PDA

Zobacz pełną wersję : siłownia a basen



karolek32
07-06-07, 17:51
Nie wiem czy zamieściłem ten post w dobrym dziale, jeśli nie to przepraszam. Mam pytanie czy basen raz w tygodniu godzina intensywnego pływania koliduje z treningiem na mase. Na basenie mi zależy nie tyle na zwiększeniu masy czy mieśni ale na powiekszeniu objetosci klatki i jej rozbudowaniu oraz na poszerzeniu pleców. Z góry dziękuję za odpowiedź.

pey
07-06-07, 18:02
Rewelacyjny sposób! Basen powiązany z siłownią daje bardzo dobre efekty. Pływanie w żaden sposób nie koliduje z treningiem na masę, gdyż nie spalisz mięśni w czasie pływania., pozbędziesz się tylko zbędnej tkanki tłuszczowej! Każdemu mozna by polecić pływanie i siłownie ale chyba nie każdy ma taką możliwość. Wyrobienie wytrzymałości, siły i kształtu szczególnie mięśni klatki piersiowej daje właśnie basen.

karolek32
07-06-07, 19:28
Dzieki za odp. A czy ma znaczenie między którymi treningami chodze na basen? Mam taką rozpiskę na tydzien (co dwa dni) 1 barki triceps brzuch 2 nogi klatka 3 plecy biceps brzuch. Chyba że nie ma to znaczenia.

pey
07-06-07, 23:44
Napewno bedziesz czul zmeczenie po plywaniu. Sprobuj tak rozlozyc sobie plan treningowy zebys mogl odpoczac po basenie, bo to sie bedzie mijalo z celem gdy pojdziesz zmeczony na silownie. Ja proponuje dzien odpoczynku po basenie, zreszta idealnie ci sie rozklada ten plan gdyz cwiczysz tylko te 3 dni w tygodniu. Pozdro