodzi o to czy nie doprowadzi to do odwrotnego skutku (za krótki odstęp pomiędzy treningami na te same partie).

michal2602
08-06-07, 21:34
PON : KLATKA + TRIC
WT : PLECY + BICEPS
jesli jestes poczatkujacym to raczej nie rób bicu po tricu,więc przenies bic razem z przedramieniem do piątku.

[ Dodano: 08-06-2007, 20:34 ]
chyba ze ta przerwa nie bedzie za długa to zostaw plan w spokoju.pzdr

Chris
27-07-07, 15:14
No i muszę troszkę odświeżyć wątek bo problem z kolanem mam nadal i ..... niestety lecz kolano nie może być przeciążane :/
Jadę na antybiotykach i jeżeli zrobię głupotę i przeciążę kolano to na operacji się skończy (uszkodzona chrząstka).

Dlatego ponawiam prośbę o zmianę w treningu.
Jak już wspominałem ćwiczę :
Poniedziałek:
klatka + tric
Wtorek :
plecy + bic + przedramię
Czwartek :
barki + kaptury
Piątek
??? - jako że mam hhmmm jakby to powiedzieć "potencjał" i DUŻE chęci ćwiczę klatkę i biceps (z małą intensywnością w stosunku do ćwiczeń wtorkowych).

Przejżałem atlas ćwiczeń i w sumie tak mogłoby zostać (biceps odpocznie od wtorku) .... ale zastanawiam się nad barkami ?? - czy nie będą zbyt wyeksploatowane jeżeli w czwartek dostaną ok 12 serii a w piątek ćwiczę klatkę ??

PS: czy mógłby mi ktoś polecić też jakieś równie efektywne ćwiczenie na plecy jak "martwy ciąg" ?? Z wiadomych względów nie mogę takiego obciążenia na kolano brać.